Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Курс за пилот на хеликоптер любител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Курс за пилот на хеликоптер любител

    Ако е с максимална излетна маса под 120кг. не се изисква никакво разрешително. Едноместните мотоделти май са до 120 кг. Двуместните са над тази излетна маса, ако не се лъжа, но не съм съвсем запознат. Автожира далеч надхвърля излетната маса на мотоделтата.
    Galloper 2 V6 3.0 2001г.

    Коментар


    • #47
      От: Курс за пилот на хеликоптер любител

      Първоначално публикуван от many Преглед на мнение
      ... Автожира далеч надхвърля излетната маса на мотоделтата.
      Зависи...

      Затова питах. Не че ще се хвана да правя, де.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #48
        От: Курс за пилот на хеликоптер любител

        Зависи от...? Честно казано не знам как би могъл да се докара до под 120кг. Говорим за максимална излетна маса нали? С други думи MTOW ( max. takeoff weight).
        Galloper 2 V6 3.0 2001г.

        Коментар


        • #49
          От: Курс за пилот на хеликоптер любител

          Безмоторен. Изтегля се на буксир. Имам и чертежи някъде.
          Автожира, така или иначе излита хоризонтално.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #50
            От: Курс за пилот на хеликоптер любител

            Абе хора, човека иска да изкара курс за хеликоптер, къде го бутате с разни автожири, пък и те обикновено са разни от типа Направи сам. Ако има средствата и иска хели защо да не го направи. Мераклиите за хели ще стават според мен все повече, щото милионерите се увеличават всекидневно, а това си е тръпка много по голяма от това да имаш някаква си яхта.

            Коментар


            • #51
              От: Курс за пилот на хеликоптер любител

              много ми е интересно, кой ще ти провери документите за хеликоптер, ако не кацаш на летище, а примерно от вилата край Сф си правиш тегели до имоти в провинцията...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #52
                От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                много ми е интересно, кой ще ти провери документите за хеликоптер, ако не кацаш на летище, а примерно от вилата край Сф си правиш тегели до имоти в провинцията...
                Демек 'къде дебнат въздушните катаджии'..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #53
                  От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                  Кофтито е, че виждат навсякъде и не можеш да минеш с почерпка ...
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #54
                    От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Кофтито е, че виждат навсякъде и не можеш да минеш с почерпка ...
                    Абе май не е точно така.

                    Едни приказки за несанкционирани полети на пределно ниски височини от Пловдив до морето, през Балкана, и обратно, и то доста редовни такива полети - със самолет, 5 местен.
                    Тия приказки ги приемах като лакардии, докато съвсем случайно бяха потвърдени от един форумен авторитет.

                    Така че...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                      Ако се движиш далеч от летищата и на височина под полетното ниво за леки машини може да се мине и без транспондер за итентификация, полетен план и разрешения, но това не означава че не трябва да имаш бревет поне за любител и да си водиш цялата документация.
                      Иначе имаше преди време едни разправии с оня мошеник Ник Щайн дето бил купил малко летище без лиценз, пък приемал разни частни самолети и разни такива.Но явно парите оправят всичко щото повече нищо не се чу по случая.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        много ми е интересно, кой ще ти провери документите за хеликоптер, ако не кацаш на летище, а примерно от вилата край Сф си правиш тегели до имоти в провинцията...
                        А на мен ми е много интересно ако не си се научил да пилотираш( курсовете са най-вече за това, тапията е следствие...) за какви тегели става дума?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                          А пък на мен ми е много интересно, колко от даващите компетентни мнения са настоящи, бивши или действащи пилоти? Изглежда, че повечето мнения са базирани на слухове и попрочетено тук-там в нета за авиацията. Имаше смислени неща, ама и бая глупости прочетох в темата. Не става само с откъслечни знания да се пишеш разбирач от авиация, ама май това си ни е народопсихологията- "всичко мога, всичко знам" или с други думи сме пенкилер.
                          От друга страна автора на темата я пусна и изчезна. Търси в оффроуд форум съвети за курсове за пилот, без да се е поразровил и да е проучил поне малко нещата. Е така пилот не се става. Вервайте ми (както казваше някой).
                          Поздрави!
                          Galloper 2 V6 3.0 2001г.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            много ми е интересно, кой ще ти провери документите за хеликоптер, ако не кацаш на летище, а примерно от вилата край Сф си правиш тегели до имоти в провинцията...
                            Последно редактирано от piron45; 14-05-13, 19:01.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                              Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                              Разбира се тук трябва да отбележа, че изискванията регистрация и техническата годност на машината не се отнася за летателни средства с по малка излетна маса от 850кг.

                              Това имах предвид с горният си пост.
                              Да плача ли, да се смея ли?

                              П.П. този пост с цитата остана да виси малко неадекватно в пространството, но колегата "piron45" си изтри в последният момент мнението- та затова така.
                              Извинявам се на колегите.
                              Последно редактирано от many; 14-05-13, 19:14. Причина: пояснение
                              Galloper 2 V6 3.0 2001г.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                                Първоначално публикуван от many Преглед на мнение
                                А пък на мен ми е много интересно, колко от даващите компетентни мнения са настоящи, бивши или действащи пилоти?...
                                Опитай се да ги преброиш. Жокер: повече от един
                                П.П. А ти колега many?
                                П.П.П. Дефинирай "действащ пилот" и " настоящ пилот" моля!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X