Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Организиране на курс по точене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Организиране на курс по точене

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Поредните клипчета, които показват как не бива да се точи бръснач... За съжаление уважаеми колеги, от клипчета, не може да се учи. Само уводната част, с леки елементи на задължителната теория е поне 3 часа... А това по-горе е чалга в точенето от чиста проба...
    Организирайте курс по точене на бръсначи и ножове! Аз съм първия записал се с преспиване :-)

  • #2
    От: Бръсначи, точене и въобще използване

    И аз!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #3
      От: Бръсначи, точене и въобще използване

      Бих го направил, но въпросът е, доколко ще е смислено. За да има смисъл, от такъв курс, то той ще трябва да дава, наистина сериозна основа, която от своя страна, изисква не малко знания, още повече работа. При това, повечето курсисти, ще установят, че точенето не е за всеки и само с желание не става. С други думи не съм оптимист. Колкото до някакви резултати, то коментирайки клипчетата от по-горе, сходен, че даже и по-добър резултат, ще се постигне, само с един камък + два каиша или нещо подобно с едра и по-дребна абразивна паста + още един без... за няколко минути, без бързане... Просто исках да илюстрирам, че постигането на да речем, 60% от някакъв резултат е лесно и достъпно за 100% от хората, по-нагоре става все по-сложно, последните 5% са достъпни за твърде малко хора, твърде малко... А бръснач с някакъв резултат, може да се наточи в почти всякакви условия, даже без специално оборудване, парче брезент, че дори стар вълнен парцал е достатъчен...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        От: Бръсначи, точене и въобще използване

        Аз говоря сериозно и искам да се науча да точа не с някакъв резултат , а да вляза в тези 5% , като предварително заявявам че няма да си вадя хляба с това! Досега съм инвестирал доста лично, семейно време и пари , за да се уча от най-добрите в моята професия и знам за какво знание става въпрос! Има мноооого начини да се развали или окипази нещо и само един правилен! Затова е добре човек да има добри учители в началото, после се доразвива и надгражда знания и опит. Така че Сенсей Венци, искам и аз да взимам уроци в градината на водните камъни!

        Коментар


        • #5
          От: Организиране на курс по точене

          ОК, отделих и мненията касаещи евентуален курс. Нека да видим първо какъв е интересът към такова нещо, междувременно аз ще помисля добре как и в какъв формат би бил полезен и ще пиша в тази тема. И държа да отбележа, че аз самият не съм уверен, че влизам в съставът на тези 5% за които говорим. Много би ми се искало да е така, но за съжаление нямам реален измерител. Гледайки клипчета в интернет, като цитираните, човек лесно може да остане с впечатлението, че е най-добрият майстор в галактиката... но бързо се "слиза на земята" след среща с истински знания и опит...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            От: Организиране на курс по точене

            Аз си запазвам място в курс за начинаещи. Не се целя в последните 5 %..., но трябва да науча добре първите 5 %, които са съвсем непознати на 95 % от мъжете...

            П.с. Интересът ми не е към профилирано обучение за точене на бръсначи, но първите 5 % предполагам имат много общо.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              От: Организиране на курс по точене

              Много интересно начинание,което приветствам от сърце! Имайте предвид,че крие подводни камъни,тоест малки неудобства,но при желание са преодолими
              С удоволствие бих участвал и аз
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #8
                От: Организиране на курс по точене

                Аз също ще се радвам да науча нещо повече от клипчетата в "ю-тъп". Аз се целя някъде след първите, но не повече от 80%
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X