Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Положение на стрелката за температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Положение на стрелката за температура

    то ако е постоянно зацепено ще го чуваш ясно
    Audi a4 2,5 tdi
    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
    Не всичко, което има две бузи е лице!

    Коментар


    • #32
      От: Положение на стрелката за температура

      Виското се проверява като оставиш колата да загрее (в нормален температурен режим на работа), взимаш един вестник (завиваш го на руло) и ако можеш да спреш перката с него значи виското се укотило.
      Биж дали радиатора ти е загрят навсякъде равномерно.За почистването- разкачаш маркучите,закачаш му един маркуч от чешмата и ще разбереш дали има запушвания.Има и друг вариант, ще цитирам един колега-"Пробвал съм да чистя радятор с оцет затова ти го казах , имах едно рено клио и от него истече всичко друго но не и антифрис , напълних го с оцет покарах го 30 минути промих го и си го напалних с антифрис и се оправи."
      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

      Коментар


      • #33
        От: Положение на стрелката за температура

        Работата се пооправи малко.Взех една добавка на лъки моли за почистване на охладителна система.И в последствие видях че имам пропуск на горния маркуч които влиза в радиатора защото се запени от добавката.И работата взе да се изяснява смених го и сега загрява нормално но при по продължително не знам как ще е.Ще проверя и виското дали е наред.

        Коментар


        • #34
          От: Положение на стрелката за температура

          Здравейте ,май не съм много за таз тема ама ,все пак е за положението на стрелката.
          Днес ми се случи нещо много странно.
          Ферозата взе да ''ПРЕОХЛАЖДА''. До сега винаги ми е държала постоянна температура ,най - много да СЛЕЗНЕ два милиметра от средата на ДЪЛГО.
          Проблема е такъв,загрява до нормалното тръгна ли ,до 3-та КАТО СМЕНЯМ на по 3 000 оборота скоростите се получава ето това.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161015_181920.jpg
Прегледи:1
Размер:56.5 КБ
ID:5731160


          Общо взето нещата се случват за около 10-тина секунди.
          ПУСКАМ на свободна и още 10-тина секунди и си идва в норми.


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161015_182733.jpg
Прегледи:1
Размер:48.2 КБ
ID:5731161


          Слизам пипам РАДИАТОРА горещ .
          Ако е блокирал ТЕРМОСТАТ не мисля че може да охлади толкоз бързо,пък и няма да може да загреее.
          Да е от виското не ми се вярва ,пък и не фучи ,ЩЯХ ДА ЗАБЕЛЕЖА АКО СМЕНИ ГЛАСА.
          Днес свалях таблото да сменя изгоряла крушка на километража ,и за това помислих ,но пък ако не съм закачил нещо би трябвало да има не работещи уреди....................
          Ако някой е имал подобно преживяване нека сподели,или някакви идеи от къде да тръгна.
          Последно редактирано от sniper elite; 15-10-16, 18:45.
          0896 396 700 Димчо Костов.

          Коментар


          • #35
            От: Положение на стрелката за температура

            Лоша връзка!?

            Коментар


            • #36
              От: Положение на стрелката за температура

              Нещо връзки като първа причина. Буксите като си разглобил и така таблото, бива да се почистят с контактен спрей.
              И втората е датчика, ама да се появи след разглобяване на таблото... де да знам.
              Няма връзка термодинамиката на мотора според мен.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #37
                От: Положение на стрелката за температура

                Не е било до буксите,просто съвпадение.
                Ходих до село в неделя,по магистралата си беше направо студена.
                На обед я запалих отворих радиатора долях 100 грама вода към антифриза да изсветлее малко,като подам газ ясно се вижда че водата си ЦИРКУЛИРА свободно.
                Днес тръгвам да купувам нов термостат ,загря до нормалното и никакви индикации да ПРЕОХЛАЖДА и на високи обороти ,както преди ден.
                Купих една ТАМА ,за всеки случай .
                В следващите дни ако ми остане малко време ще го сменя ,така или иначе е блокирал един път ОТВОРЕН ,другия път може и да е на затворено.
                0896 396 700 Димчо Костов.

                Коментар


                • #38
                  От: Положение на стрелката за температура

                  Напълно е възможно термостата да прави магарии. Аз смених два и в края на краищата си оставих стария, че работи по-добре от другия. Смених и капачката.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Положение на стрелката за температура

                    Здравейте!

                    Да споделя и аз моите драми....
                    От март месец имам Ферозата. HD-E двигател пълен инжекцион с обикновена газова уредба.

