Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dodge Challenger 1970

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Dodge Challenger 1970

    Отговарям в обратен ред. Щангите не съм ги заглеждал точно какви са. Предницата е отделен голям филм, ще я започвам като се изправи колата. В момента още не е ясно в оригинален вид ли ще е или ще има новости.
    Тия работи на капаците на колите тука са за красота и спортен вид. На истинските състезателни коли служат да пречат на капака да се отвори - ключалки, като нямаш жила лостове и други разни.
    Иначе и аз ги разбирам нещата да си ги възстановявам за мен, ма на, трябват финикииски знаци. А тая работа с възстановяването става с пари...
    Сигурен ли си за интериора? Не е за гледане. Нищо общо с оригинала. Седалки от хюндай.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080499.jpg
Прегледи:1
Размер:144.8 КБ
ID:5476978
    Задната снимана от долу.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080455.jpg
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:5476979Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080498.jpg
Прегледи:1
Размер:124.4 КБ
ID:5476984
    И мокета - определено няма да е така интериора...
    Стига да намерим седалки.... Ако не намерим ще ги направим. Покрай друга кола открихме правилния тапицер.
    Седалки за Буик - изглеждащи както през 56та. /Ако не са ни метнали /
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080192.jpg
Прегледи:1
Размер:194.5 КБ
ID:5476990Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080199.jpg
Прегледи:1
Размер:129.5 КБ
ID:5476991

    Отново на зеленото чудо.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080502.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5476985
    Това е капаче - по средата на таблото. Позачудихме се що се е изметнало така от слънцето.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080463.jpg
Прегледи:1
Размер:85.9 КБ
ID:5476980
    И веднага стана ясно.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080464.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5476981Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080482.jpg
Прегледи:1
Размер:156.0 КБ
ID:5476982
    Стоп машинка.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080485.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5476983
    Вчера забравих, колата с тоя осмак дойде с чисто нов радиатор.
    Мерих го, на королата е по-голям.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080505.jpg
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5476986Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080506.jpg
Прегледи:1
Размер:200.2 КБ
ID:5476987

    Таблото почти голо, трябва да се изгради на ново.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080500.jpg
Прегледи:1
Размер:127.1 КБ
ID:5476988Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080501.jpg
Прегледи:1
Размер:97.0 КБ
ID:5476989
    Отгоре има чисто нов пластмасов пр@$#%^&@ив. Имитира нещо си. Снимка утре - сега нямам.

    Та средства определено ще глътне доста. Практически трябва да се направи всичко и без право на грешка.
    Има доста нови части, повечето са лаисни и разни красоти, както и два нови шарнира. Не знам от къде са поръчвани, и какво им е оригиналното, но дойде някой, като види и ги пипне веднага ни пита "Това от илиенци ли е?". Половината чаркалаци са просто лъскави... А бегачковите ключалки на капака са и с ръжда.

    Утре пътува към дозериста - днес я разгледа. Общо взето може да се "хванем" само за средната греда. Всичко останало е криво или натискано със следи от хидравлика. /Кръгчетата, за който се сеща/.
    Стискайте палци да извадим предното стъкло цяло.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080509.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5476992Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080510.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5476993
    Боядисана е направо след пясъка.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080477.jpg
Прегледи:2
Размер:85.9 КБ
ID:5476996
    Лепнато е обилно - махаме го щот здравата ще и пукат кокалите. Предполагам доста кит ще изпадне....
    По нагоре има един кашон от милка, с него бяха запушени тия отвори за въздуха. Парното не вземаше въздух от никъде. Просто бръмчеше.
    Не че за тия 34 километра не почна да се мачка и цепи. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080461.jpg
Прегледи:1
Размер:115.8 КБ
ID:5476995

    Коментар


    • #17
      От: Dodge Challenger 1970

      Нямат ли поне малко срам, че ръцете им са в гъза наврени, пък тръгнали пари да правят

      Коментар


      • #18
        От: Dodge Challenger 1970

        Ще ми го изтрият ма не устисквам,слаби са ми ангелите.

        Като става човек механик,като почва да го работи това.............няма ли малко любов кьм колите така вьтре в душицата,нещо да го жегне и да пипа с кеф?Как може да се причини ТОВА на една такава КОЛА?

        В Южна Калифорния сьм,всички са бьрзи и яростни,познавам 2-3 човека които главно на ГТО натискат ма гаранция ще знаят кой и кьде пипа по тия КОЛИ.Моя бояджия имаше една такава оглозгана и не го знам какво ще прави с нея,но ако ти трябват поне идеи кое от кьде и за колко .........драсни 2 реда и ако намеря време ще помагам.

        Баси,дьрвени трупчета хванати сьс свински опашки на Чальнджьр,мнго трябва да си мразя занаята за да го причиня това на такава КОЛА.

        Не искам и да знам кой е ма пьк що не,на други може да им е от полза - името и адреса на тоя сьс свинските опашки да напишеш?Снимките си го казват,ти няма нужда да обясняваш какво и защо.


