Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ХЮНДАЙ ГАЛОПЕР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Volk
    Честито! Със здраве..
    Никела май е най-слабото място, много е тънък и сигурно вече ти е пробил..
    Направи сравнение с Тойотата при прекосяване на река, интересно е ...
    единствено надписа Галопер на стойката за задния номер се е олющил...

    какъв е проблема с прекосяването на река??? РЕКИте се прекосяват по мостове... Рекичките - с каквото имаш
    Или може би с Ровъра минаваш Искър, Марица... Дунав
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      някой беше писал за "метален калъф за резервна гума"...
      е, аз вчера отворих моя:
      добрата новина е, че резервната гума е чистак-бърсак нова Фулда Трамп Микс с оригинална лята джанта
      лошата /както и предполагах/ - вътре беше кално и влажно... както си знаех, калъфа е само за хубост

      възможно ли е една и съща гума с 3 маркировки:
      255/75Р15
      31х10.5Р15
      10Р15

      Поне според мен втората се различава от другите две... /не може една и съща гума да е едновременно 255мм, 10.5" и 10"/
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от LJ73
        разхода след първото доливане се оказа 11,47л/100км, но не мога да съм съвсем сигурен докато не повторя операцията /резервоара е доста голям и дава автономност от почти 800км, т.е имам да мина още 150км /

        Най-големия плюс спрямо Тойотата за момента са спирачките - просто са перфектни... АБС би се включил само при наистина аварийно спиране /да не дава господ/... докато с реното е достатъчно шепа пясък или малка локва за да се задейства... :x

        Имайте предвид, че на тойотата бях сменил всички накладки, с братя Флекс разглобявахме цилиндърчета и т.н. и пак не спираше като хората...

        Най-голям минус - много късите предавки /не става за каране над 120кмч.../ Кой каза, че е паркетник2
        втора скорост може да се ползва и за тръгване, на 4-та без проблем се движи със 30-40кмч /Тойотата се мъчеше под 50кмч/
        Има наченки на корозия по вратите, а също и по детайли които на Тойотата са почти като нови - например основите на чистачките


        Като цяло всичко е много функционално и добре изпълнено...
        Значи какво излиза - не върви много, но затова пък добре спира! Я кажи какъв ти е двигателя, например при 100км/час колко показва оборотомера... Да не си с много нископрофилни гуми... Какви са всъщност?

        Коментар


        • #19
          Мой съсед преди години си продаде Тойотата /като твоята/ и си взе Monterey /Opel-Isuzu/ по същите причини - много плюш в купето, разни лампички и бръмчащи джаджи...
          Сега - след 4 години се опитва да си я откупи с по-висока цена от тази на която я е продал, но момчето не иска и да чуе...

          Явно в тези круйзери има някакъв дух, който няма да намериш в друг тип джип / освен един - два други/...

          Аз никога не бих заменил моя "трактор" за плюш..

          Приеми го само като мнение, не е заяждане..

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Паджеровод
            Значи какво излиза - не върви много, но затова пък добре спира! Я кажи какъв ти е двигателя, например при 100км/час колко показва оборотомера... Да не си с много нископрофилни гуми... Какви са всъщност?
            така излиза! и повярвай ми, това е много по-добрия вариант!!!


            двигателя е DB4H... на V-та скорост при 120кмч оборотомера показва 4000об/м
            Гумите са 2 вида /с резервната 3 /:

            - купих я с оригиналните ляти джанти и GoodYear Ultra Grip 265/70/15
            - сега сложих 245/75/16 /малко по-голям диаметър/ - "наследство" от Тойотата - докато дойде снега

            определено проблема не е в гумите... просто скоростната кутия е направена за бавно каране - на 4-та върви добре от 40кмч, на 5-та - от 55-60кмч
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Volk
              Мой съсед преди години си продаде Тойотата /като твоята/ и си взе Monterey /Opel-Isuzu/ по същите причини - много плюш в купето, разни лампички и бръмчащи джаджи...
              Сега - след 4 години се опитва да си я откупи с по-висока цена от тази на която я е продал, но момчето не иска и да чуе...

              Явно в тези круйзери има някакъв дух, който няма да намериш в друг тип джип / освен един - два други/...

              Аз никога не бих заменил моя "трактор" за плюш..

              Приеми го само като мнение, не е заяждане..
              защо мислиш, че като съм взел Хюндай, вече не харесвам Тойота...
              Намери ми 80-ка в прилично състояние и да не й искат 30,000лв и веднага захвърлям Галопера...

              13 години разлика във възрастта не са хич малко /не само при жените / Единственото познато на мен изключение са руските автомобили... Не бих сменил 13г Тойота дори за чисто нова ВАЗ-о-УАЗ-ка има какво да научат още братушките, дори и от джигитайците /
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от LJ73
                ... Не бих сменил 13г Тойота дори за чисто нова ВАЗ-о-УАЗ-ка има какво да научат още братушките, дори и от джигитайците /
                Ууууууу Расист

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от alex_markov
                  Първоначално публикуван от LJ73
                  ... Не бих сменил 13г Тойота дори за чисто нова ВАЗ-о-УАЗ-ка има какво да научат още братушките, дори и от джигитайците /
                  Ууууууу Расист
                  Г-н Марков, как са фаровете? Някоя снимка няма ли да постнем за хората да видят кръстоската на Серьожа с Лин Мин Пин /по прякор Ксенонка/
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от LJ73
                    така излиза! и повярвай ми, това е много по-добрия вариант!!!


