Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 41

Тема: Моля за съвет притежателите на canon eos

Място
    шумен
    Публикации
    335
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране Моля за съвет притежателите на canon eos

Даите съвет за първи еос апарат.Насочил съм се към двуцифрената серия но имам дилема дали втора ръка 40д-50д или нов 60д понеже изкам да наблегна на по хубав обектив за пеизажни снимки Живея в Исландия и тук КАНОН е наи разпостанен Имам много въпроси някои от които можеби елементарни за по компетентните Ако някои може да помогне за избора ми на тяло и обектив може и на скаип stefan_petrov67 Целта ми е по ефтино и качествено тяло и един два по хубави обектива предимно за пеизажи и за семеино ползване

Място
    София
    Публикации
    2,268
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    26

По подразбиране От: Моля за съвет притежателите на canon eos

Ако не си професионалист, то което и от тези тела да избереш ще ти свърши работа. По принцип 60D е най-доброто от тях. Въпросът сега е колко пари си склонен да похарчиш за обектив. Защото обективи има от 100 лв. до към 3000 лв. и колкото е по-скъп, толкова е по-добър.

drukman е офлайн
    Чукча
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    4,898
    Точки (при гласуване)
    23

Според мен това е ни риба ни паламуд. Ако има кой да ти плаща снимките тия модели са слаби. Ако е за семейния албум са прекалено скъпи и обемисти.
    Само за гасене на собствен мерак или за подготовка за сериозна фотография би могъл да си купиш 40,50 или 60 D. Не забравяй, че що-годе кадърен обектив за тия модели струва между 1000 и 5000 евро.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

Място
    шумен
    Публикации
    335
    Точки (при гласуване)
    14

Занимавам се с производство на сувенири и ми трябват МОИ качествени снимки на пеизажи като после ги намалявам 7х5см Просто ми трябва хубав апарат за пеизажи главно За цена -пари се изкарват но няма смисъл от много скъпа техника Но как стои въпроса с снимането на сиянието-много ефтин апарат според мен няма да се справи Тук цените са високи и от ибеи примерно има 30процента мито Но пък гледам скъпите обективи тук втора употреба са по ефтини от ибеи Те са 300 000 народ -кои да купи Но за обектив горе долу до 1000лв втора ръка мисле че ще се намери нещо L-серия но какъв точно несъм съвсем наясно

Място
    шумен
    Публикации
    335
    Точки (при гласуване)
    14

Имах канон -турбосапонерка но се развали Имам желание и време да се позанимавам с фотография -тук джип НЯМАМ следователно и много пари

Място
    София
    Публикации
    2,268
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    26

60D си е апарат, който се ползва от много хора, които си изкарват прехраната със снимане. Също така много професионалисти го ползват като втори. Даже в книжките, които понякога чета дават примери със снимки от двуцифрени D апарати.

Ако търсиш втора ръка L обектив - огледай се за 24-70 или 24-105. Аз лично съм с 24-105 заради универсалността, но 24-70 е малко по-добър. Иначе имаше един 17-85 със златен пръстен. Той струва 1000 лв. като нов, ако не се лъжа и не е никак лош.

Друкман, какъв е този "що-годе кадърен обектив" за 5000 евро?! Та в България са единици професионалистите, които имат подобни съвършенства! Малко е пресилена цената на читавите обективи.

Място
    шумен
    Публикации
    335
    Точки (при гласуване)
    14

Благодаря 17-40 не е ли по добре за пеизажи CANON EF 24-85mm f/3.5-4.5 USM-към 200 долара е не е скъп
    Последно редактиран от stevancochev ; 04-05-13 в 21:49

Място
    шумен
    Публикации
    335
    Точки (при гласуване)
    14

Като този
    Прикачени картинки Прикачени картинки  

Място
    София
    Публикации
    2,268
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    26

Добър е 17-40, но на мен ми идва малко късичък.
    Идеалния вариант е 24-70L + 70-200L, но много пари стават. Затова аз си купих 24-105L - нещо като средна хубост, но качествено изпълнена.

Няма значение - всичките стават. Просто виж кой ще намериш на добра цена.

Място
    шумен
    Публикации
    335
    Точки (при гласуване)
    14

МЕРСИ какво ще кажеш между 40д и 50д за 60д-ясно Извиняваи ама няма с кого да се консултирам чета по форумите ама 100мнения 100 различни

Място
    София
    Публикации
    806
    Точки (при гласуване)
    13

Не се хвърляй на L-ки. Описаните от теб тела не са фул фрейм и можеш да ползваш Canon EF-S 17-55mm който е един от най сполучливите обективи на канон, но за съжаление не е фул-фрейм.

Ето тук можеш да видиш характеристиките на различни обекти - набива се на очи, че широките L-ки мажат по краищата, независимо от високата си цена. Това е свойствен недостатък на канонските обективи.
    Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
    Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

0885372997 - Дани

Място
    София
    Публикации
    2,268
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    26

Аз лично се метнах от самото начало на L обектив и не съжалявам, защото на по-късен етап просто си смених тялото с фулфрейм и въпросът с обективите въобще не стоеше на дневен ред. Иначе за този 17-55 нямам мнение - не ми е попадал в ръцете. Широките L-ки може би мажат по краищата, но това за кроп апаратите не важи. При фулфрейм има лек проблем, но той не е само при Канон.

Между 40 и 50D - еми 50D е по-новия вариант, разбира се.