        пупупупупупу,с горния колега сме писали заедно,значи не сьм само аз на ебем страна
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Dodge Challenger 1970

          Даа. Трагедия. И табло на практика изглежда няма.
          Колкото до седалките и тапицериите, почти съм сигурен, че ще се намери майстор у нас. Дано не греша.
          Въпроса за снабдяването с части е неизбежен. Как стоят нещата, имате ли си агенти в Щатите?
          С двигателя ще се справите, мисля най-лесно, стига да няма някакви пукнатини по блока и главите. Не че и двигатели не се продават...
          Как са скоростите? какво ли питам, ще трябва да се отворят.
          И един страничен въпрос, какво е онова черното возило, в-у което сте снимали части от интериора?

          Коментар


          • #20
            От: Dodge Challenger 1970

            Споменати бяха арабите, но силно се съмнявам и те ЧАК така да си оставят ръцете... Това не е правено за себе си, не правено за продаване, ами направо за сякаш за враг! Освен всичките дупки, картони, трупчета, свински опашки и всякакви безумия от козметичен тип, има и друго, криминална история - направили са ремонт така, че с това МПС спокойно може да стане тежко произшествие! Това си е направо противозаконно.
            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

            Коментар


            • #21
              От: Dodge Challenger 1970

              Босе, тебе току що те видях като агента изпращач. Снощи до никое време си писах с разни моми агентки, ма как да им обясня какво е фирма edelbrock и какво е разпределителен вал, примерно...
              По нагоре съм го написал, след като се повозиме я вдигнах на крика щот беше ужасно и .
              За Стефан - buick roadmaster 1956. Четриврат, стандарт. Седалките горе са неговите. Него сме го спряли за момента - като го почнем ще пусна тема. Или да я пускам?

              Коментар


              • #22
                От: Dodge Challenger 1970

                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                И един страничен въпрос, какво е онова черното возило, в-у което сте снимали части от интериора?
                Ще да е Корвет

                Поправка: Не съм разбрал въпроса Корвета е в дъното.

                Коментар


                • #23
                  От: Dodge Challenger 1970

                  Шокиран съм - не знаех че Нескафе правят и гарнитури (снимка на "термостата").

                  ПС: Ако мога от моите ширини да помогна с нещо (най-малкото - мога да звъня от правилния часови пояс на която щатска фирма трябва) - свиркайте.
                  Последно редактирано от Goblin; 29-04-13, 19:18.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: Dodge Challenger 1970

                    Аз следях темата за тази кола в един друг форум и си викам ех как я направиха тая колица и сега като видях свинските опашки и спирачните тръбички как не са закрепени правилно и дървените трупчета и направо не мога да повярвам кофти работа. Праговете са целите в кит то се вижда,и даже се вижда и не загладен кит според мен.Иначе таблото нормално си е изгнило то има едни снимки как колата е седяла без преден джам години наред и дори без чергило! Даваите темата за Буика

                    Коментар


                    • #25
                      От: Dodge Challenger 1970

                      Благодаря за предложенията на презокеанската модерация. Не си трийте мненията като почна да Ви тормозя. Още малко разглабяне и сортиране и Ви почвам. С частите за тия е особено положението, не е като да правиш голфове... А си е страшно да поръчваш от И беи и разни незнайни сайтове.
                      Вярвате или не за ремонт дойде Saturn. Не знам дали срещате такива неща в движение, но тука стана лесно с частите . Веднага познах зле замаскираната вектра.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Dodge Challenger 1970

                        Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
                        ...Веднага познах зле замаскираната вектра.
                        Ако е Вектра - блага работа, това значи че е от последните преди Сатурн да затворят. Тогава просто метнаха вектри и астри с различни емблеми, и това беше. Предишните, предишните са "красота". Пластмасовите. Там не знам едно болтче дали пасва с нещо европейско. А как им пада боята, все едно фолио отлепяш от пластмасата. Люпи се на панели по половин квадратен метър

                        Иначе - откакто Сатурн затвориха, щафетата на вектрата я поеха от Бюик.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Dodge Challenger 1970

                          Първоначално публикуван от matchbox Преглед на мнение
                          Иначе таблото нормално си е изгнило то има едни снимки как колата е седяла без преден джам години наред и дори без чергило!
                          Именно, нормално е гнило, но не е номера, да го затвориш без да го изградиш, закърпиш или както решите му казвайте. Еле па на тая кола дето се гледа под лупа - постоянно.
                          С таблото на Буика /или Бюика/ си играхме точно цели три дни. Или па трябваше да го изтряскаме така.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Dodge Challenger 1970

                            Когато ходих да го гледам, салона беше комплектен с много хубави спортни седалки и то оригиналните. Съжелявам че не мога да намеря снимките които направих, продължавам с търсенето.
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • #29
                              От: Dodge Challenger 1970

                              Следя темата и в друг форум и съм направо потресен. "Творците" са си оставили и двете ръчички по колата, то бива импровизация, ама тоя "Врачански" афтър маркет изби рибата. Хубавото е че най-накрая тази класика е попаднала на правилното място. Успех с начинанието.
                              Nissan Patrol 2008
                              Mercedes c220 cdi 2006
                              Mercedes cls350 cdi 2013
                              Mercedes GL 450 cdi 2012

                              Коментар


                              • #30
                                От: Dodge Challenger 1970

                                И да пазят оригиналните седалки на дали ще ни ги дадат, особено след тая тема. Не че, ще е сефте да ги правим по чертежче и снимки...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X