Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЧИП ТУНИНГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ЧИП ТУНИНГ

    Първоначално публикуван от PitchBlack Преглед на мнение
    Момчета виждам че сте на ти с колите и искам да ви питам нещо за новото Санта Фе 2.2 CRDI 155 коня - ако му се сложи чип тунинг (power box) колко ще вдигне мощността - защото в нета намирам няколко варинта а именно че ще качи с 20-30% или с 20 коня кое е по вярното от двете
    А и да ви попитам и хубаво ли е да му сложа спортен въздушен филтър ако го чипосам и верно ли че гаранцията им е 100к км ако се по4иства със съответните препарати на 10 ооо км

    мерси преварително

    ПС: надявам се на бърз отговор
    Сам си си отговорил на въпроса Различни чипове различно повишаване на мощноста, просто търсиш оптималния вариант за теб. Повече мощност чрез чип води до по-бърза амортизация. Не знам колко ти е ново санта фе-то, но ако е на малко километри не те съветвам да му слагаш чип. Покарай го нека мине 50-60к км да се разработи хубаво и тогава. И не забравяй, че ако е гаранционно може да ти свалят гаранцията. За филтрите не знам.

    P.S. Внимавай, защото има доста измислени чипове....
    Range Rover Sport 2.7

    Коментар


    • #32
      До: ЧИП ТУНИНГ

      Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
      Сам си си отговорил на въпроса Различни чипове различно повишаване на мощноста, просто търсиш оптималния вариант за теб. Повече мощност чрез чип води до по-бърза амортизация. Не знам колко ти е ново санта фе-то, но ако е на малко километри не те съветвам да му слагаш чип. Покарай го нека мине 50-60к км да се разработи хубаво и тогава. И не забравяй, че ако е гаранционно може да ти свалят гаранцията. За филтрите не знам.

      P.S. Внимавай, защото има доста измислени чипове....


      Мерси много за отговора
      А Санта Фе-то е чисто ново, и по важното е че чипа си го слага представителя на фирмата и гаранцията си се запазва.Иначе цената е 1600 лв. но на мен ми го дават за 1000 от което сам много доволен

      Коментар


      • #33
        До: ЧИП ТУНИНГ

        Ако е power box-original нямаш място за притеснение.Те са заводски
        настроени да не изсмукват на 100% запасите на двг.А и гаранцията го
        покрива. Ще останеш доволен.
        TLC 70, 2L-T, Dobinsons - 2", BFG - M/T 235/85/16, T-Max 12000

        Коментар


        • #34
          До: ЧИП ТУНИНГ

          Първоначално публикуван от PitchBlack Преглед на мнение
          Мерси много за отговора
          А Санта Фе-то е чисто ново, и по важното е че чипа си го слага представителя на фирмата и гаранцията си се запазва.Иначе цената е 1600 лв. но на мен ми го дават за 1000 от което сам много доволен
          Ако си на малко километри изчакай да се разработи хубаво двигателя. Иначе след като не ти пада гаранцията слагай...
          Range Rover Sport 2.7

          Коментар


          • #35
            До: ЧИП ТУНИНГ

            Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
            Ако си на малко километри изчакай да се разработи хубаво двигателя. Иначе след като не ти пада гаранцията слагай...


            Ами той аз още го чакам да ми го доставят. До 1 месец трябва да ми го доставят ( че сега било в един шоурум и докато го изпияат от там щяло да мине малко време). Та горе долу колко да го покарам преди да го сложа, (питам защото тяхният дилар ми каза че нямало проблем и веднага да се сложи и нямало да навреди на двигателя)

            много благодарч за тговорите
            а като го взема може и да почерпим ако се видим някаде

            Коментар


            • #36
              До: ЧИП ТУНИНГ

              Първоначално публикуван от plamco Преглед на мнение
              Ако е power box-original нямаш място за притеснение.Те са заводски
              настроени да не изсмукват на 100% запасите на двг.А и гаранцията го
              покрива. Ще останеш доволен.
              Power box --> Resistor box --> Resistor tuning. Голяма тъпотия и измама са тия боксове. Потърси в Гугъл "резистор тунинг".
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #37
                До: ЧИП ТУНИНГ

