Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба от Италия (Флоренция)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Глоба от Италия (Флоренция)

    Здравейте колеги, получих писмо с обратна разписка от Италия: Nivi Credit
    Като чета в мрежата, става ясно, че е честитка за минаване през зона в цента на Флоренция - ZTL.

    Добрите новини:
    - все още не съм получил и подписал писмото с обратна разписка. Пощаджията е оставил бележка да ходя до пощата, за писмо от фирма "Nivi Credit"
    - бях с кола под наем
    - кредитната карта с която платих колата е затворена преди 6м (глобата е от почти 1г)

    Лошите новини:
    - В мрежата пишат, че ако не платя аз, глобата се покрива от компанията с коли под наем. След това те трябва да си приберат парите от мен и обикновено сумата е в двоен размер.
    - също пишат, че това е отработена схема и в крайна сметка общината във Флоренция ще си вземе парите (52мил Е/1г, за град от 360хиляди).


    Има ли хора тук с глоби от Италия? Да се занимавам изобщо...

  • #2
    От: Глоба от Италия (Флоренция)

    Здравейте на всички отново.

    Първо да кажа, че това ми беше третото ходене до Италия и най-вероятно последното.
    Първият път беше екскурзия с автобус, последва пътуване през Европа с моята кола ... и третия (последният) с кола под наем.
    Този път простотията ми дойде в повечко.
    Започна се с колата под наем, резервацията ми показваше крайна цена 350$, при подписването на касовата бележка беше за 650$ ... несъществена разлика. То не бяха разправии по хотелите за разликата в цените при резервация, просяци и джебчии по улиците. Поръчваш сладолед, обявена цена 5Е, подават ти го и искат 20Е - "5Е/топка", като го откажеш се започва едно викане. Поръчваш кафе, обявена цена 1Е, идва сметка 3Е (щом си седнал, цената е друга). Повечето ситуации бяха просто неприятни, но имаше и вече комични:
    - Като да седнеш в заведение, 5 човека поръчваме вода преди яденето ... съответно ни донесоха 5х2литра бутилки (при това вече отворени).
    - Друг път ме разсмяха, когато седнахме в ресторант със салатен бар. Всяка салата имаше табела с цена. След като хапнахме, дойде сметката ... надвишена. Взех касовата бележка и се върнах пред салатения бар, да им покажа грешката. Останах силно развеселен, когато видях, че вече нито една салата нямаше цена (а изобщо не бяха малко салатите).
    - Пред едно от заведенията пишеше, че имат безжичен Интернет. Cлед като седнахме и поискахме паролата ... последва разправия, как и защо ни трябва Интернет при толкова красива гледка, на такова красиво място. Сами можете да предположите, че Интернет-ът не работеше.

    Както се казва: "На италианците не им трябва пистолет, да те оберат!"

    Сега да се върна на темата с глобите в Италия.
    След търсене в мрежата и четене на форуми, попаднах на полезен сайт
    http://italychronicles.com/speeding-fines-in-italy/
    Авторът му пише в него и съветва хората от 2006г.
    Глобите в Италия са един доходоносен бизнес. Като пример е Флоренция, които имат приходи от глоби за преминаване през забранени зони от 52 млн.€ за 2010 година, за градче с население от 350 хиляди. Италианците, както при всичко останало, си имат проблеми при събирането на глобите:
    - Оказва се, че няма официален механизъм, по който Италианските служби могат да си съберат глобите от чужди граждани. Поне за момента няма договор м/у Италия - Германия, Англия, България, САЩ ... и т.н. До кога ще е така, не е ясно. Т.е. след 1г ако се направи споразумение м/у България и Италия, това ще е проблем.
    - Извършителят на нарушение (преминаване през забранена зона), може да изпрати резервация на хотела и ако е минал през тази зона, за да си разтовари багажа, почти винаги глобата се опростява.
    - В Италия има закон, за известяване на извършителя на нарушението. За Италианци: 90 дни от извършването на нарушението, за чужди граждани 360 дни от извършването на нарушението. Датата за известяване се счита дата на изпращане на писмото (а не на получаване). Както обикновено, Италианските служби често закъсняват да си свършат работата и много често прескачат този срок. Тогава глобата отпада, не е автоматично ... пак трябва да се пише.
    Т.е. има 3 варианта:
    1. "Не ми пука" игнориране на всички писма.
    2. Изпращане на резервацията на хотела до фирмата за събиране на глобите.
    3. Ако са прескочили 360-те дни от нарушението, се изпраща писмо с датите до италианските служби.

    Ако някой има подобен проблем, може да прочете или питате за съвет в страницата по-горе. Аз смятам, този път да ги оставя да пият една студена вода.

