Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

    В тоя период юли-август минаването през Сърбия не е много приятно. Заради потока от мигриращи "европейци". Можеш да отвиснеш часове на границите, пунктовете за плащане на магистралата. А да не говорим какво става по бензиностанциите.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #32
      От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

      Не съм пушач, но доколкото ми е известно цигарите се купуват от Сърбия, че са по-евтини...
      Магистрала е почти целия път, но внимавай - засичат време за преминаване /средна скорост/ и ако си над 120кмч - глобяват....
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #33
        От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        В тоя период юли-август минаването през Сърбия не е много приятно. Заради потока от мигриращи "европейци". Можеш да отвиснеш часове на границите, пунктовете за плащане на магистралата. А да не говорим какво става по бензиностанциите.
        В момента потокът е КЪМ Турция, беше ужасТ миналата седмица на сръбско-хърватската граница, но само в посока влизане в Сърбия, иначе авторът нали е от Видин, не вярвам гастарбайтери да са се засилили да минават през Брегово или Връшка Чука ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

          Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
          В Сърбия, Македония, Швейцария (изобщо извън ЕС) силно препоръчвам телефона или да е на "самолетен режим" (изключен) или със спрени "данни" (интернет).

          В Македония, за няколко часа, без да ми излиза от джоба - над 60 лв в сметката ...
          В Сърбия, за една нощ (никакво ползване!) - 150-170 лв...
          /оператор - Теленор/

          Приятел пък беше увиснал във Франция на границата с Швейцария. Гледал що гледал два дена "Гацо Бацов" ... - 300 и кусур лева (без да обърне внимание телефона се вързал към швейцарски оператор ..)
          Също лаптопите с "вграден" GSM интернет, могат да са адски скъпо удоволствие, еле с WIN10

          Има ли наблизо неевропейски оператори - автоматичните режими - ИЗКЛ.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #35
            От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

            Лондон София бих избрал този път. Като през 300км следя трафик инфото за задръстванията (WAZE преизчислява маршрутите в зависимост от тапите, но му трябва интернет).
            Или тоя (по-къс 70км.)
            Последно редактирано от DBRS; 19-07-18, 11:20.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #36
              От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              В момента потокът е КЪМ Турция, беше ужасТ миналата седмица на сръбско-хърватската граница, но само в посока влизане в Сърбия, иначе авторът нали е от Видин, не вярвам гастарбайтери да са се засилили да минават през Брегово или Връшка Чука ?
              Последния питащ е от Карлово, та затова и на негово място бих избрал минаване през Сърбия...
              Не било цялото магистрала и имало малък участък без магистрала? Че да не би от Карлово до Видин, че и до Унгарско да има магистрала
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Не било цялото магистрала и имало малък участък без магистрала? Че да не би от Карлово до Видин, че и до Унгарско да има магистрала
                Просто ово:
                Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                Сърбия магистралата ти е от край до край.
                Ни je верно.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #38
                  От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                  Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                  А защо Кале а не Дънкирк.

                  Лично мнение карай си Румъния през Видин.. 2 часа повече е..
                  Пътя не е лош (е не е магистрала)
                  После Унгария е ясна..
                  Ето това е истината, аз също се каня за втори път да се прибирам от Дюнкерк за Видин.

                  Бавното каране в Румъния е ако карате през деня, през ноща се лепвате зад некой ТИР и се кара със 100+ нон стоп, дори и през селата

                  2-300КМ или колкото са там от Арат до Дунав Мост 2 съм ги минавал за около или под 3 часа не помня точно но беше супер бързо, и това два пъти го направих обаче винаги след полунощ до към рано сутрин!

                  Бавната Румуния ти гарантира по-бързо пристигане щото в Събрия имаш два пъти НЕ-Шенгенски граници с всичката паплач от там, баща ми отседя 14 часа веднъж само на едната граница
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                    Според мен най-добрия вариант за теб е да минеш през Румъния.От Дюнкерк до Лугож в Румъния си е само магистрала,от там до Видин не е чак толкова голямо разстоянието.Ако минеш през Сърбия е възможно да попаднеш в трафика на турските гастарбайтери и чакането на входа и изхода на Сърбия и след това на входа в БГ си е тегаво.От Дункерк до Брюксел си е нормално карането по магистралата.Само на околовръстното на Брюксел е възможно малко да се забавиш,но не е голям проблема.Затова вземам нощно фери от Англия за Франция и гледам да мина Брюксел преди разсъмване.След Брюксел само магистрала.Околовръстното на Виена и Будапеща пак малко забавят,но и това си е нормално.Като пътувам си карам 110-120 км/ч.Зареждам на всеки 250-300 км. хем и да почина и да пална по цигара. Дюнкерк до Логож за 22-24 може да го вземеш.
                    Нека силата да бъде с нас!
                    Suzuki Grand Vitara
                    +34 642 91 4154

                    Коментар


                    • #40
                      От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                      Колеги някой запознат ли е трябва ли да нося с мен големия талон на колата или мога да пътувам само с малкия?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                        Първоначално публикуван от kotata75 Преглед на мнение
                        Колеги някой запознат ли е трябва ли да нося с мен големия талон на колата или мога да пътувам само с малкия?
                        Ако минаваш през Унгария - носѝ и големия. Нали навремето неприятностите почнаха от унгарци и гърци, та заради тях измислиха новия "малък талон" тип диплянка.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Ако минаваш през Унгария - носѝ и големия. Нали навремето неприятностите почнаха от унгарци и гърци, та заради тях измислиха новия "малък талон" тип диплянка.
                          Никога не съм го носил и никога не съм бил спиран за проверка . Така че ми е много любопитно как се взема големите талоните на коли на изплащане . В България всичките си коли съм ги купувал в брой и не съм наясно с начините на регистрация на коли на изплащане .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                            Никога не съм го носил и никога не съм бил спиран за проверка . Така че ми е много любопитно как се взема големите талоните на коли на изплащане . В България всичките си коли съм ги купувал в брой и не съм наясно с начините на регистрация на коли на изплащане .
                            Не се взимат, нали затова + заради унгарските заяждания, въведоха нов образец малък талон.
                            Никъде не се интересуват от колата, освен в Унгария (само като пътник съм се возил) - заяжданията с българи са "чутовни". Пр. - опит да те пратят с баничарката да чакаш на опашката на ТИР-овете, щото си с "товарен" автомобил и това след като си се доредил до гишето и др. подобни
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #44
                              От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                              За всеки случай си бях сменил талона с новия модел и си носих малкия.... За лек автомобил едва ли някой въобще ще направи проблем. Но за лекотоварен или товарен - напълно е възможно, защото без големия талон (или новият малък) няма как да се докажат масите по оси и т.н...
                              П.С. стане ли лаф за талоните всеки път се изумявам от пишещите нашите наредби, закони и правила - трябва да си чутовен идиот за да направиш ЧАСТ 1 голяма, а ЧАСТ 2 - удобна за носене.... При условие, че ЧАСТ 1 е изискуема при проверка на пътя, а ЧАСТ 2 - само при продажба на автомобил...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                                Колеги някой запознат ли е колко време мога да карам кола с бг номера и бг застраховка в Англия?Мисля да стоя до коледа проблем ли е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X