Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

    Аз го направих това пътуване лятото колега. Според мен най-добрия вариант е да послушаш колегата Радо Метала и да минеш през Сърбия. Ако не се лъжа, може да минеш през Хърватска вместо през Унгария, но това си е въпрос на избор. Ако не се лъжа, аз избегнах Унгария. И внимавай да не заспиш, спирай да почиваш и да спиш, майната му на времето, не си струва да се бърза прекалено много. От Англия си извади "Metro" дебитна карта и всичките ти плащания за бензин , теглене от банкомати и магистрални такси ще са безплатни( без таксуване за международна транзакция. ) Германия е хубаво място да си вземеш хотелче или да хапнеш, приятно е. Проучи дали застраховката ти покрива минаване през Сърбия (зависи каква точно ти е застраховката).

    Коментар


    • #17
      От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

      Здравейте на всички във форума и гости.
      Понеже преди да тръгна с кола от Лондон до Димитровград България и обратно до Лондон, четох тази тема и реших и аз да се включа с информация и приблизителни разходи за път и време. Тръгнахме от Тотнъм на 05/06/20015 в 05:00 за Дувър. Билета за ферибота ни беше за 08:00,а ние бяхме там в 06:50. Слезнахме в Дюнкерк Франция в 10:50 местно време, на ферибота беше много приятно,времето беше много хубаво.От там за Белгия, в Германия минахме през Франфурт и спахме на около 100 Км. близо до Пасау. Спряхме да търсим интернет в 22:30 (само да ви кажа,че в цяла Германия,където спирахме по бензиностанции искаше да се свързваме с интернет,чрез приемане на разни условия и като цяло в Германия не писахме от бензиностании,къде сме,но пък използвахме телефон,за да се обадим и да кажем на родителите си до къде сме и къде ще спим(2 телефонни разговора 2.50 евро)).Понеже в Лондон лятото е 22-26 градуса,а по това време на годината в Европа е 28-32 Спряхме за 15 мин. в Белгия (Ужасен трафик на околовръстното на Брюксел) После в Германия спряхме към 16:30 за около 1 час и нещо ,за да ядем и да си отпочинем,че беше много топло и оше веднъж в 21:00 ,за да заредим и вече в 22:30 за да Ядем и спим. На другият ден станахме към 06:30 измихме се, взехме кафе и тръгнахме към Пасау,от Пасау вече в Австрия посока Линц и от там за Грац (не бях изключил на навигацията ( TomTom 5000 ) платените пътища) и ме качи на магистрала за Грац, която беше платена. Много тунели,все прави и нямаше никакъв наклон (по нищо не можах да разбера ,че минаваме през Алпите. ) Тунелите бяха от по 5км.8.6км.11км. абе с една дума доста дълги, но нямаше кой знае какъв трафик,но там ограничението е 100км/ч. осветени,чисти тунели. платихме за Австрия една винетка 12 Евро и за целият път до Грац 22 Евро. В Австрия спряхме само веднъж, там интернета си беше свободен. После минахме през Словения (нея доста бързо я минахме )спряхме само веднъж за 10 мин.. Винетката за там е 15 Евро. После влезнахме в Хърватска. От там до Сърбия само права ,хубава магистрала,гладка без дупки,без завои, платихме 22 Евро. Спряхме само веднъж в 15:00 до към 15:45. После влезнахме в Сърбия от границата до Ниш магистрала 9.50 Евро с едно спиране за вода и сладолед в Белград. От Ниш до границата с България беше ужас пътя,но не е много лош. Просто все едно се спускаш от Бачково към Асеновград,но сега там строят магистрала,която трябва да я завършат до Май 2016. и 23:30 бяхме в България,а в 04:00 бяхме в Димитровград (България). Като разходи за гориво ( колата е PASSAT 1.9 D 110 коня 97г.)Само аз и жена ми. От Англия до Словения с английски дизел и немски 5.100л на 100 при скорост от 140-160, от Словения до Димитровград (България) същата скорост,но със Словенски дизел 6.500л. на 100. Навсякъде минавахме с лична карта и плащахме с кредитна карта (магистрали,гориво,вода), (Белгия,Германия,АвстрияСловения,Хърватска,Сърбия). На мен ми хареса страшно много пътя през Хърватска,на връщане си минахме по същия път,защото ми бяха казали,че в Унгария полицайте много се "дървели" на шофьорите и ако те глобяли,докато не си платиш глобата не те пущат. Като съвет мога да кажа : когато усетите,че се увличате спрете и си починете (10 -15 мин.) почивка ободряват страшно много и не губиш ритъма на пътуване, вечер си легнете навреме,защото цял ден път си казва думата ( по-добре да легнеш в 23:00 и да спиш до 06:30 и да си свеж, отколкото да караш до 02:00 да спиш до 06:30 и после цял ден пак ,аз лично се наспах както трябва,спах си вечерта,когато си му е времето на тялото да спи. Горе долу може да си сложите отправна точка Австрия за първия ден от пътуването. Благодаря на всички ,които са писали в темата,много ми бяхте полезни. Надявам се и моята информация да е полезна също.

