Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЧИП ТУНИНГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ЧИП ТУНИНГ

    добре , ама чип-а който намирам е +15-16кс.
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #17
      До: ЧИП ТУНИНГ

      Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
      добре , ама чип-а който намирам е +15-16кс.
      При атмосферните мотори се вдига с 12-15 до 20кс
      при тези с турбо е доста повече 25-30-35 та дори и повече
      LZ1PER

      Коментар


      • #18
        До: ЧИП ТУНИНГ

        Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
        Здрасти, мога ти поръчам от Германия чип на цена до 400лв.
        Гаранция също има-пробвани са многократно и до сега не е имало проблеми, аз също съм с такъв.
        Здрасти , имам интерес към ЧТ на едно дизелово чероки ако можеш да поръчаш,дай координати 0888349779

        Коментар


        • #19
          До: ЧИП ТУНИНГ

          Първоначално публикуван от MitakSTZ Преглед на мнение
          Здрасти , имам интерес към ЧТ на едно дизелово чероки ако можеш да поръчаш,дай координати 0888349779
          Получих информация, че цената вече е по-ниска с около 100-ина лв.
          mzetz@mail.bg това е майла на момчето, българин живее и работи в Германия.
          Процедурата е следната:
          Пращате мейл със номера на компютъра и на чиповете, ако можете да ги снимате още по-добре. Момчето там проверява и до няколко часа Ви казва цената, като се съгласите той изпраща чипа по пощата (за негова сметка), след 10-ина дни си го взимате, монтирате и пробвате, два, три дни. Ако Ви хареса му превеждате парите, ако не, му връщате чипа. Има опция да си поръчате различен по сила чип, но при по-силните чипове няма ниски обороти и повече пуши. При повечето компютри чипа е на цокъл, просто се изважда оригиналния и се слага новия, но на РР чипа е запоен за платката, в този случай компа се носи на едно място и с/у 50лв. се разпоява и на платката се запоява цокъл (който може да работи прецизно с поялник, може и сам да го направи). Ефект от чипа има само при турбо мотори, при атмосферните разликата е минимална, от 5-10кс и не си заслужава. При автомобили и джипове след 2001г няма чип, който се заменя по горе описания начин, там се променя софруерно през буксата, не е невъзможно, но вече не е толкова лесно и е малко по-скъпо.

          П.П. При тази схема имате реалната възможност да си оставите чипа и да не го платите, но аз много Ви моля да не го правите, пича е страшно коректен, аз съм ползвал няколко пъти неговите услуги и съм много доволен. Моля, не злоупотребявайте с доверието му.

          Успех, ако имате въпроси или има нещо неясно-питайте!
          Последно редактирано от Peppy; 22-03-08, 16:54.
          LZ1PER

          Коментар


          • #20
            До: ЧИП ТУНИНГ

            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
            Извинявам се !Темата е стара и забравих да спомена ,че колата вече е Мерцедес Е 200 компресор.Интересуваме тининга , но тук прочетох за евентуални проблеми с авт. скор.кутия и се сепнах.За какви проблеми става реч?

            За компресорите на МБ не става почти нищо само с чип. Трябва ти по-малка ролка + съответния софтуер (чип) . Така подобреноията са 40-45кс и скоростта се качва доста добре . За кутията няма проблеми, стига да не ти е цел да рисуваш 8ци всеки ден пред блока

            Относно продуктите на http://www.steinbauer.cc/ които бяха споменати трябва да се уточни , че те са от типа Пауър Бокс , тоест вънщни устройства моделиращи сигналите стигащи до ЕКУто . Малко хора правят разлика между софтуерния (чип тунинг) и този с ПБоксове, които на практика са 2 съвсем различни неща с определено различен ефект и резултати !

            За всеки решил да чипва каквото и да било ще дам един съвет - обърнете внимание тунинга да се прави само на основа на вашия оригинален чип (софтуер) . Така няма да имате проблеми и резултатите са максимални...
            rides:
            :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
            :arrow:2005 Yamaha YZ250
            :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
            The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

            Коментар


            • #21
              До: ЧИП ТУНИНГ

              Колеги, някой да каже ,може ли и какъв ще е ефекта за чип тунинг на Suzuki Grand Vitara 2.0td ,RF- мотор 87к.с 1999г.
              Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
              Opel Corsa 1.7д 98г

              Коментар


              • #22
                До: ЧИП ТУНИНГ

                я да питам и аз

                става дума за двигател ОМ 605.911 на МБ
                автоматична кутия

                за ЧТ в директния смисъл не става дума, ама все пак има ли вариант 113-те кончета да се понадигнат малко?

