Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зацепване на ремък на Daewoo Damas\Tico

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зацепване на ремък на Daewoo Damas\Tico

    Здравейте. Ако някой е сменял на Дамас или на Тико(моторите 90% са еднакви) ангренажния ремък да сподели как зацепва валовете на белези ? Това според мене, ако нямаш специални инструменти за блокировка на валовете е невъзможно. Поне 30 пъти се пробвах и винаги когато напънеш ролката, за да опъне ремъка, валовете се разместват и съответно и белезите. Пробвах и с по 1 зъб аванс да дам и уш трябва като опънеш ремъка да си дойдат белезите където трябва, да ама не...ако някой има опит с това ще съм много благодарен да сподели как се е справил. Иначе в книгата за обслужване на този мотор схемата е съвсем различна, но доста хора ми казаха че тая пружина, която дърпа опъвателната ролка и съответно се опъва ремъка не се предлага никъде нова и съответно не го и правя по книга, ама не ми се получава. Най-доброто ми постижение досега е да го докарам на разпределителния вал да се разминават белезите с половин зъб, което не е вариант...

  • #2
    От: Зацепване на ремък на Daewoo Damas\Tico

    Колега, не съм чувал Тикото да има специални инструменти за блокиране на валовете.
    Разпределителният вал не си оставаше "блокиран" от само себе си?
    Т.Е. някои от клапаните да блокират вала?

    Но, ако изнамериш нещо по въпроса.
    Моля да го споделиш и тук :
    http://daewoo-chevrolet.com/forum/vi...hp?f=22&t=8228

    Мисля, че си постигнал максимума на на съвпадане на белези.
    И при мен се е получавало така, но не съм бил толкова взискателен като теб.

    Успех

    Коментар


    • #3
      От: Зацепване на ремък на Daewoo Damas\Tico

      И аз като въртя разпределителния вал и усещам че има едно положение където леко затяга. И на мене по принцип ми е минавала тази идея през главата че точно това помага да не се разместват белезите. Обаче не съм обръщал внимание дали в това положение разпределителния вал е на заводските белези. Трябва утре да го проверя, защото аз карам по мои си белези и там се мъча да го зацепя, но не ми се получава нещо...все бягат...а при тебе като е имало половин зъб несъвпадане как е работил мотора ? При мене има разлика и ме дразни...

      Коментар


      • #4
        От: Зацепване на ремък на Daewoo Damas\Tico

        Виж сега.
        Говоря по спомени, понеже от отдавна не съм си сменял ремъка.
        Май ще ме караш скоро да си проверявам обтегнатоста на ремъка хлабината на клапаните.
        Когато двата клапана на 1-ви цилиндър са ти ЗАТВОРЕНИ (отпуснати от гърбици и пружини )
        В същият момент някой от клапаните на другите два цилиндъра е в момент на ЗАТВАРЯНЕ (отпускане ).
        Примерно: На 2-ри изпускателен, а на трети всмукателен
        И се получава едно уравновесяване на силите на пружините, и по този начин вала стои някакси застопорен.

        Как така по твои белези? Нямаш ли заводски такива?
        Както и да е.
        Ако нямаш белези погледни къде се намират шпонките на двата вала.
        На коляновият вал трябва да е насочена нагоре, а на разпределителният вал надоло.

        http://prikachi.com/images/107/6154107w.jpg

        Такава разлика е много малко значима.
        Клапаните няма да се ударят.
        А корекциите относно ъгъла на предварение на запалването се регулират от делкото със стробоскоп.
        При мен този ъгъл е 8°

        П.С. Забравих да ти кажа, че имаше нещо и по лъчовете на шайбата на разпределителният вал.
        По тях има надписи някои от тях са от значение накъде са насочени. ( към водна помпа. нагоре надоло и т.н.)
        Ще проверя как беше и ще ти пиша.

        Коментар


        • #5
          От: Зацепване на ремък на Daewoo Damas\Tico

          Добре колега. Благодаря. При тебе може да е по-различно незнам как си го натягал, но при мене само с пружина и леко ръчно натягане си беше хлабав просто ремъка и добре че нищо не е станало. Може твоята пружина да не е толкова разтегната като моята и да го обтяга по-добре. Иначе да знам го този момент, където разпределителния вал леко спира, но трябва да видя дали е на белези. Благодаря за снимката, да точно там са белезите, но незнам дали когато сам се блокира вала е на тези белези. И вярно че има и други белези по разпределителния вал, но не съм търсил информация точно за какво са. Напиши го и други да знаят

          Коментар


          • #6
            От: Зацепване на ремък на Daewoo Damas\Tico

            Първоначално публикуван от azmanov Преглед на мнение
            И аз като въртя разпределителния вал и усещам че има едно положение където леко затяга. И на мене по принцип ми е минавала тази идея през главата че точно това помага да не се разместват белезите. Обаче не съм обръщал внимание дали в това положение разпределителния вал е на заводските белези. Трябва утре да го проверя, защото аз карам по мои си белези и там се мъча да го зацепя, но не ми се получава нещо...все бягат...а при тебе като е имало половин зъб несъвпадане как е работил мотора ? При мене има разлика и ме дразни...
            Колега, по твои си белези може да "караш" ако си измислил твоя си кола !
            За този автомобил ти препоръчвам да "караш" по заводските,
            ако не можеш да ги намериш (ама в такъв случай е по-добре да не си почвал да я разкостваш !),
            подреди двете шпонки нагоре в една права, щото в противен случай ще правиш и глава !

            ... ама днес наблегни на агнешко с разредители !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Зацепване на ремък на Daewoo Damas\Tico

              Май си наблегнал доста на разредителя ми се струва...

              Коментар


              • #8
                От: Зацепване на ремък на Daewoo Damas\Tico

                Първоначално публикуван от azmanov Преглед на мнение
                Май си наблегнал доста на разредителя ми се струва...
                Струва ти се.
                Ако не си съгласен с мен за шпонките, зЕми свАли капака на разпр. вал, и го пОгледни, и може да го зацепиш и без белези,
                освен ако не си кьорав, ама то тогава за кво ти е кола,
                въпреки, че като те чета, в твоя случай, Чукча освен писател е и мислител.

                Успех с начинанието !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X