      Коментар


      • #18
        От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

        планирам пътуване до англия и обратно с мотор.кажете нещо по въпроса.ще бъда благодарен за подробности и маршрут.

        Коментар


        • #19
          От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

          Здравейте,предстои ми пътуване до Лондон с кола.Откъде е по-добре да мина през Сърбия или през Румъния?Колата ще е пълна с багаж.Колата е с не фабрични лед светлини това проблем ли е в Европа?

          Коментар


          • #20
            От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

            От Карлово - Сърбия А за нефабричните - ами забранени са у нас и в чужбина... Дали някой ще се заяде - никой няма да ти гарантира, че няма такава вероятност
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

              Някаква особенност при преминаването през Сърбия откъде почва магистралата,алкохол и цигари колко е позволено да се носи?Добро ли е горивото в Сърбия и как е роуминга на А1?Ако меже да кажите и актуални сайтове за ферибота Кале Дувар?

              Коментар


              • #22
                От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                Магистралата започва от границата и е до Пирот, нататък не съм ходил. От Ниш нататък пак е май до границата Роуминга на А1 реже от кръста. Алкохола беше 1 л. на човек май. За другото не знам.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                  Сърбия магистралата ти е от край до край. Роумингът не е за ползване - ~6лв изходящо обаждане. Цигари 2 стека, алкохола май беше литър концентрат.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #24
                    От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                    Колеги не е ли по добре да се мине през Румъния все пак ще се пътува само в Европейския съюз?И ако някой каже преблизително за колко часа се стига до Дувър нормално каране ще съм благодарен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                      В Румъния се кара бавно. Инфраструктурата в тази част на страната,през която се минава е много остаряла и не може да поеме трафика.
                      Иначе седмична винетка за кола е 3 евро,но за дунав мост2 още 6 евро. Русенския мост е 3 евро.
                      В Сърбия е почти изцяло магистрала. Има магистрални такси,но не са големи.
                      Проблем е влизането от Сърбия в България през Калотина. Последния път чаках 4 часа - през нощта,през седмицата на сръбския пункт. На нашия минах за 25 минути.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                        А защо Кале а не Дънкирк.

                        Лично мнение карай си Румъния през Видин.. 2 часа повече е..
                        Пътя не е лош (е не е магистрала)
                        После Унгария е ясна..

                        Коментар


                        • #27
                          От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                          Първоначално публикуван от kotata75 Преглед на мнение
                          Колеги не е ли по добре да се мине през Румъния все пак ще се пътува само в Европейския съюз?И ако някой каже преблизително за колко часа се стига до Дувър нормално каране ще съм благодарен.
                          Всичко е относително... При обиколката на Източна Европа отварях багажника и го гледаха румънците и Унгарците (влизането ми от Румъния)...
                          При сърбите не слязох от колата...
                          Не че не можеше и да бъде обратно при друга смяна де... Затова не бих разчитал на това дали съм в ЕС или не - всяка държава си има правила и закони... Спазваш ли ги - пътуваш спокойно
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                            В Сърбия, Македония, Швейцария (изобщо извън ЕС) силно препоръчвам телефона или да е на "самолетен режим" (изключен) или със спрени "данни" (интернет).

                            В Македония, за няколко часа, без да ми излиза от джоба - над 60 лв в сметката ...
                            В Сърбия, за една нощ (никакво ползване!) - 150-170 лв...
                            /оператор - Теленор/

                            Приятел пък беше увиснал във Франция на границата с Швейцария. Гледал що гледал два дена "Гацо Бацов" ... - 300 и кусур лева (без да обърне внимание телефона се вързал към швейцарски оператор ..)

                            Коментар


                            • #29
                              От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                              Да, добре е да се уведомиш какви са условията/цените по маршрута...
                              Аз също изключвах данните в роуминг и да преценяваш заслужава ли си да вдигаш или да се обаждаш по телефона в Сърбия (а в други държави извън ЕС си бяха включени, ама там цените бяха същите като в ЕС ).
                              Но това е малък проблем - все пак Сърбия я преминаваш за няколко часа - все ще изтраеш без телефон и данни
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                                За Сърбия - магистралата е САМО до Пирот! После почват някакви недостроени участъци и такива в строеж (безплатни) и накрая до Ниш се минава по стария път с 10-те ли 12 ли бяха, тунела ("Сичевска клисура").
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X