    Коментар


    • #3
      От: Глоба от Италия (Флоренция)

      Здравейте.
      В края на миналата година ходихме със съпруга ми до Италия и се придвижвахме с кола под наем. Нямахме никакви проблеми - всичко мина чудесно и безпрепятствено.
      Преди два дена намерих в пощенската кутия "честитка" от NIVI CREDIT S.R.L. - глоба на стойност 120Euro. В писмото пише, че сме минали по път с "ограничен трафик", т.е. предполагам, че само живущите в този район имат право да преминават оттам. Потърсих улицата в Google Maps и се оказа, че е някакъв мост в центъра на града, в който бяхме отседнали - в случая Парма.
      Накрая на писмото пише, че ако не заплатим глобата в срок до 20 дни от получаване на известието, ще ни заведат под съдебна отговорност.
      Това, което ме притеснява е, че такова писмо би трябвало да дойде препоръчано, а не просто да бъде пуснато в пощата... Ами ако някой го беше унищожил? Дали пък някой съсед не се е подписал нарочно? Във входа ни живеят бая гадини...
      Проблемът ми е, че често посещаваме тази страна - дали няма да имаме проблем по границите? То всъщност вече в Италия се минава безпрепятствено, но знае ли човек...

      Коментар


      • #4
        От: Глоба от Италия (Флоренция)

        Здравей svelos,
        Мнението ми е малко пристрастно тъй като харесвам Италия, посещавал съм я 4-5 пъти и с удоволствие пак бих поскитал там. Но уточнявам - бил съм само в северна до част от средна. Резервациите за хотели и някои културни мероприятия(сори за шаблона), част от билети за влакове сме правили през нета и никога не сме имали проблеми, даже са ни правили малки подаръци.
        Дано не ти прозвучи менторски, но част от нещата, които описваш спокойно биха могли да се избегнат при по-детайлно запознаване с порядките в посещаваната страна - например разликата в цената на бара и на маса. Към обслужването в заведения също нямахме забележки. Само един път нещо сгафиха за еди кое си не било по милански, а по сицилиански щото нямали еди коя си съставка, но се извиниха, че не са ни питали предварително. Но при съмнения винаги сме доуточнявали предварително цената за какво е, какво включва/не включва без значение за хотел ли става дума, за заведение или билети. Наистина е шокиращо да очакваш 350Е, а да платиш 650Е.
        Адмирации за споделеното от теб за сайта с инфо за режима на глобите и тн.
        Лично аз (семейството) при тази много добре уредена мрежа от жп и автобусен транспорт в Италия предпочитаме с лоу кост до Милано и от там за няколко часа си където пожелаеш.
        А за Флоренция - бяхме в малко семейно хотелче и нямаш идея собственикът му как ругаеше организацията на движението, зоните и глобите.

        Коментар


        • #5
          От: Глоба от Италия (Флоренция)

          В крайна сметка платихте ли глобите ,че и на мен ми е дошла една глоба от Флоренция.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #6
            От: Глоба от Италия (Флоренция)

            Странно, или нова схема за измама или някой се движи с автомобил с фалшив /НЕИСТИНСКИ/ регистрационен номер. Баща ми у получил известие от Италия, че притежаваният от него автомобил / с български регистрационен номер/, на 18.07.2018г. е бил засечен с превишена скорост именно във Флоренция. Първо, откакто този автомобил ее закупен НЕ Е НАПУСКАЛ ТЕРИТОРИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ! Второ, в Италия с автомобил никой не е пътувал. Просто няма как да е извършител на това нарушение, защото освен всичко друго, човекът е и инвалид.
            Много ме съмнява, че е измама, защото автомобилът беше закупен през февруари 2017г. и е внос именно от Италия....
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • #7
              От: Глоба от Италия (Флоренция)

              Номерата за превишена скорост се четат машинно, а има номера в Италия, които са доста близки до българските. Има СВ, CO, СН, СТ и т.н. Верно цифрите са 3, но грешка е възможна.

              Коментар


              • #8
                От: Глоба от Италия (Флоренция)

                Има и украински, които са хептен като нашите.
                Разликата е само в герба.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:License_plate_of_Ukraine.jpg
Прегледи:2
Размер:59.8 КБ
ID:5808979
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #9
                  От: Глоба от Италия (Флоренция)

