Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KX 125 -> МНЕНИЯ; ПИТАНИЯ; МАНИЯ; ВСИЧКО СВЪРЗАНО С МОДЕЛА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kawasaki KX 125 -> МНЕНИЯ; ПИТАНИЯ; МАНИЯ; ВСИЧКО СВЪРЗАНО С МОДЕЛА

    Здравейте на всички! нов съм във форума. Днес да се похваля си купих КХ 125 --> 1993 година

    П.С. В ТАЗИ ТЕМА НЕКА ВСЕКИ СПОДЕЛЯ ПРОБЛЕМИ, ВПЕЧАТЛЕНИЕ И ПР.

  • #2
    От: Kawasaki KX 125 -> МНЕНИЯ; ПИТАНИЯ; МАНИЯ; ВСИЧКО СВЪРЗАНО С МОДЕЛА

    Колега , не е моя работа , но има тема за Кавазакитата, както и много теми , в които са описани проблеми, ремонти , подобрения и т.н
    Има и тема за хвалби , където може да се похвалиш с новата придобивка , че дори и снимка да качиш...

    Просто трява да ползваш търсачката на форума или ако не можеш да се справиш с нея , по една или друга причина , да разровиш 2т раздела , и ако тогава не откриеш каквото те интересува да пуснеш нова тема

    П.п Да ти е честита придобивката все пак и да те слуша много
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • #3
      От: Kawasaki KX 125 -> МНЕНИЯ; ПИТАНИЯ; МАНИЯ; ВСИЧКО СВЪРЗАНО С МОДЕЛА

      Благодаря ! Грешката е моя не съм я видял темата видях за цр125 за юз125 но за кХ не видях и реших да пусна . В най - скоро време ще кача и снимка ! Извинявам се отново.

      Коментар


      • #4
        От: Kawasaki KX 125 -> МНЕНИЯ; ПИТАНИЯ; МАНИЯ; ВСИЧКО СВЪРЗАНО С МОДЕЛА

        Бихте ли помогнали с намирането на мануал за този модел КХ1251993

        Коментар


        • #5
          От: Kawasaki KX 125 -> МНЕНИЯ; ПИТАНИЯ; МАНИЯ; ВСИЧКО СВЪРЗАНО С МОДЕЛА

          Някой ако знае от къде мога да закупя или да продава гумения маншон ( колекторната тръба от цилиндъра към карбуратора )

          Коментар


          • #6
            От: Kawasaki KX 125 -> МНЕНИЯ; ПИТАНИЯ; МАНИЯ; ВСИЧКО СВЪРЗАНО С МОДЕЛА

            За колко го взе ако не е тайна?

            Коментар


            • #7
              Няколко въпроса за Kawasaki kx 125 89'

              Здравйите момчета от скоро съм собственик на въпросната машинка и ме интересуват следните неща:
              Според мен за 125-ца мотора има компресия но за да съм по сигурен я премерих и резултата е 3-3.5 та ме интересува колко трябва да бъде компресията за този мотор и колко е допустимата компресия с която може да се кара още..
              Препоръчайте ми масла за в бензина и в скоростите...това във скоростите какво трябва да бъде и колко..за сега е това..благодаря на отзовалите се..!

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса за Kawasaki kx 125 89'

                Пълна синтетика и на двете места : в резервоара - масло са 2 т крос , в скоростите - масло за скоростна кутия с добавка за съединител ( по-рядкото е по-добре , аз карам с АТФ 5 W 20 ) . Марката на маслото не е от значение - трима да попиташ , три различни отговора ще получиш .

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса за Kawasaki kx 125 89'

                  Благодаря за отговора колега..а за буталото и компресията какво ще кажете?До колкото знам бутало на двутактов се сменя когато спре да пали от манивела студен..но знам ли..?Някои има ли на представа колко трябва да е компресията защото мисля че мойта е малко и ме е страх да не стане някои гаф..(да блокира.. )Благодаря на отзовалите се..!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса за Kawasaki kx 125 89'

                    Виж сега, числата нищо не означават. Какво е 3-3,5? Метра, джаули, барове, атмосфери? Какво? Виж на манометъра мерната единица. Не ще да блокира, даже ще му е по-трудно. Ти сам си прецени. Върви ли, пали ли от манивела? Ако да-ти нямаш проблем. Поне аз не виждам. Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса за Kawasaki kx 125 89'

                      Ако буталото е минало своя лимит трябва да се смени. Не защото ще задере, а защото износва цилиндъра

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса за Kawasaki kx 125 89'

                        Буталото не знам как износва цилиндъра , при положение , че е много по-меко от покритието на цилиндъра. Точно този модел го помня като ги докараха нови в Кремиковци ,125 вървеше повече от старите РМ250 , а КХ250 си беше самолет.
                        Няма какво да мериш компресия и да се занимаваш с глупости , сваляш цилиндъра , и проверяваш всичко , бутало , сегменти , клапи , лагери. Ако буталото е износено , ще се счупи и става мазало , цилиндъра е с никасил.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса за Kawasaki kx 125 89'

                          Цилиндъра става на елипса

                          Коментар


                          • #14
                            От: Kawasaki KX 125 -> МНЕНИЯ; ПИТАНИЯ; МАНИЯ; ВСИЧКО СВЪРЗАНО С МОДЕЛА

                            Реших да сменям буталото, но ще ми е нужна малко вашата помощ.Интересува ме от къде,на каква цена и каква марка да бъде буталото?Също много ме притеснява размера на следващото бутало.Размера как да го определя..като размера на старото бутало ли трябва да бъде или един размер по голямо?През колко стотни са размерите?Трябва ли да се правят някакви неща по цилиндъра като хонинг шлайфане или нещо подобно?Също ме интересува каква трябва да е свеща по мануал?Мерси предварително

                            Коментар


                            • #15
                              От: Kawasaki KX 125 -> МНЕНИЯ; ПИТАНИЯ; МАНИЯ; ВСИЧКО СВЪРЗАНО С МОДЕЛА

                              Най - добре някой майстор да ти премери цилиндъра и да ти каже какъв размер бутало трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X