Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Положение на стрелката за температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Положение на стрелката за температура

    Колеги гледах темите но никой не казва от къде до къде е нормално да седи стрелката за температура на Дайхатсу Фероза?
    Моля някой да ме осведоми ако може.
    Мойта играе от ръба на нарисуваното термометърче до ръба на напречните му чертички.
    И още как да си проверя виското? На загряла кола (на ръба на чертичките) успях да спра перката с пръсти .
    Водната помпа и термостата са чисто нови

  • #2
    От: Положение на стрелката за температура

    Здравей! В зависимост от термостата на колко градуса отваря правилното положение е между 2 мм от вертикалната чертичка до върху самата чертичка. Това, че стрелката стига до края на хоризонталните не е добре според мен. Моята правеше така, но след смяна с хубав антивриз и нов термостат нещата си дойдоха на мястото. на термостата има едно отворче с клапанче на него. Правилното му положение е да е нагоре. То обезвъздушава системата и мисля, че също може да е проблем при теб ако не си го поставил в правилното положение. Надявам се да съм бил полезен. За виското има много писано по темите, но не се сещам в кои, а трябва да тръгвам и не мога да ги потърся сега. Поразрови се и ще намериш. Успех!
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #3
      От: Положение на стрелката за температура

      Здравей, стрелката не трябва да има голяма амплитуда след като колата влезе в нормален топлинен режим, ако например при по дълго спускане с висока скорост стрелката пада ниско и после се покачва почти до последните деления това е знак за не правилно работещ термостат (имал съм такъв проблем, но не на ферозата и след смяната стрелката си стоеше по средата с малки отклонения.На моята стрелката си и и стой по средата и почти не мърда(т'ва сме го коментирали и в други тема).
      За виското- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=163875 , това е най-прясната тема и мисля, че отговаря на въпроса ти.
      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

      Коментар


      • #4
        От: Положение на стрелката за температура

        Вчера купихме виско и естествено се оказа че не става! Явно е за седем лопатки.Сега ще търся пак

        Коментар


        • #5
          От: Положение на стрелката за температура

          Колега, сменил си и термостата, дано е този от 78 гр. С, ето ти и темата http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%F0%EE%E7%E0 .
          Дано съм бил полезен.
          Последно редактирано от белята; 04-05-13, 08:34. Причина: кривопис
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: Положение на стрелката за температура

            Смених го ама е на 86 градуса, стария беше на 84. Според мен това е нормална работна температура.

            Коментар


            • #7
              От: Положение на стрелката за температура

              Първоначално публикуван от bogo1704 Преглед на мнение
              Колеги гледах темите но никой не казва от къде до къде е нормално да седи стрелката за температура на Дайхатсу Фероза?
              Моля някой да ме осведоми ако може.
              Мойта играе от ръба на нарисуваното термометърче до ръба на напречните му чертички.
              И още как да си проверя виското? На загряла кола (на ръба на чертичките) успях да спра перката с пръсти .
              Водната помпа и термостата са чисто нови
              Стрелката трябва да се движи от малко в ляво от центъра до центъра при нормално каране. При по-високи температури, по-висока скорост или на баир може да се мести в дясно, при спускане малко в ляво, но трябва да се връща в нормалните граници при нормализиране на обстановката. Иначе има проблем. Ако показва постоянно по-висока температура се почва - свещи, кабели, центровка, термостат, липса на антифриз, водна помпа, виско, запушен радиатор, лошо гориво, износен двигател и т.н. да се търси причината. Ако стои ниско - тогава ??? - освен развален термостат, проблемен датчик или голям студ и яко парно - друго не се сещам, ама сигурно може да има и за това хиляди причини.

              Коментар


              • #8
                От: Положение на стрелката за температура

                Явно, не си чел достатъчно, термостатите са два вида, заради градусите на 78С и 84С, такова животно на 86гр.С Нема за Дайхатцу. Смени го с 78гр и внимавай при монтажа. С него просто няма да имаш ядове.
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Положение на стрелката за температура

                  Ами прав си днес ще ходя да търся на 78 С . Иначе виското го смених. И сега работи със сигурност. Дано да се оправи с термостата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Положение на стрелката за температура

                    Не виждам от къде си иначе мога да ти дам жокер, ако си от Сф.
                    Интересува ме, какви пари даде за виското и какво е, т.е марка. Моето преди 2 г. дадох 160 кинта, след хиляди перипетии, защото през ръцете ми минаха 3-те модела. Писано е доста по темата.
                    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Положение на стрелката за температура

                      От Сф съм. Дадох 220 лв за японско Shimahide .Смених и термостата с Тама 78 С и сега стрелката не стига средата. Мисля че всичко е наред сега.
                      Абе всичко започна след излизане на щуцера с маркуч от блока(отзад под делкото) по магистрала Хемус!! Което незанайно как стана... набих го обратно. Странна работа проверих дали надува маркучите .. не ! Какво беше това изкачане на този щуцер и досега не мога да си обясня.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Положение на стрелката за температура

                        Извинявам се,че използвам темата ти,но да не отварям нова-нормално ли е тая амплитуда на температурата,видна от снимките,като на място е 1 мм. след средата към загряване,или и аз съм за термостат?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:040420131249.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5485016Натиснете снимката за да я уголемите

Име:040420131250.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5485017

                        Коментар


                        • #13
                          От: Положение на стрелката за температура

                          Лекинко ти загрява, но не виждам кой знае какъв повод за притеснение, ако не прескача средата. Не трябва да мърда от лявата вълничка до термометърчето.
                          Едно нещо съм забелязал. Ферозата не се страхува от големи горещини при ниски обороти. При високи обороти загрява повече, дори да е по-хладно.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Положение на стрелката за температура

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Лекинко ти загрява, но не виждам кой знае какъв повод за притеснение, ако не прескача средата. Не трябва да мърда от лявата вълничка до термометърчето.
                            Едно нещо съм забелязал. Ферозата не се страхува от големи горещини при ниски обороти. При високи обороти загрява повече, дори да е по-хладно.
                            При мене е точно обратното-във високите никога не загрява,високите обороти я карат да охлажда.Моята се притеснява от ниски обороти.За това я карам само на ръчка...Държи се,все едно има недостиг на дебит от водната помпа,а тя е в ред.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Положение на стрелката за температура

                              Ами, виж си и термостата тогава. Може да е заял.
                              Моята в най-големите горещини в реката и нагоре по баира към лозето, натоварена с почти тон камъни, никога не ми е качвала до средата.
                              Карам на първа с малко газ и бавно, за да не потроша ресорите.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X