Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мобилна мултибанд антена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на мобилна мултибанд антена

    Здравейте на всички, трябва ми мобилна мултибанд антена (да не е безумно скъпа) и се поразрових в нета и открих следните две антени http://www.cometantenna.com/products...ID=4&childID=6 като имам предвид (UHV-4)
    и http://www.diamondantenna.net/cr8900a.html
    Моля помагайте, дайте мнения за тези антени защото съм в дилема
    LZ1TPA

  • #2
    От: Избор на мобилна мултибанд антена

    Абонамент - и мен ме интересува.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      От: Избор на мобилна мултибанд антена

      На колко и кои бандове трябва да работи? Ако е за 144 и 430 е по-лесно, ако ще има и други нещата са по-различни.
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        От: Избор на мобилна мултибанд антена

        Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
        На колко и кои бандове трябва да работи? Ако е за 144 и 430 е по-лесно, ако ще има и други нещата са по-различни.
        10m, 6m, 2m, и 70cm, моя грешка извинявам се
        LZ1TPA

        Коментар


        • #5
          От: Избор на мобилна мултибанд антена

          След "големият" брой изчерпателни съвети които получих по темата разбирам не искате да си кажете мнението но ще кажа как съм постъпил може и да съм сбъркал но това е радиолюбителството опит -грешка и от време на време малко математика
          И така, разгледах какво пишат и други колеги по света за въпросните антени и установих, че разликата е несщественна (имало леки проблеми с Comet UHV-4 защото не е за гората има части които клоните могат да счупят). Но имала и възможност за ъпгрейт на обхвата след смяна на елемент което е интригуващо.
          А от друга страна Diamond CR 8900A е по-прибрана (няма го отделянето за 6м обхват вичко е в едно)
          Аз лично съм се спрял на Comet UHV-4 защото повече ми допадат показателите описани към антената.
          И така всеки сам си решава какво да купи, как и за какво ще я ползва и т.н.
          Благодаря на всички, успехи в начинанията и весели празници

          но ако някой има мнение ще го чета с интерес
          LZ1TPA

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X