                благодаря предварително

                Коментар


                • #23
                  До: ЧИП ТУНИНГ

                  Колега,виждам че си от Пловдив,прескочи до сервиза на Александър Ковачев,който се намира до Метро.Там има едно момче викат му "инжинера" той ще ти обясни как става.Иначе слагаш интеркулер,газоразпределителен вал с друга геометрия и по-голяма турбина,и се кефиш на по-голяма мощност,докато не подадат лагерите щото не са усилени.Всяко нещо има две лица,при по-стари двигатели се получават разни проблеми.Например аз като изкарах голяма мощност,биелата се показа през блока на 4-ти цилиндър.Но при вас не е задължително да се случва.Успех.

                  Коментар


                  • #24
                    До: ЧИП ТУНИНГ

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    Колега,виждам че си от Пловдив,прескочи до сервиза на Александър Ковачев,който се намира до Метро.Там има едно момче викат му "инжинера" той ще ти обясни как става.Иначе слагаш интеркулер,газоразпределителен вал с друга геометрия и по-голяма турбина,и се кефиш на по-голяма мощност,докато не подадат лагерите щото не са усилени.Всяко нещо има две лица,при по-стари двигатели се получават разни проблеми.Например аз като изкарах голяма мощност,биелата се показа през блока на 4-ти цилиндър.Но при вас не е задължително да се случва.Успех.
                    Благодаря за добрите думи, ще попия вода от извора.

                    Коментар


                    • #25
                      До: ЧИП ТУНИНГ

                      Извинете за късното включване в темата,хубави линкове сте дали за чип ама никъде в тях не виждам за Фронтера 2.0 бензин пригодими ли са изобщо за такъв тип туннинг....
                      който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

                      Коментар


                      • #26
                        До: ЧИП ТУНИНГ

                        Здрасти на всички,значи имам Пажеро 3.2 дид. дали може да му се сложи чип и къде?Благодаря

                        Коментар


                        • #27
                          До: ЧИП ТУНИНГ

                          Колега,не зная от къде си ,ако си от София -Дунев-мотор спорт.Може с пибокс и други начини.

                          Коментар


                          • #28
                            До: ЧИП ТУНИНГ

                            Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                            Извинете за късното включване в темата,хубави линкове сте дали за чип ама никъде в тях не виждам за Фронтера 2.0 бензин пригодими ли са изобщо за такъв тип туннинг....
                            Ако е без турбо не се занимавай с никакъв чип тунинг ефекта е минимален.
                            Range Rover Sport 2.7

                            Коментар


                            • #29
                              До: ЧИП ТУНИНГ

                              Първоначално публикуван от LookuP Преглед на мнение
                              Здрасти на всички,значи имам Пажеро 3.2 дид. дали може да му се сложи чип и къде?Благодаря
                              Ако това Паджеро е гаранционно не те съветвам да му слагаш чип защото най-вероятно ще ти свалят гаранцията. Иначе www.digitaltuning.bg, www.prospeed.bg и т.н.
                              Range Rover Sport 2.7

                              Коментар


                              • #30
                                До: ЧИП ТУНИНГ

                                Момчета виждам че сте на ти с колите и искам да ви питам нещо за новото Санта Фе 2.2 CRDI 155 коня - ако му се сложи чип тунинг (power box) колко ще вдигне мощността - защото в нета намирам няколко варинта а именно че ще качи с 20-30% или с 20 коня кое е по вярното от двете
                                А и да ви попитам и хубаво ли е да му сложа спортен въздушен филтър ако го чипосам и верно ли че гаранцията им е 100к км ако се по4иства със съответните препарати на 10 ооо км

                                мерси преварително

                                ПС: надявам се на бърз отговор
                                Последно редактирано от PitchBlack; 06-11-08, 11:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X