Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Курс за пилот на хеликоптер любител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Курс за пилот на хеликоптер любител

    Имам познат който е карал любителски курс за пилот на хеликоптер / ако несе лъжа/ тук в София май на Божурище.Но са го спрели по здравословни проблеми нещо със сърцето. Мога да попитам ако искаш.И в ИВТ имам познати .

    Поздарви!
    Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
    ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

    Коментар


    • #17
      От: Курс за пилот на хеликоптер любител

      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
      Читав за 80К не можеш да пипнеш. Курсове такива за какъвто ти искаш в момента няма в БГ. Запиши се като за начало на авио радио комуникация. Тя е над 40 % от "летенето". 10К за хеликоптерен китап е на ръба да е скъпо, но не е!В турция има хубави курсове, а може и на съботно-неделни да ги разделиш. Около 6-7К долара струват. 80 часа комуникация и теория и 45 летателни.
      П.П. А няма курсове по простата причина, че в БГ има само 3 читави хеликоптера, от които САМО един може да ти свърши работа за начинаещ. Другите за да ги литнеш ти трябват повече от 45 часа....
      Явно ще проверя в Турско!
      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

      Коментар


      • #18
        От: Курс за пилот на хеликоптер любител

        Приемам всякакви оферти нямам проблеми със здравето!
        Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
        На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
        Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

        Коментар


        • #19
          От: Курс за пилот на хеликоптер любител

          Най-добре! Говорим за истински хеликоптер, а не онези недоразумения дето изглеждат като сапунено мехурче...Или руските вертальоти на по 150 години.То тези не се и карат....Читавия в БГ е с немска регистрация, и дори да намериш инструктор няма да може да се обучаваш на територията на БГ с него.
          Много искам да си имам хеликоптер...АМА МНОГО!

          Коментар


          • #20
            От: Курс за пилот на хеликоптер любител

            Първоначално публикуван от nvelikov Преглед на мнение
            Имам познат който е карал любителски курс за пилот на хеликоптер / ако несе лъжа/ тук в София май на Божурище.Но са го спрели по здравословни проблеми нещо със сърцето. Мога да попитам ако искаш.И в ИВТ имам познати .

            Поздарви!
            Питай ще ти бъда благодарен!
            Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
            На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
            Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

            Коментар


            • #21
              От: Курс за пилот на хеликоптер любител

              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
              Най-добре! Говорим за истински хеликоптер, а не онези недоразумения дето изглеждат като сапунено мехурче...Или руските вертальоти на по 150 години.То тези не се и карат....Читавия в БГ е с немска регистрация, и дори да намериш инструктор няма да може да се обучаваш на територията на БГ с него.
              Много искам да си имам хеликоптер...АМА МНОГО!
              Гоше и аз искам ама трябва първо книжка да си изкарам бре.Хелито е по-малкия проблем!
              Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
              На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
              Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

              Коментар


              • #22
                От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Доста евтино ми се види 10000лв...

                Цените в САЩ (средно):

                - За базовия лиценз: задължителни минимални 20 часа соло с инструктор, 10 часа сам. Почти никой не успява да се научи за 20 часа с инструктор, в повечето случаи нещата отиват към 50 часа. Един час с инструктор е към 200$, сам - към 175$. Отделно наземни лекции, по 50$ на час. В общи линии ако се измъкнеш с 10000$ черпиш.

                - Следващото ниво (commercial rotorcraft): Общо 150 часа минимум (тези от предишния курс се броят), плюс 100 часа като "главен пилот". Демек - не да се возиш на седалката. Още двайсетина бона.

                - За каквато и да е надежда за професионална работа като хеликоптерен пилот се изискват от 500 часа нагоре, в повечето случаи - от 1000 часа нагоре. Ако не се уредиш да навъртиш тези часове някъде като инструктор (минимум 200 часа стаж) - трябва да си ги платиш.

                Това е в САЩ. Не вярвам европейските изисквания да са по-ниски.

                Отделно - цените по-горе са за курсове при които има много ученици, и фирмите разпределят разходите между тях.

                В България, с една шепа ученици, но със същите несвиваеми разходи по гориво, машини и поддръжка - не може да се очаква цените на курсовете да са по-ниски.
                Криза!
                Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                Коментар


                • #23
                  От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                  Колега, аз бих започнал с медицинските прегледи за пилот, струват не малко и ако не ги минеш забрави да летиш самостоятелно.
                  В Бг реално има две фирми ако се не лъжа, зависи колко тежиш.
                  Ако си над 95 кг НЕ може на малкия Робинсън 22 трябва на Робинсън 44 там мисля е до 115 кг, за по-големи машини сумата ще е няколко пъти по 10 000 лв...
                  За Робинсън 22 в Англия най-евтиния курс е от 12000£ нагоре, факт е обаче, че 95% от хората НЕ могат да вземат изпита със задължителните минимален брой часове...
                  С хеликоптера НЕ може да се прекалява като часове на седмица НЕ може и да е по един час на седмица, има си методики и съответните времена за занимания.
                  Ако си много в нужда и парите НЕ са проблем, иди на мед преглед и си плати за два три часа тестово, да те повозят, да пипнеш малко в полет контролите за да разбереш, че не е лесно и си иска неговото, тоест времето, волята и най-важното парите.
                  За 80 000 лв ще вземеш нещо летящо набор малко след войната или комар серията и познай кой ще ти го сервизира, регистрира, сертифицира и кой. къде ще ти подържа машината, консумативите са 4-5 цифрени суми и не става да се купуват от моргите
                  Ако отговаряш на горните условия успех и евала за ентусиазма и решителността да го направиш!
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                    Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                    Приемам всякакви оферти нямам проблеми със здравето!
                    Не си се сблъскал май с инквизицията в лицето на летно-врачебна комисия, затова не бързай с това твърдение. Аз преди трийсет и кусур години също исках да стана пилот на хеликоптер, само че боен, и уви, както мен ме хванали първо че съм висок 1,85 см при максимум 1,76 см май, па после едното ми око се оказало с дефект на дъното, което после никога и никак не се проявило в нататъшна служба и темподобни нещата... Иначе при всяка друга врачебна комисия винаги съм бил 1-а категория и абсолютно годен за всичко.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Колега, аз бих започнал с медицинските прегледи за пилот, струват не малко и ако не ги минеш забрави да летиш самостоятелно.
                      В Бг реално има две фирми ако се не лъжа, зависи колко тежиш.
                      Ако си над 95 кг НЕ може на малкия Робинсън 22 трябва на Робинсън 44 там мисля е до 115 кг, за по-големи машини сумата ще е няколко пъти по 10 000 лв...
                      За Робинсън 22 в Англия най-евтиния курс е от 12000£ нагоре, факт е обаче, че 95% от хората НЕ могат да вземат изпита със задължителните минимален брой часове...
                      С хеликоптера НЕ може да се прекалява като часове на седмица НЕ може и да е по един час на седмица, има си методики и съответните времена за занимания.
                      Ако си много в нужда и парите НЕ са проблем, иди на мед преглед и си плати за два три часа тестово, да те повозят, да пипнеш малко в полет контролите за да разбереш, че не е лесно и си иска неговото, тоест времето, волята и най-важното парите.
                      За 80 000 лв ще вземеш нещо летящо набор малко след войната или комар серията и познай кой ще ти го сервизира, регистрира, сертифицира и кой. къде ще ти подържа машината, консумативите са 4-5 цифрени суми и не става да се купуват от моргите
                      Ако отговаряш на горните условия успех и евала за ентусиазма и решителността да го направиш!
                      Всичко е вярно,което казваш ама аз питам от ,къде да тръгна разрешително,прегледи и т.н.
                      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Не си се сблъскал май с инквизицията в лицето на летно-врачебна комисия, затова не бързай с това твърдение. Аз преди трийсет и кусур години също исках да стана пилот на хеликоптер, само че боен, и уви, както мен ме хванали първо че съм висок 1,85 см при максимум 1,76 см май, па после едното ми око се оказало с дефект на дъното, което после никога и никак не се проявило в нататъшна служба и темподобни нещата... Иначе при всяка друга врачебна комисия винаги съм бил 1-а категория и абсолютно годен за всичко.
                        За цивилните дали ще е така няма да стрелям по никой!
                        Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                        На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                        Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                          Летно-врачебна комисия една и съща, и правилата й същите, както и за воени комисии.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                            Медицинските прегледи са като за шофьорска книжка!!!!!.....Ти не кандидатстваш в Долна Митрополия....Китапа му е за ЛЮБИТЕЛ, а не за профи или боец.
                            П.П. А, и психо тест има....само това е разликата
                            Последно редактирано от goshko-loshko; 30-04-13, 21:38. Причина: допълнение

                            Коментар


                            • #29
                              От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                              Много искам да си имам хеликоптер...АМА МНОГО!
                              Значи ти си другия,дет досажда на бай Иисус...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Курс за пилот на хеликоптер любител

                                Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                                Медицинските прегледи са като за шофьорска книжка!!!!!.....Ти не кандидатстваш в Долна Митрополия....Китапа му е за ЛЮБИТЕЛ, а не за профи или боец.
                                КЪДЕ БЕ МОМЧЕ КЪДЕ?????
                                Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                                На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                                Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X