Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Положение на стрелката за температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Положение на стрелката за температура

    Мисля че термостата затваря байпаса, макар да не си спомням много точно как изглеждаше като разглобявах.
    На твое място, като последен вариант, бих сменил датчика за термометъра.
    Някъде из документацията ми се струва да имаше схема със всички потоци.

    https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...g%20System.pdf
    Последно редактирано от TigerHunter; 17-03-17, 19:01.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #62
      От: Положение на стрелката за температура

      Да, схемата я имам. Опитвам се да преценя потоците които образуват сместа на която реагира термостата. Датчика си е наред, мерил съм с дистанционен термометър. Свалял съм термостата и съм замервал на каква температура и колко отваря. Всъщност имам два еднакви и с този който отваря една идея повече колата вдига една идея повече температура. Иначе работят добре и двата. Според мен термостата не 'разбира' колко горещо е в двигателя. Явно потоците от обратните връзки през байпаса и парното са твърде слаби и термостата остава относително по-хладен от нужното. Предполагам е задръстено радиаторчето на парното. Има парно, но не е така горещо както го описват колеги във форума. Дали е възможно толкова да се задръсти байпаса?

      Коментар


      • #63
        От: Положение на стрелката за температура

        Еми, ако имаш съмнения за радиаторчето, разкачи маркучетата и го подложи на обилна промивка в двете посоки.
        Аз промивах с радиатор флъш цялата система преди време. Бая гадост изтече.
        Водната помпа проверявал ли си?
        Има и с метални и с пластмасови лопатки.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #64
          От: Положение на стрелката за температура

          Радиаторчето ще бъде промито със сигурност! Чудя се дали е възможно да се задръсти байпаса? Аз съм с пълен инжекцион и байпаса преминава през смукателния колектор....
          Водната помпа е сменена, макар старата да си беше наред. Наистина всичко друго съм проверил, това трябва да е - друго не остана....

          Коментар


          • #65
            От: Положение на стрелката за температура

            Така.... при мен има напредък и ще споделя за да е полезно евентуално на някого...

            Колата е с обикновена газова уредба. Оказа се, че изпарителя е свързан последователно на радиаторчето на парното. Отделно е вързан с тръби с намален диаметър. Отделно едната снадка беше леко задръстена. През този кръг се върти горещата охладителна течност, която кара термостата да се отваря и да охлажда колата. При намален дебит в този кръг се случва това, че колата фактически не знае, че е гореща и затова държи висока температура.
            След свързването на изпарителя паралелно на парното положението на стрелката е преди средата, върху първата вълничка, като при натоварване почти достига средата преди да се върне обратно. Възможно е да има някакво останало задръстване в радиаторчето на парното, но мисля, че не е страшно вече...

            Дано да е полезно на някого!

            Коментар


            • #66
              От: Положение на стрелката за температура

              Да споделя и аз моите дертове..., че взе да ми изпушва главата от мислене. Стрелката на температурата стигаше най-много до средата, но понякога отиваше наляво 1-2 мм, примерно като карам по магистрала. Тъй като съм свикнал от другите коли които съм имал, стрелката да закове на 1 място, бях решил да сменя термостата на първо време. Днес го смених и стана проблем. Стария беше на 78 гр., а новия на 84.
              Източих около 4 л от стария антифриз и налях нов. При това положение на място при загрят двигател подминава средата с милиметър. Ако дам газ, пада температурата. В движение с 60-70 км/ч стрелката стига до края на хоризонталните долни вълнички. Според мен е пракалено много, не знам.
              Къде да търся проблема, възможно ли е това покачване на показанията да се дължи на 6 гр. разлика в термостатите?
              Виското не съм сигурен до колко е изправно, при загрят двигател с нагънат вестник спирам перката?
              Някакви идеи?
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #67
                От: Положение на стрелката за температура

                Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                Да споделя и аз моите дертове..., че взе да ми изпушва главата от мислене. Стрелката на температурата стигаше най-много до средата, но понякога отиваше наляво 1-2 мм, примерно като карам по магистрала. Тъй като съм свикнал от другите коли които съм имал, стрелката да закове на 1 място, бях решил да сменя термостата на първо време. Днес го смених и стана проблем. Стария беше на 78 гр., а новия на 84.
                Източих около 4 л от стария антифриз и налях нов. При това положение на място при загрят двигател подминава средата с милиметър. Ако дам газ, пада температурата. В движение с 60-70 км/ч стрелката стига до края на хоризонталните долни вълнички. Според мен е пракалено много, не знам.
                Къде да търся проблема, възможно ли е това покачване на показанията да се дължи на 6 гр. разлика в термостатите?
                Виското не съм сигурен до колко е изправно, при загрят двигател с нагънат вестник спирам перката?
                Някакви идеи?
                Колега за много години.Провери си капачката на радиатора или смени с истинска.При мен изхвърли антифриза,след смяна на капачката с оригинална от Алмера/втора употреба/ всичко си дойде на место.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP

                Коментар


                • #68
                  От: Положение на стрелката за температура

                  Стрелката си стои закована и на Ферозата. Трябва да е на вълничките преди средата. Аз бих препоръчал по-нискотемпературен термостат и както колегата, капачка. Не са скъпи капачките, а са важни.
                  Според мен, на изправна Фероза, стрелката не трябва абсолютно да стига средата, дори и в жега. Моята стига, но радиатора ми е много зле. Чист е , както и цялата система, но питата е изронена. Чуй виското при палене студена. Ако се чува поне 30 сек, няма повод за притеснение.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Положение на стрелката за температура

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Според мен, на изправна Фероза, стрелката не трябва абсолютно да стига средата, дори и в жега.
                    Стига и малко над средата, при каране с около 130. Но не драстично над - съвсем малко. Нормално си стои където си казал при всякакви други обстоятелства.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Положение на стрелката за температура

                      За много години! Живи и здрави бъдете всички!
                      Мдаа, ще сменя термостата отново. Този който сега сложих е Вернет. А аз имам лош опит с тая марка.
                      Задължително ще сменя и капачката на радиатора и ще докладвам резултата.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #71
                        От: Положение на стрелката за температура

                        Този термостат е правилния за нашия климат. Радиатора ти е за почистване или смяна, колега. И като казвам почистване имам в предвид да се отвори и да се почисти, а не да налееш някаква измислена добавка. За съжаление проблемите на Ферозата приключват като смениш радиатора. Преди това - десет термостата, пък такава водна помпа или такава, пък виското с какво масло, пък какво виско, пък дефузиора така или онака. На края нов радиатор и забравяш за случая в миг!
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Положение на стрелката за температура

                          Ако се стигне до радиатор,най-до0ре нов.По -скоро термостат,аз сменях 3 чисто нови и се успа с 3тия!По охладителната си се сменява наред ,докато не остане в норми при всякакви режими на каране.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Положение на стрелката за температура

                            Ще пробвам първо с капачката, след това още 1 опит с термостат и после наред ще е радиатора. Стигне ли се до там, мисля да е нов направо.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #74
                              От: Положение на стрелката за температура

                              Оригиналният е меден, а купешките са алуминиеви. Медният може да се отвори и да се почисти, докато алуминиевия не.
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Положение на стрелката за температура

                                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                                Оригиналният е меден, а купешките са алуминиеви. Медният може да се отвори и да се почисти, докато алуминиевия не.
                                Полезна информация , благодаря !
                                Който търси , намира !
                                Човекът е човек, когато е на път !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X