Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почнах и аз реставрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Почнах и аз реставрация

    Педала е мек при първо натискане,и при напомпване също,
    Помпата е чисто нова и несъм я отварял,
    Ако някой има малко свободно време и има желание да помогне,ще се радвам да помогне,естествено ще почерпя.

    Коментар


    • #77
      От: Почнах и аз реставрация

      Въздух в системата.Обезвъздушаването трябва да се извърши със прозрачен шлаух,единият край на пробката а другият потопен във течност във прозрачен съд.Слагаш някой да помпи (и да следи нивото в казанчето) и започваш от задно дясно колело.Развиваш пробката слагаш шлаухката и започваш да помпиш,докато не тръгне чиста течност без въздух.При натиснат педал затягаш пробката и така със останалите три колела.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #78
        От: Почнах и аз реставрация

        Направил съм го няколко пъти и пак нищо
        Явно има нещо което ми отбягва
        Или греша някаде или има проблем някаде
        Но явно немога да хвана от къде идва проблема.

        Коментар


        • #79
          От: Почнах и аз реставрация

          Някъде генерално бъркаш.Или имаш теч(щеше да го видиш ако е голям),незатегната връзка или казанчето за течността е ниско разположено.Провери дали идва течност на самотек към помпата,може някой маркуч да се е разложил и да ти прави номера. Виж на задният мост дали има "кантар" за регулиране на налягането.Това чудо има навик да блокира и върти подобни номера,изолирай и пробвай пак.При обезвъздушаване трябва и от четирите пробки да имаш сериозно налягане.Предполагам,че си проверил цилиндърчетата за течове и разложени гумички.Ако всичко изброено е наред,ще е помпа,много рядко но се случва.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #80
            От: Почнах и аз реставрация

            като стана дума... миналата година един познат беше пообъркал разположението на спирачните цилиндри... симетрични щото... и отвора за обезвъздушаване беше останал ниско. Нямам никакъв спомен как са цилиндърчетата на конкретния музеен експонат и дали е възможно подобно нещо, но все пак?
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #81
              От: Почнах и аз реставрация

              Провери лостчето от педала до помпата.Ако идва по дълго,буталото не се връща докрай и няма как да засмуче течност.

              Коментар


              • #82
                От: Почнах и аз реставрация

                Казанчето е над помпата,всички маркучи са чисто нови,цилиндърчетата също са чисто нови,втора помпа слагам,утре почвам пак да че съм на гости в провинцията.

                Коментар


                • #83
                  От: Почнах и аз реставрация

                  Гледах го и лостчето,връща се докрай
                  нагледно всичко е наред
                  Всичко освен тръбичките е чисто ново,отвсички пробки излиза течност,и пак неможе да направи налягане,
                  Освен да съм голям карък и да се окаже че и двете помпи са прецакани.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Почнах и аз реставрация

                    Първоначално публикуван от mamola77 Преглед на мнение
                    Гледах го и лостчето,връща се докрай
                    нагледно всичко е наред
                    Всичко освен тръбичките е чисто ново,отвсички пробки излиза течност,и пак неможе да направи налягане,
                    Освен да съм голям карък и да се окаже че и двете помпи са прецакани.
                    Остава вариянта голям луфт между накладките и барабана.По спомен на жигули луфта е 0,15мм и се регулира със ексцентрици(не знам за газ какъв трябва да е),ако луфта е голям педала е мек и спирачки няма.Причината е голямото разстояние между накладките и барабана,което за да се компенсира изисква неколкократно натискане на помпата,като през паузите пружините прибират накладките.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Почнах и аз реставрация

                      И това направих,
                      Сега мисля да сложа ексцентрика така че да блокира барабана да видя дали ще направи налягане.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Почнах и аз реставрация

                        Ти как ги регулираш накладките?
                        Натягаш докато почне да задържа и връщаш четвърт оборот назад
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #87
                          От: Почнах и аз реставрация

                          Първоначално публикуван от mamola77 Преглед на мнение
                          Гледах го и лостчето,връща се докрай
                          нагледно всичко е наред
                          Всичко освен тръбичките е чисто ново,отвсички пробки излиза течност,и пак неможе да направи налягане,
                          Освен да съм голям карък и да се окаже че и двете помпи са прецакани.
                          Колко е оригиналната тръба на ладата, мисля че на газката бяха 6мм. На скоро сложих нови тръби и разликата във вътрешният отвор беше е огромна.
                          Последно редактирано от Агоп Серопян; 10-04-17, 12:46.
                          Газ 69 2.4i
                          Густо майна, пътят свърши !!!
                          GSM: О895 7О6О59

                          Коментар


                          • #88
                            От: Почнах и аз реставрация

                            Това, че помпата е нова не значи, че работи
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Почнах и аз реставрация

                              Да така го правя,вчера натегнах ексцентриците така че да блокират барабаните и педала стана малко по твърд,но не досттачно за мен,и трябва да тарся проблема,
                              А за помпата се надявам да е читава че втора сменя,имали вероятност помпата да неможе да захрани системата,тръбичките маркучите са си газкови и както каза колегата май са 6мм а ладовите са 4мм,данеби от там да идва и проблема,да не може да вкара достатачно спирачна течност,незнам.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Почнах и аз реставрация

                                Диаметъра на тръбичките няма значение. Със сигурност обаче има значение диаметъра на цилиндърчетата, а на джипката той е доста по-голям от този на ладата. Напомпеното количеството масло от малката по диаметър ладова помпа не е достаъчно за големите обеми на цилиндърчетата на джипката и така се получава малък ход и малко, или никакво спирачно усилие в колелата. В добвка, тук сободния ход на накладките е по-голям заради по-големия диаметър на барабаните. Вероятно в това е проблема. Диаметъра на оригиналната помпа е същия, като на цилиндърчетата. Ако някой кара успешно с ладова помпа, нека сподели.
                                0886 854 174

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X