                    двигателя е DB4H... на V-та скорост при 120кмч оборотомера показва 4000об/м
                    Гумите са 2 вида /с резервната 3 /:

                    - купих я с оригиналните ляти джанти и GoodYear Ultra Grip 265/70/15
                    - сега сложих 245/75/16 /малко по-голям диаметър/ - "наследство" от Тойотата - докато дойде снега

                    определено проблема не е в гумите... просто скоростната кутия е направена за бавно каране - на 4-та върви добре от 40кмч, на 5-та - от 55-60кмч
                    Вярно много спънати са тия скорости! (Да не караш на бавните?!? Майтап!) При мен 120 км/ч са 3200 оборота и то с малки гуми - 215/80/15 и при тази скорост имам още много "под педала" за изпреварване. А може би са бавни диференциалите?!? Знаеш ли им числата?
                    Тези аналогий ги правя само защото Галопера е корейското Паджеро и ми е любопитно.

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от Volk
                      ...Аз никога не бих заменил моя "трактор" за плюш...
                      Ех, ама, какъв трактор Аз не бих го заменил и за друг трактор..

                      Коментар


                      • #26
                        глупаво е да караш трактор, ако реално не го ползваш за оране...

                        направих второто зареждане /79.5 литра/ С повече "градско" и по-малко магистрала... Разхода падна малко - 10,8/100

                        Днес реших да сменя маслата... Оказа се, че в дифовете и ск. кутия е чисто ново! /на външен вид е като от току-що отворена бутилка/... Поредната приятна изненада след бутилката от Кока-кола с ракия под седалката и чисто новата резервна гума!!!
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Паджеровод
                          Вярно много спънати са тия скорости! (Да не караш на бавните?!? Майтап!) При мен 120 км/ч са 3200 оборота и то с малки гуми - 215/80/15 и при тази скорост имам още много "под педала" за изпреварване. А може би са бавни диференциалите?!? Знаеш ли им числата?
                          Тези аналогий ги правя само защото Галопера е корейското Паджеро и ми е любопитно.
                          колега, ти ме хвърли в размисъл! Километража не може по никакъв начин да "установи" дали си с гуми от Фиат 126 или с такива от БЕЛАЗ той отчита точно само със стандартните гуми... т.е. ако сложиш по-големи или по-малки, пак ще показва същата скорост при същите обороти на двигателя... е, има и оптични скоростомери, но всеоще не ги монтират серийно...

                          Числата на дифовете и ск. кутия ги имам в Ръководството... Според мен чичко Кореец се е презастраховал с по-бавни скорости... Освен това са различни за къса и дълга база...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #28
                            Километража не може по никакъв начин да "установи" дали си с гуми от Фиат 126 или с такива от БЕЛАЗ Laughing той отчита точно само със стандартните гуми... т.е. ако сложиш по-големи или по-малки, пак ще показва същата скорост при същите обороти на двигателя...
                            Да, прав си По отношение на оборотите на двигателя е така. Различна е само реалната скорост заради по-голямата обиколка на гумите с по-голям диаметър, но това е друго.

                            Коментар


                            • #29
                              има и speedometer calibrations, но това май е друга тема
                              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                              Коментар


                              • #30
                                До: ХЮНДАЙ ГАЛОПЕР

                                Здравейте,колеги аз също си купих Галопер изхождайки от идята за МНОГО по нов джип за парите на пенсионер Нисан или ТЛК и т.н. Моят е 2000 година с отличен външен вид и куп екстри всички са запознати с корейските автомобили няма да ги изброявам.Единственото което ме притесни в Галопера когато го огледах вече с очите на мераклия собственик на 4х4 на спокойствие на един подемник бе повсеместната ръжда отдолу макар и не много дълбока ,няма детайл който да не е засегнат,проверих и на други екземпляри същата работа .До вчера не се замислях за справяне с проблема но явно ще се наложи защото след основно измиване с пароструйка отдолу за премехване на калта от неделната разходка като се прибрах в гаража излизам да затворя вратата оглеждам се по улицата и случайно забелязвам една тлъста мазна следа по асвалта инстинктивно я проследявам и с изненада виждам че ми влиза в гаража отначало не можах да схвана но в един момент погледа ми попадна на едно растящо петно в задната част на джипа и като се наведох установих че ръждата не е пожалила и резервоара за нафта и на пороструйката заедно с калта са свалили и люспите ръжда и се отворила дупка като маслина.По принцип си държа колите прибрани с гориво до горе и от мивката до гаража бяха изтекли около 2/3 от резервоара.Сега съм го демонтирал и ще го лекувам някак.Моят съвет към колегите с такива машини е да си свалят резервоарите и да подобрят корозионата им защита за да не попадат в моята ситуация , че като си помисля само няколко часа преди това по какви сокаци се врях и колко ядове щях да бера при такава неочаквана загуба на горивото чак не ми се мисли.

                                Иначе си е добра машина и за сега ми служи безотказно.
                                Последно редактирано от Николай Колев; 03-02-08, 22:22. Причина: правописна грешка
                                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                                Място и хора към които да принадлежи ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X