Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Положение на стрелката за температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Положение на стрелката за температура

    Точно там трябва да стои стрелката.На средата на вълничката преди термометъра. Не я пипай. Лятото може да мръдне при много зор, но средата в никакъв случай не трябва да достига, ако всичко е наред. 82 Градуса е, не 84.
    Аз не бих пипал нищо. По-добре да върви малко студена, отколкото да стига средата. Не случайно другото прозвище на Ферозата освен "короза" е " гарнитуроза".
    Трябва и при най-свирепия тормоз, да не прескача средата.
    Парното може да е слабо и от вече позадръстено радЯторче.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #92
      От: Положение на стрелката за температура

      Много точно казано! Няма да я пипам изобщо, лятото наистина в горещините по баирите след това може и да
      достигне средата. Пък в това положение най-много да мръдне милиметър-два.

      Коментар


      • #93
        От: Положение на стрелката за температура

        На моята винаги си стоеше там стрелката, докато не направих глупостта да измия радиатора на водоструйка, при смяната на двигателя. Питата беше толкова стара, че се изрони.
        Предишния ми двигател се строши, заради заминали основни и биелни лагери, заради маслена помпа. Но дори когато се спомина, температурата си беше нормалната. Дори, когато една от биелите строши блока. А колко тормоз е виждала, направо не е истина. Мотора сдаде багажа след едно изкачване в адска кал и натоварена с 300 литра вода.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #94
          От: Положение на стрелката за температура

          Както разбрах, голямо предизвикателство си е това да пипаш температурата (освен ако не загрява колкото нормалното)
          Ферозите много са капризни от към прегряване, познавам много корозаджии, които си скапаха двигателите от не изправна охл. система и след това прегряване.
          Както каза ти по-добре малко студена, от колкото след това ядове.

          Коментар


          • #95
            От: Положение на стрелката за температура

            Всичко ти е както трябва, не пипай нищо!
            Че аз от пипане, си докарах беля. Парното е слабичко най-вероятно както Сашо ти е казал, заради позадръстено радиаторче. Моето парно също беше слабо, но се подобри значително след многобройните промивки.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #96
              От: Положение на стрелката за температура

              Радиаторчето със сигурност е на скапано място, нали ?
              То парно има, не хептен като да няма изобщо, но виждал съм и много по-добри и много по-лоши,
              моето е някъде в средно положение

              Коментар


              • #97
                От: Положение на стрелката за температура

                За да стигнеш до радиаторчето, до колкото знам трябва да свалиш таблото. От Спарки знам, че се сваля и поставя обратно за час най-много. Но промивка можеш да му направиш и през входния и изходния маркуч без да разглабяш каквото и да било в купето. При мен имаше фАйда. Няколко пъти го пълних с разтвор на Калгон и изплаквах с маркуча със силно нялягане на струята.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #98
                  От: Положение на стрелката за температура

                  Аз радиаторчето го мих, както казва колегата, когато сменях мотора. Хубаво маркуча първо в едната, после в другата тръбичка. Калгон не съм слагал, но изтече сумати гняс.
                  Можеш да сложиш и вода и лимонтозу, или някакъв миещ препарат. Таблото не се сваля о слага толкова лесно, защото има доста болтчета скрити и за някои трябва да гадаеш. С баща ми преди месец заради неработеща клапа топло-студено, почти го разглобихме, защото нямаше никакво парно. Но беше студено и започна да се стъмва, та сглобихме всичко обратно, че колата ни трябваше. Клапата временно придърпахме и привързахме от страната на жабката с тел. Ще го разглобявам някога, като се сгрее времето, ако остане време. Сега има парно, макар да не е толкова силно, колкото преди да се откачи там, каквото се е откачило. Но пак има някакво.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Положение на стрелката за температура

                    Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
                    Радиаторчето със сигурност е на скапано място, нали ?
                    То парно има, не хептен като да няма изобщо, но виждал съм и много по-добри и много по-лоши,
                    моето е някъде в средно положение
                    В такъв случай,послушай колегата и си направи една промивка на радиаторчето ,без да сваляш таблото и да се вкарваш в излишни филми,от към двигателя,и то като се пооправи времето,щом имаш някакво парно за сега!С това ще си решиш и проблема със по слабото парно и си готов!

                    Коментар


                    • От: Положение на стрелката за температура

                      Лесно ли се стига до тези маркучета ?
                      След това ме е страх, ако ги откача веднъж да нямам течове на антифриз ?

                      Коментар


                      • От: Положение на стрелката за температура

                        Като отвориш предния капак, гледай вляво от двигателя. От преградата между двигателния отсек и купето, излизат две тръбички около половин цол. Те са входа и изхода за радиаторчето. Като извадиш маркучите от тях ги затапи с нещо, за да не тече антифриза. Може и дървени чепчета с подходящ диаметър. Маркуча първо в долната тЪрбичка, за да се вдигнат утайките, после в горната и така няколко пъти, докато потече бистра вода. После надяваш обратно маркучите, стягаш скобите и с муцуната нагоре палиш и доливаш, да се обезвъздуши. Това е работа за половин час.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Положение на стрелката за температура

                          Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
                          Лесно ли се стига до тези маркучета ?
                          След това ме е страх, ако ги откача веднъж да нямам течове на антифриз ?
                          Лесно да . Точно зад двигателя ще ги видиш , два са и влизат към купето . Според мен няма как да ги объркаш.
                          Като застанеш пред автомобила , се пада от лявата страна да действаш.
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • От: Положение на стрелката за температура

                            Благодаря Ви колеги !
                            Ако успея ще пробвам още утре и ще напиша резултата.

                            Коментар


                            • От: Положение на стрелката за температура

                              Колеги преди малко слязох и погледнах маркучите, тези са нали ? :

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50681725_304818527046510_8955326241762705408_n.jpg
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:5806809 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50324557_221554958788708_1981584999979155456_n.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:5806810

                              Маркучите след скобите, отиват до изпарителя ?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50320755_246323766287486_8569259362466398208_n.jpg
Прегледи:1
Размер:170.7 КБ
ID:5806811

                              От тези скоби ли трябва да ги извадя

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50283548_351545468908252_2246868529804476416_n.jpg
Прегледи:1
Размер:162.8 КБ
ID:5806813

                              Или от тези:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50337788_2175807932735429_969852384790446080_n.jpg
Прегледи:1
Размер:128.4 КБ
ID:5806812

                              Коментар


                              • От: Положение на стрелката за температура

                                Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение







                                От тези скоби ли трябва да ги извадя

                                [ATTACH=CONFIG]979395[/ATTACH]
                                Тези са маркучите колега и от тези скоби на тази снимка ги откачаш...

                                Ако не си го направил още де...
                                Който търси , намира !
                                Човекът е човек, когато е на път !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X