Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Положение на стрелката за температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Положение на стрелката за температура

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Ами, виж си и термостата тогава. Може да е заял.
    Моята в най-големите горещини в реката и нагоре по баира към лозето, натоварена с почти тон камъни, никога не ми е качвала до средата.
    Карам на първа с малко газ и бавно, за да не потроша ресорите.
    Не съм много съгласен с констатацията, че загрява ако минава средата. Ако карам с кофти газ с над 100 моята стрелка понякога минава в дясно от термометъра доста устойчиво. Но като мина на бензин се нормализира. В повечето случаи дори приемам, че това е нормално, защото много често газта е калпава. Ето една нощна снимка на ефекта при мен. Даже още може да се качи на баир или при по висока скорост.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0129A.jpg
Прегледи:1
Размер:13.8 КБ
ID:5488618

    Коментар


    • #17
      От: Положение на стрелката за температура

      Ми, не знам Ачо.
      Факт е, че откакто я карам (4 години), никога не съм виждал стрелката да подмине средата. По черно , на дълго, градско, на високи, ниски обороти...
      А радиатора ми капе.
      Възможно е и да е от газта. Аз нямам газова.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Положение на стрелката за температура

        Моята е качвала над средата веднага след като я купих, като я разръчках със 120-130. После смених антифриза, смених маслото с квото трябва (щото в началото сипах 15W50), и от тогава май никога не е подминавала средата. Виското се пуска горе-долу като стигне средата и не и дава да подминава по-натам.

        Все пак, мисля че дори да подминава средата с малко (милиметър-два), не е фатално. Просто трябва да се провери охладителната система и ако всичко е наред, няма повод за притеснения.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Положение на стрелката за температура

          Говорите за напълно НЕ прецизни уреди, при това 20 годишни.
          При мен ако стрелката стигне средата оначава, че е кипнала.
          Нормално ми стои на 1/3 от циферблата.
          Всичко ми е изправно - и термостата и виското.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #20
            От: Положение на стрелката за температура

            Здравейте, имам един въпрос.Стрелката на ферозата си стои по-средата, всичко си е ок, като изгася двигателя се чува клокочене и се чудя дали е нормално.
            Питам превантивно, мисля си че е нормално предвид факта, че след като се изгаси и е топла трябва по някакъв начин да се охлади, а тя е с виско и няма перки които да въртят (след спиране на мотора) и това е начина-преливане на водата на разширителния съд.

            П.п. С тези пълнолетни коли съм на принципа проверката е висша форма на доверие.
            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

            Коментар


            • #21
              От: Положение на стрелката за температура

              Не помня дали моята клокочеше. За всеки случай ако имам съмнения бих сменил капачката на радиатора. Не е скъпа.

              Карал съм Lada някога, дето си клокочеше и нищо и нямаше. Просто ферозата си карам 2 пъти в годината и не помня. Но не помня и да съм имал някакви терзания в тая посока.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Положение на стрелката за температура

                При мен не клокочи! Нито с предишния ми термостат, който се повреди нито с новия.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #23
                  От: Положение на стрелката за температура

                  Клокоченето може само лошо да е, нищо друго!
                  Означава, че след многократно загряване и изстиване в системата продължава да е наличен газ (въздух или друг... не дай Боже). Първи опит - нова капачка!
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Положение на стрелката за температура

                    Днес си поръчах капачка, утре трябва да дойде и в неделя ще тествам.Поръчах някаква 10лв с отстъпка, не знам марка утре ще видя и ще пиша.Имали някои марки които са ментета и трябва да избягвам или за капачката няма проблем.
                    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                    Коментар


                    • #25
                      От: Положение на стрелката за температура

                      За терано купувах от Евро07. Нямаше проблем.

                      Е, после си купих оригинална, ей-така, да съм сигурен.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Положение на стрелката за температура

                        Взех новата капачка и след като я сложих загледах, че на старата гуменото уплътнение е леко нарушено:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4878.jpg
Прегледи:1
Размер:72.7 КБ
ID:5505539
                        Ето я и новата:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4874.jpg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:5505540

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4877.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5505541

                        Утре ще я покарам по-дълго и ще пиша дали има резултат.
                        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                        Коментар


                        • #27
                          От: Положение на стрелката за температура

                          След смяната на капачката няма и помен от клокоченето, явно проблема е бил в нея.
                          Благодаря много за съвета!
                          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                          Коментар


                          • #28
                            От: Положение на стрелката за температура

                            Здравей те.Имам фероза и след сваляне на главата съответно ремонт нов термостат капачка и каквото може да се направи както го пише по дебелите книги все пак пак загрява,незнайно защо и то не в града където се кара само до 3-4,а извън градско при скорост 90-100 км/ч.Ако някой има ли някаква идея от какво може да се получава това ще му бъда много благодарен да сподели опита си.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Положение на стрелката за температура

                              Не споменаваш нищо за радиатора?Чистил ли си го, ако не си-направи го.
                              Имаш ли нещо което да пречи на въздуха да стигне до радиатора, както казах ако не си го чистил има боклуци иначе ако имаш лебедка или нещо друго пред решетката което при висока скорост пречи най-много, защото тогава въздушният поток който се получава естествено е най-голям.
                              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                              Коментар


                              • #30
                                От: Положение на стрелката за температура

                                Не няма никакво прегради отпред освен 2 халогена.А за почистването на радиатора не съм го правил до сега но с какво и как да го направя(имам предвид вътре системата).Аз имам големи съмнения да не е от виското да е постоянно зацепено или отцепене да се пуска когато си иска. А отвънка редовно с водоструйка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X