                    Държи температурата върху вертикалното стълбче на термометъра и понякога отива до края на хоризонталните линийки. Загрява когато се движа на голяма предавка по баир. Ако превключа на по ниска и карам с високи обороти се охлажда - понякога до първата вълничка преди термометъра. Смених термостата - никаква реакция, даже може би малко по зле. И новият и старият са ТАМА 78 гр. Слагах ги в съд на котлона - работят си добре, като новият отваря мъничко повече дори. Парадокса е, че радиатора е студен в средната и долната си част и виско няма как да се задейства. Така е и лете и зиме, няма разлика. Свалях радиатора - свети! Духнах през 'топлата тръба' откъм радиатора през двигателя към термостата при свален термостат - потока е без съпротивление. Доколкото напипах през термостата - перките на водната помпа са здрави и цели и не превърта.... Парно си има нормално, но няма секцията под седалката на пътника. Въздух в антифриза няма, маркучите са меки, не губи антифриз и не бълбука в казанчето. Подхарчва масло единствено. На бензин ми дава 9/100 извън града. На газ отива към 16 смесено - извън града и на лов по черни пътища.
                    Термодатчика е с две клеми, но не знам какво трябва да показва на омметър.
                    Давайте някакви идеи, докато не е станала беля!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Положение на стрелката за температура

                      Маркучите при загрял двигател НЕ трябва да са меки. Не трябва да са и на камък.

                      Смени си капачката на радиатора (с което се и започва при такива грижи, щото е най-лесно). Задачата и е да поддържа налягане 0.9 бара при заграл мотор, а при изстиване да допълва системата. Може и профилактично да смениш маркуча между казанчето и радиатора, ако има някакви признаци за удървяне или напукване.

                      Ако и това не помогне - ще трябва да гледаш водна помпа. Това ако предположим че виското е в ред. Сутрин при палене трябва да чуваш перката като подадеш газ и след 20 секунди, до минута, трябва да отпуска. Ако не го чуваш направо си търси виско.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Положение на стрелката за температура

                        Благодаря за бързия отговор!

                        Като казах меки имах предвид, че не са одървени. Иначе капачката държи налягане, сменяна е. Маркуча м/у казанчето и радиатора е читав, проверено е. Виското се чува на студен мотор, но няма как да се задейства при движение, че е хладен радиатора...

                        Има ли рискове да се кара така колата? Не отива до края на разрешената зона, но все пак ме притеснява... Някакъв шанс да е от датчика? Много на шибано място е забит, как става смяната на датчика и има ли начин да се замери ?
                        Водната помпа и мен ме съмняваше, но доколкото знам трябва да се сваля ангренаж за да се смени... Напипах едната перка през отвора на термостата - изглеждаше си цяла и не усетих да мърда спрямо вала и, но е трудно така да се каже със сигурност...

                        Прави ми впечатление, че сякаш след смяната на термостата показва малко повече, а новия отваря малко повече от стария и почват заедно да отварят. Отделно след смяната долях малко антифриз концентрат за минус 30. Да не би да оказва влияние антифриза нещо? Иначе антифриза изтече много чист....

                        Коментар


                        • #42
                          От: Положение на стрелката за температура

                          Едва ли антифриза влияе колкото предполагаш. Щом капачката е наред, термостата и виското също, аз залагам на замърсен и (или)
                          задръстен радиатор.
                          Като начало бих го измил външно, но бъди внимателен с водоструйката, защото ако е мнофго стар, питата направо се рони.
                          На мен ми загрява дотолкова лятото в горещините, но виското ми не работи.
                          Сега си загрява нормално.
                          Вариант е да се пробва някакъв очистител за охл. система, но може да стане така, че да ти протече водната помпа.
                          По-скоро свали и промий хубаво радиатора.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Положение на стрелката за температура

                            Радиатора го свалях и го мих. Чист е, има голям дебит през него....

                            Коментар


                            • #44
                              От: Положение на стрелката за температура

                              Засега съм се насочил към водна помпа. Дано да е от това, но ще я сменя чак след месец, че не е при мен колата. Ако междувременно на някой му хрумне нещо - ще съм благодарен за съвети и предложения!

                              Лека и безаварийна!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Положение на стрелката за температура

                                Здравейте!
                                Смених водна помпа и разлика няма. То старата помпа си беше добре, така че е нормално... Някой има ли представа (при термостат 78 градуса ) колко трябва да показва дистанционен термометър насочен към тръбата за антифриза до делкото? Щото при мен показва 90 градуса при положение на стрелката малко над половината....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X