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Номерата за превишена скорост се четат машинно, а има номера в Италия, които са доста близки до българските. Има СВ, CO, СН, СТ и т.н. Верно цифрите са 3, но грешка е възможна.
                  Номерът започва с КН! Откакто е закупен(придобит) автомобилът не е напускал Република България! Хванах конкретни фактически детайли, които навеждат на извод за измама, посредством използване на данни, от образци на НП на италианските власти. Мобилизирани са връзки, направих й щателно дирене и съм почти на 100% сигурен, че е измама ( всъщност нова схема с измама), която е организирана от българи. Личи си къде са се ..... Повече засега няма да пиша по понятни причини. Разбира се няма как (законно) да науча титуляря на банковата сметка и за такава проверка съм безсилен!
                  Иначе добре измислено мамицата им! Признавам им го!
                  ЖЕЛАЯ ИМ СВЕЩИ ДА КУПУВАТ С ТАКИВА ПАРИ ТИЯ ЛАЙНАРИ!
                  Засега само мога да Ви кажа ВНИМАВАЙТЕ МНОГО, ако получите честитка (електронен фиш) , уж издаден от италианска полиция! Ако НЕ дай Боже Ви се случи, четете и гледайте всичко, всички реквизито във фиша! Внимавайте къде, как Ви искат и точат личните данни!
                  https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                  Коментар


                  • #10
                    От: Глоба от Италия (Флоренция)

                    Ако колата не е излизала от България отговорът е много лесен.
                    В Италия карат с български номера - румънци,българи и др. фалшиви. Камерите си ги хващат и пращат честитката на собственика.

                    Ако е изпратена от фирмата събирач на пътни глоби на повечето Италиански общини, с писмото което са Ви уведомили има код за влизане в техния сайт.
                    Там има снимка на номера /понякога даже почти винаги /.

                    Може ако е заснета през деня да се види какъв е цвят е колата.

                    Също така има възможност в сайта да се влезне в преговори и да се дадат доводи против глобата.

                    Ако е така както казвате опитайте.

                    Моята глоба я платих. Имах си снимка на нарушението и задницата на колата беше отлично снимана. Друг е въпроса че беше 7,05 сутринта и за да избегна ZTL се надянах на път само за автобуси.

                    Както и да е.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Глоба от Италия (Флоренция)

                      В УК е доста разпространена практика да се правят "близнаци" на автомобили. Еднакви марка, модел, цвят с еднакви номера движат с една и съща застраховка, МОТ и пътен данък. Щот нали ченгетата нямат право да спират и проверяват току-така, мине-не мине седмица и някой пищи, че получил "честитка" от Мърсисайд, пък той не бил мърдал от Кент да речем. Демокрация, кво да прайш ....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Глоба от Италия (Флоренция)

                        ,,Електронният фиш" е за налагане на глоба, в размер на 199.60 евро, за нарушение, изразяващо се в движение на автомобил със скорост от 120 км/час, при максимална разрешена скорост на движение от 90 км/час. Открихме дори откъде са преписали описанието на ,,фактическата обстановка на нарушението"!
                        Чисто българска работа, добре скалъпена за пред пенсионери. В случая, бъркаха човекът, обаче!


                        Ето снимка на бар кода:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190216_155807.jpg
Прегледи:1
Размер:183.0 КБ
ID:5809026
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • #13
                          От: Глоба от Италия (Флоренция)

                          Писано е негрямотно. С досадни, набиващи се на очи правописни грешки. Писано е на смес от италиански и английски език....Изобщо, това явно е нова схема за измама.
                          Често казано, не вярвам някой да се осмелява ежедневно, системно да управлява МПС с неистински (фалшив) регистрационен номер. В България, по НК това е престъпен състав! Не е административно нарушение, а е престъпление - чл. 345 от НК. Предполагам, че в Италианската република, такова деяние, също е криминализирано.
                          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                          Коментар


                          • #14
                            От: Глоба от Италия (Флоренция)

                            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                            Ако колата не е излизала от България отговорът е много лесен.
                            В Италия карат с български номера - румънци,българи и др. фалшиви. Камерите си ги хващат и пращат честитката на собственика.

                            Ако е изпратена от фирмата събирач на пътни глоби на повечето Италиански общини, с писмото което са Ви уведомили има код за влизане в техния сайт.
                            Там има снимка на номера /понякога даже почти винаги /.

                            Може ако е заснета през деня да се види какъв е цвят е колата.

                            Също така има възможност в сайта да се влезне в преговори и да се дадат доводи против глобата.

                            Ако е така както казвате опитайте.

                            Моята глоба я платих. Имах си снимка на нарушението и задницата на колата беше отлично снимана. Друг е въпроса че беше 7,05 сутринта и за да избегна ZTL се надянах на път само за автобуси.

                            Както и да е.


                            Благодаря за разяснението. Честно казано, дано някой не кара с фалшиви комера. Не мога да повярвам, ше в уресена и развита държава, като Италия, полицията не може да се пребори, срещу подобна практика.
                            Иначе,Къде се намира този код, за който се говори по-горе?
                            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                            Коментар


                            • #15
                              От: Глоба от Италия (Флоренция)

                              Че има някаква измама - има, но аз бих взел допълнителни мерки, освен пускане на писмото в коша, защото утре може да довтасат далеч по-неприятни неща, които не можеш да сложиш в коша, примерно група полицаи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X