                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                Получих информация, че цената вече е по-ниска с около 100-ина лв.
                mzetz@mail.bg това е майла на момчето, българин живее и работи в Германия.
                Процедурата е следната:
                Пращате мейл със номера на компютъра и на чиповете, ако можете да ги снимате още по-добре. Момчето там проверява и до няколко часа Ви казва цената, като се съгласите той изпраща чипа по пощата (за негова сметка), след 10-ина дни си го взимате, монтирате и пробвате, два, три дни. Ако Ви хареса му превеждате парите, ако не, му връщате чипа. Има опция да си поръчате различен по сила чип, но при по-силните чипове няма ниски обороти и повече пуши. При повечето компютри чипа е на цокъл, просто се изважда оригиналния и се слага новия, но на РР чипа е запоен за платката, в този случай компа се носи на едно място и с/у 50лв. се разпоява и на платката се запоява цокъл (който може да работи прецизно с поялник, може и сам да го направи). Ефект от чипа има само при турбо мотори, при атмосферните разликата е минимална, от 5-10кс и не си заслужава. При автомобили и джипове след 2001г няма чип, който се заменя по горе описания начин, там се променя софруерно през буксата, не е невъзможно, но вече не е толкова лесно и е малко по-скъпо.

                П.П. При тази схема имате реалната възможност да си оставите чипа и да не го платите, но аз много Ви моля да не го правите, пича е страшно коректен, аз съм ползвал няколко пъти неговите услуги и съм много доволен. Моля, не злоупотребявайте с доверието му.

                Успех, ако имате въпроси или има нещо неясно-питайте!


                Здравейте, обръжам се към колегата peppy. След като прочетох именно гореспоменатият коментар от ваша страна се заинтригувах много! Писах на момчето един път и той ми отговори. Искаше да му пратя номера на CPU-то ми, който аз все още нямах, тъй като колата пътуваше за България(става дума за Pajero Sport 2.2TDI 115hp-2002). Не много след като колата пристигна, аз направих снимка на чип-а и изпратих на момчето. От тогава до сега са минали близо 3 месеца, но от него няма отговор. Може би е изгубил интерес, може би нещо труго се е случило, аз не знам! Аз интерес не съм изгубил към този ЧТ, тъй като искам да сложа на жипката, че да ми падне поне малко разхода, но и естествено 30 кончета, добре са ми дошли. Единствено ме притеснява едно нещо, а именно, цената на този чип. 300лв. са доста ниска цена спрямо тези които гледам в разните сайтове (http://www.digitaltuning.bg/products.php -1099лв.). И другото. Има ли някакъв начин да разбера колко 1-во ще ми струва чип-а. Долколкото разбрах за всяка колко е различно, а за всеки чип, 300лв.
                Благодаря предварително!

                Коментар


                • #38
                  До: ЧИП ТУНИНГ

                  Здравей.
                  Аз не съм имал поблеми с комуникацията, поръчвал съм няколко пъти за мен и приятели, всички идваха до 10-ина дни след като получа потвърждение от него, че го е изпратил. Сигурен ли си, че чипа не те чака в местната пощенска служба (а може вече да са му го върнали), мен само единия път ме уцелиха в къщи, за останалите дори и известие не получавах, а проверявах периодично в пощата. Може пък и нещо да му се е случило на младежа, знам ли, аз отдавана не съм му писал. Относно притесненията ти за цената-няма да съжаляваш, никой от около 10-12 човека, които знам, че са взели от него не се оплакал още, а някой от тях, направиха 2г от както ползват чипа
                  Опитай пак, момчето изглеждаше сериозно!