Място
    София
    Публикации
    5,949
    Точки (при гласуване)
    19

Ако избора е само м/у 40Д и 50Д, то вторият е за предпочитане. Освен по-новата и по-гъста(15 Мр) матрица, 50Д има и микро донастройване на фокуса от самото тяло. Това си е благинка, която икономисва време и нерви(и евентуално посещаване на сервиз). При кропнатите камери всичко се умножава по 1,6, така че обектив над 18мм в късата част става "дълъг" за пейзажи. 10-20мм Канон; 16-35 Канон; 10-20 Сигма; 16-35 Токина. 17-50/2.8 Тамрон. Ако се погледне по-нагоре в класацията, то моят фаворит за пейзажи е Канон 5Д МаркI. При него вече може да се мисли и за Л-серията. По принцип щом ще намаляваш толкова много снимките, Л-серията си губи смисъла. Може да минеш дори със стар ръчнофокусен обектив Carl Zeiss aus Jena(демек обектив за Практика от едно време). Това обаче само при пълен формат(фул фрейм). Ще има смисъл от покупка на наистина скъп и качествен обектив, ако в последствие се отиде на големи разпечатки - изложбен формат от 60Х40 и нагоре(прекрасно заснет красив пейзаж оформен с паспарту и рамка спокойно се търгува за украса и подарък).
    Последно редактиран от коко келеша ; 05-05-13 в 07:45

Място
    шумен
    Публикации
    335
    Точки (при гласуване)
    14

Мерси 50д маи се обезмисля тук на старо е 900лв. 40д-400лв. а 60д от ибеи нов 700 долара Само като информация canon eos M не намерих мнения като характеристика подобен на 650д но компактен което е плюс с приставка ползва обективите на канон Вярно ли е че примерно 60д на авто режим прави снимки като ефтина сапунерка Апарата ще се ползва и от жената и дъжерите ми които едва ли ще навлезат в тънкостите и настроиките

Място
    шумен
    Публикации
    335
    Точки (при гласуване)
    14

Как ме е яд че прекрасни пеизажи снимам с телефон
    Прикачени картинки Прикачени картинки      

Място
    София
    Публикации
    5,949
    Точки (при гласуване)
    19

Браво, прекрасни пейзажи! Особено втория и третия. В общи линии всеки ДСЛР на пълен автомат прави снимка като сапунерка. Ако цялото семейство ще ползва единствен фотоапарат, то ДСЛР не е удачен вариант. За ЕОС-М нямам мнение защото даже не съм го виждал на живо. Факт е, че по фотофорумите споровете се водят между привърженици на Сони Некс и системата 4/3 а за Канон - нито дума, това по отношение на безогледалките. Вземи под внимание това, че дори даден обектив да се монтира на някакво тяло, то ползването му може да е проблематично(размер, тегло, начин на фокусиране). Аз бих разделил нещата на "нещо за работа" и "нещо за щракане". И все пак всичко зависи от наличната сума. Да вмвтна, че колкото и невероятно да звучи, 60Д е с орязани функции спрямо 50Д(няма настройване на фокуса от тялото например).

Място
    София
    Публикации
    5,949
    Точки (при гласуване)
    19

Току що погледнах характеристиките на моделите Канон, които се продават в България. Май ще излезе, че има сметка да вземеш 650-700Д вместо 60Д. Имат по-нов процесор от 5-то поколение и автофокус с 9 кръстосани точки, а при 60Д е 4-то поколение и само централната точка е кръстосана. Матриците и другите дреболии са еднакви.

drukman е офлайн
    Чукча
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    4,898
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на Stas Преглед на публикациите
    .......Друкман, какъв е този "що-годе кадърен обектив" за 5000 евро?! ......
    Ти си написал в следващия си пост 24-70 и 70-200. Ето http://compare.ebay.com/like/150947865490?_lwgsi=y&ltyp=AllFixedPriceItemTypes&var=sbar

Нали се сещаш, че това е малко след ширпотребата...

ПП Извинявам се. "Евро" да се чете "лева"
    Последно редактиран от drukman ; 06-05-13 в 01:17
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

Място
    шумен
    Публикации
    335
    Точки (при гласуване)
    14

Ох сигурно несъм първият дето се лута между канон и никон Вчера бях в магазина на оглед и някакси по ми харесаха никон д3200 и д5100 като вторият е по скъп но по форумите пак различни мнения Никон 3200 бил с много мегапиксели и не било хубаво и неми е ясно какво пречи да се снима на по малко Ако някои е компетентен за тези модели да сподели Всеобщо е мнението човек като пита за даден модел му казват събери пари и вземи следващият и така до безкраи Иначе сякаш обективите за никон са по достъпни поне по непрофесионалтворен

Публикации
    142
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на stevancochev Преглед на публикациите
    ...Вярно ли е че примерно 60д на авто режим прави снимки като ефтина сапунерка Апарата ще се ползва и от жената и дъжерите ми които едва ли ще навлезат в тънкостите и настроиките
    не съм го пробвал, но предполагам, че има доза истина, тъй като аз съм с канон 40д, и на авто режим, снимките не са кой знае какво. Но мисля, че при повече апарати са така... Ако питаш мен- вземи си 60д, ако имаш парите...

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Проблем с Canon EOS 550D!
    От teddybeaR във форум Canon
    Отговори: 22
    Последно мнение: 01-04-13, 13:23

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •