Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет притежателите на canon eos

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет притежателите на canon eos

    Даите съвет за първи еос апарат.Насочил съм се към двуцифрената серия но имам дилема дали втора ръка 40д-50д или нов 60д понеже изкам да наблегна на по хубав обектив за пеизажни снимки Живея в Исландия и тук КАНОН е наи разпостанен Имам много въпроси някои от които можеби елементарни за по компетентните Ако някои може да помогне за избора ми на тяло и обектив може и на скаип stefan_petrov67 Целта ми е по ефтино и качествено тяло и един два по хубави обектива предимно за пеизажи и за семеино ползване

  • #2
    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

    Ако не си професионалист, то което и от тези тела да избереш ще ти свърши работа. По принцип 60D е най-доброто от тях. Въпросът сега е колко пари си склонен да похарчиш за обектив. Защото обективи има от 100 лв. до към 3000 лв. и колкото е по-скъп, толкова е по-добър.
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет притежателите на canon eos

      Според мен това е ни риба ни паламуд. Ако има кой да ти плаща снимките тия модели са слаби. Ако е за семейния албум са прекалено скъпи и обемисти.
      Само за гасене на собствен мерак или за подготовка за сериозна фотография би могъл да си купиш 40,50 или 60 D. Не забравяй, че що-годе кадърен обектив за тия модели струва между 1000 и 5000 евро.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет притежателите на canon eos

        Занимавам се с производство на сувенири и ми трябват МОИ качествени снимки на пеизажи като после ги намалявам 7х5см Просто ми трябва хубав апарат за пеизажи главно За цена -пари се изкарват но няма смисъл от много скъпа техника Но как стои въпроса с снимането на сиянието-много ефтин апарат според мен няма да се справи Тук цените са високи и от ибеи примерно има 30процента мито Но пък гледам скъпите обективи тук втора употреба са по ефтини от ибеи Те са 300 000 народ -кои да купи Но за обектив горе долу до 1000лв втора ръка мисле че ще се намери нещо L-серия но какъв точно несъм съвсем наясно

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет притежателите на canon eos

          Имах канон -турбосапонерка но се развали Имам желание и време да се позанимавам с фотография -тук джип НЯМАМ следователно и много пари

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет притежателите на canon eos

            60D си е апарат, който се ползва от много хора, които си изкарват прехраната със снимане. Също така много професионалисти го ползват като втори. Даже в книжките, които понякога чета дават примери със снимки от двуцифрени D апарати.

            Ако търсиш втора ръка L обектив - огледай се за 24-70 или 24-105. Аз лично съм с 24-105 заради универсалността, но 24-70 е малко по-добър. Иначе имаше един 17-85 със златен пръстен. Той струва 1000 лв. като нов, ако не се лъжа и не е никак лош.

            Друкман, какъв е този "що-годе кадърен обектив" за 5000 евро?! Та в България са единици професионалистите, които имат подобни съвършенства! Малко е пресилена цената на читавите обективи.
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет притежателите на canon eos

              Благодаря 17-40 не е ли по добре за пеизажи CANON EF 24-85mm f/3.5-4.5 USM-към 200 долара е не е скъп
              Последно редактирано от stevancochev; 04-05-13, 21:49.

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                Като този
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                  Добър е 17-40, но на мен ми идва малко късичък.
                  Идеалния вариант е 24-70L + 70-200L, но много пари стават. Затова аз си купих 24-105L - нещо като средна хубост, но качествено изпълнена.

                  Няма значение - всичките стават. Просто виж кой ще намериш на добра цена.
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                    МЕРСИ какво ще кажеш между 40д и 50д за 60д-ясно Извиняваи ама няма с кого да се консултирам чета по форумите ама 100мнения 100 различни

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                      Не се хвърляй на L-ки. Описаните от теб тела не са фул фрейм и можеш да ползваш Canon EF-S 17-55mm който е един от най сполучливите обективи на канон, но за съжаление не е фул-фрейм.

                      Ето тук можеш да видиш характеристиките на различни обекти - набива се на очи, че широките L-ки мажат по краищата, независимо от високата си цена. Това е свойствен недостатък на канонските обективи.
                      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                      0885372997 - Дани

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                        Аз лично се метнах от самото начало на L обектив и не съжалявам, защото на по-късен етап просто си смених тялото с фулфрейм и въпросът с обективите въобще не стоеше на дневен ред. Иначе за този 17-55 нямам мнение - не ми е попадал в ръцете. Широките L-ки може би мажат по краищата, но това за кроп апаратите не важи. При фулфрейм има лек проблем, но той не е само при Канон.

                        Между 40 и 50D - еми 50D е по-новия вариант, разбира се.
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                          Ако избора е само м/у 40Д и 50Д, то вторият е за предпочитане. Освен по-новата и по-гъста(15 Мр) матрица, 50Д има и микро донастройване на фокуса от самото тяло. Това си е благинка, която икономисва време и нерви(и евентуално посещаване на сервиз). При кропнатите камери всичко се умножава по 1,6, така че обектив над 18мм в късата част става "дълъг" за пейзажи. 10-20мм Канон; 16-35 Канон; 10-20 Сигма; 16-35 Токина. 17-50/2.8 Тамрон. Ако се погледне по-нагоре в класацията, то моят фаворит за пейзажи е Канон 5Д МаркI. При него вече може да се мисли и за Л-серията. По принцип щом ще намаляваш толкова много снимките, Л-серията си губи смисъла. Може да минеш дори със стар ръчнофокусен обектив Carl Zeiss aus Jena(демек обектив за Практика от едно време). Това обаче само при пълен формат(фул фрейм). Ще има смисъл от покупка на наистина скъп и качествен обектив, ако в последствие се отиде на големи разпечатки - изложбен формат от 60Х40 и нагоре(прекрасно заснет красив пейзаж оформен с паспарту и рамка спокойно се търгува за украса и подарък).
                          Последно редактирано от коко келеша; 05-05-13, 07:45.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                            Мерси 50д маи се обезмисля тук на старо е 900лв. 40д-400лв. а 60д от ибеи нов 700 долара Само като информация canon eos M не намерих мнения като характеристика подобен на 650д но компактен което е плюс с приставка ползва обективите на канон Вярно ли е че примерно 60д на авто режим прави снимки като ефтина сапунерка Апарата ще се ползва и от жената и дъжерите ми които едва ли ще навлезат в тънкостите и настроиките

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за съвет притежателите на canon eos

                              Как ме е яд че прекрасни пеизажи снимам с телефон
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X