Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

    Пооспах се малко.
    Поръчах един титаниев лист 0.7мм. Не е голям и вероятно ще има само за един прототип. Мисля да направя някои промени по геометрията.
    Looking the things from different angle brings freedom...

    Коментар


    • #62
      От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

      http://www.crowdfundingpr.org/kickst...packing-stove/



      Коментар


      • #63
        От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

        Здравейте всички.
        Ето и модела от 0.7мм титан. Има и малко геометрични подобрения според тестовете на предните версии. Все още не съм го тествал и не знам колко точно тежи, но не беше много по-тежко от ключа за колата ми Ще видим. Дал съм го да му скроят калъф. Мисля да направя едно видео.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140311_130639782.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5570625
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140311_130818595.jpg
Прегледи:1
Размер:24.7 КБ
ID:5570626
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140311_130833725.jpg
Прегледи:1
Размер:22.2 КБ
ID:5570627
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140311_130913213.jpg
Прегледи:1
Размер:21.2 КБ
ID:5570628
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140311_130848159.jpg
Прегледи:1
Размер:19.4 КБ
ID:5570629
        Looking the things from different angle brings freedom...

        Коментар


        • #64
          От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

          Поздравления колега!!!
          Искам обаче да попитам как мога да си поръчам едно такова чудо и колко ще струва, но малко модифицирано ако е възможно. Идеята е да се получи нещо като сгъваема тава за скара на дървени въглища. Размерът примерно да е на А4, като страниците не са по високи от 7см. Долната част да не е дупчена, а страничните да са парправени с дупки, както е долната част на Вашия котлон. Дано съм обяснил всичко разбираемо. Може ли да направите нещо подобно?
          Благодаря предварително!
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #65
            От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

            Ако може и цена на изделието, от последните снимки. Благодаря!
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #66
              От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Ако може и цена на изделието, от последните снимки. Благодаря!
              Цената няма да е обективна, защото доставката на титан ми излезе по скъпо, тъй като поръчах малко. Всичко до тука 85лв за този прототип. Спокойно котлона може да се направи от 0,5мм. Ако някой знае от къде може да се намери титан 0,5 без да се чака седмици - да пише.
              Looking the things from different angle brings freedom...

              Коментар


              • #67
                От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                Колега каква би била цената на изделието от жароустойчива стомана, теглото не ме интересува.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #68
                  От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Колега каква би била цената на изделието от жароустойчива стомана, теглото не ме интересува.
                  Когато си търсих "жароустойчива" стомана, миналата година, за едно BBQ http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=173229 никъде не намерих по складовете в цяла България. Единствено в "Ангел Стоилов" имаха но дебелината на стоманата започваше от 8мм нагоре. Затова си мисля, че определено ще се заинтересуваш от теглото на печката
                  Най-добрия вариант в съотношение цена/качество си остава неръждавейката с дебелина от 0,8 до 1мм. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=169302 Изключвам титана, който трудно се намира в България а е и прекалено скъп, като материал и рязане.
                  Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                  Коментар


                  • #69
                    От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                    Поразгледах в мрежата относно характеристиките на термоустойчивата стомана. До колкото успях да разбера, имто жароустойчива гарантира работа до 1600 градуса. Не знам нераждавейката до колко би издържала без деформации, но аз лично не съм имал проблем с нея. Даже на първия ми модел от 1 мм бях сложил от сухите разпалки, които не знам на каква основа са но развиха доста висока температура и миришеха на петрол. Нямаше проблем. Иначе цената от 0,8 нераждъвейка за една бройка излиза около 45 броя нашенска валута
                    Looking the things from different angle brings freedom...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                      Жената миналата година ми донесе от Санкт Петербург един Мангал сглобяем.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:мангал.jpg
Прегледи:1
Размер:28.8 КБ
ID:5575381
                      Пробвах го няколко пъти в къщи , но не ме впечатли щото ми малее и си направих от джанта с крака.
                      Сега намерих и сайт на който го продават, евтинийка, има различни модели.

                      http://sevzapugol.all.biz/bg/skari-i...kyuta-g2085810

                      Коментар


                      • #71
                        От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                        Какви са горе-долу размерите на този мангал?
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                          @dkt, Предполагам, че градусите (1'600) , които си споменал са за точка на топене.
                          Аз, когато разпитвах, какво се има предвид под това име "жароустойчива", в склада на "Ангел Стоилов" ми казаха, че издържа без деформация на около 850-900 градуса.
                          Модела, който аз направих (първият с вентилираните стени) бе компилация от двата най-популярни модела използвани в света. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=169302
                          От единия модел взех издължената конусна форма наподобяваща комин и създаваща по-голяма "тяга" при работа. От другия модел взех вентилираните отвори в страниците, както и по-дебелата неръждаема стомана (1мм). По-дебелата стомана и формата на вентилационните отвори спомагат да не се изкривяват страниците. Т.Е. има лека деформация в момента на горенето но след това си възстановява формата. Получава се едно пружиниране при нагряването и разширяването на материала точно при застъпващите се отвори. По-късно ще намеря и пусна, клипа на американеца, който много хубаво и подробно обяснява, какво, как и защо се случва, за да няма изкривяване на страниците при нагряване.

                          п.с. вентилираните отвори за дъно, страници и скаричка вдигат двойно цената на печката затова не е много рентабилно да се правят. ....НО кучето скача според тоягата!
                          Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                          Коментар


                          • #73
                            От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                            Тук е обяснено всичко.

                            Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                            Коментар


                            • #74
                              От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                              Какви са горе-долу размерите на този мангал?
                              Размерите са 33см/23см/13см височина с крачетата 23см и тежи точно 1кг.
                              Последно редактирано от piron45; 03-04-14, 08:45.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                                Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                                Размерите са 33см/23см/13см височина с крачетата 23см и тежи точно 1кг.
                                САМО 1 килограм!?
                                ...че от колко дебел материал е направен?
                                Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X