                  П.П. сега препрочетох поста ти и видях годината на производство на колата, не съм сигурен, че тези са със сменяем чип, не съм напълно сигурен, но мисля, че след 2001г се записва файл директно в компа. Ако случая при теб е такъв, е ясно защо нищо не е пратил, но поне е трябвало да ти пише и обясни.
                  Последно редактирано от Peppy; 20-11-08, 21:08.
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #39
                    До: ЧИП ТУНИНГ

                    Благодаря за бързият отговор! Колкото до това, че джипа е 2002-ра година, ми става неприятно. Може би наистина не може да се чипира(или там каквото е необходимо), но поне момчето трябваше да драсне 5 думи: еди кое си няма да стане, еди защо си и т.н. Както и да е де, няма значение! Аз ще проуча дали това което казвате за годината е така и ако е, искам, неискам ще си карам така. Ако има някои с такава машина(2002) и е наясно, ще се радвам да сподели!
                    Благодаря Митко!

                    Коментар


                    • #40
                      До: ЧИП ТУНИНГ

                      Първоначално публикуван от Joint022 Преглед на мнение
                      Благодаря за бързият отговор! Колкото до това, че джипа е 2002-ра година, ми става неприятно. Може би наистина не може да се чипира(или там каквото е необходимо), но поне момчето трябваше да драсне 5 думи: еди кое си няма да стане, еди защо си и т.н. Както и да е де, няма значение! Аз ще проуча дали това което казвате за годината е така и ако е, искам, неискам ще си карам така. Ако има някои с такава машина(2002) и е наясно, ще се радвам да сподели!
                      Благодаря Митко!
                      Здрасти пак.
                      Ама аз не съм казал, че като компютъра ти не е с чип не става, напротив, пак става, но е малко по-скъпо с около 100-150лв и се прави при друг човек, който си е тук в София. Заменя се файла в който са записани насторйките, (а твоя ти се дава на ЦД, ако някога решиш пак може да си ги върнеш) ако имаш интерес ще питам за подробности и ще ти дам телефона
                      Последно редактирано от Peppy; 20-11-08, 23:38.
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #41
                        До: ЧИП ТУНИНГ

                        Явно аз нещо не съм доразбрал . По мои груби сметки тази операция би трябвало да излезне около 400-500лв., така ли? Ако е така, попитай човекът който се занимава с това и ако може някакви негови координати? Благодаря предварително, ако стане едно черпене имаш от мен .
                        Митко!

                        Коментар


                        • #42
                          До: ЧИП ТУНИНГ

                          Дай си майла, за да ти изпратя телефона, защото не съм го питал дали мога да го публикувам.

                          П.П. ако искаш можа и в скайпа да ме намериш, skype: peppy76
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • #43
                            До: ЧИП ТУНИНГ

                            Здравейте имам мерцедес Ц180 Компресор година 2008, 156 конски сили искам да попитам дали е удачно да и слойа чип и колко коня ще вдигне и издухва ли мотора по бързо
                            Благодаря ви!

                            Коментар


                            • #44
                              До: ЧИП ТУНИНГ

                              Няма да ти здуха двигателя нали е нов то се сдухва турбото ако е старо и не е наред. Имам приятел който се занимава с това и знам, че трябва да върже машината към компа и ще ти каже какво може да се постигне, а и работи и много качествено и на тънки цени. Имела му е f1c_power@abv.bg
                              Grand Cherokee limited 5.2 1995

                              Коментар


                              • #45
                                До: ЧИП ТУНИНГ

                                Първоначално публикуван от nassiv Преглед на мнение
                                Няма да ти здуха двигателя нали е нов то се сдухва турбото ако е старо и не е наред. Имам приятел който се занимава с това и знам, че трябва да върже машината към компа и ще ти каже какво може да се постигне, а и работи и много качествено и на тънки цени. Имела му е f1c_power@abv.bg
                                Здравейте!
                                Писах на момчето от гореспоменатия е-майл и той ми отговори, че може да се сложи чип на Pajero-то, като ми обяви цена от 350лв. Струва ми се много евтино и не знам дали ще в читав чип-а. Ако може някой да сподели мнение ще е добре, че съм изпаднал в голяма дилема! Най-вече бих го взел, че да ми падне разхода, защото ми праска 13.7 градско(става дума за 2.5ТДИ/115к.с). Навсякъде пише, че разхода би трябвало да се смъкне с 15-20%, което звучи много добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X