Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

    Я дайте някаква такава идея за сглобяема скаричка на дървени въглища например, която може да се ползва за печене на мръвки върху леда при зимен риболов. Размерът не трябва да бъде по-голям от лист А4.
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #17
      От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

      спам:
      Юрий, добре че не си правил тест на същото място с друго гориво, ползвано често от арати-те в Монголия.

      Коментар


      • #18
        От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

        Еми Румба, ако ще се наложи...

        Коментар


        • #19
          От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

          - определено за наистина полеви условия, тези унверслните са незаменими. ДОста ефективни, използват една шепа съчки за продължително горене. Най-голямото предимство за което се сещам е зимно време, когато газовите котлони изпитват затруднения, особено на по-високо.
          *НО за къмпингуване, особено през лятото не виждам особена разлика м/у двата вида, освен безграничното гориво, ама пък при дъжд...
          - Моето котлонче + средна ботилка тежи 441грама

          **
          Я дайте някаква такава идея за сглобяема скаричка на дървени въглища например, която може да се ползва за печене на мръвки върху леда при зимен риболов. Размерът не трябва да бъде по-голям от лист А4.
          - срещал съм по битаците, сгъваеми, таман на половината от А4. А ако имаш телоподаващо вкъщи или някой познат, можеш да си направиш по собствено осмутрение от иноксови рафтчета на хладилник/фризер

          Поздрави !

          Коментар


          • #20
            От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            -- срещал съм по битаците, сгъваеми, таман на половината от А4. А ако имаш телоподаващо вкъщи или някой познат, можеш да си направиш по собствено осмутрение от иноксови рафтчета на хладилник/фризер

            Поздрави !
            Мислил съм си за нещо сглобяемо, подобно на котлона на колегата в което да се прави жарта. Последно носихме най-обикновена готварска тава и трупчета, но съвсем друго ще бъде ако е направено като горните приспособления. Иначе за самата скара/решетка отгоре може да е всякаква...
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #21
              От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Един тестов екземпляр на този универсален котлон е вече при мен за тестове. Точното му тегло в момента пълен комплект е 316.3 грама. Първите впечатления са отлични. Към момента котлончето доказано работи с два вида спиртници с различни размери, съвместим с Трианглия и такъв на Татонка. С дърва и шишарки тестовете предстоят. Тепърва и ще направим точно сравнение, между отделни горивни системи и тяхната ефективност. Тук имаме уникалната възможност производителят, да може да се промени конструкцията, така че най-добре да пасва на всякаква възможна употреба. Затова и ще се постараем, да намерим всичките му конструктивни недостатъци ако има такива и във вследващата версия те да бъдат подобрени.
              За момента, това което на мен не ми харесва е общото му тегло. 300 грама е твърде много, смятам, че как да се намали сериозно теглото.
              Венци ,
              Живо ме интересува какво се случва след ползването само на твърдо гориво като съчки, кора със смола, шишарки и прочие. Интересно ми е как се държат сглобките след горенето на жив огън от дърво и лепкащи елементи.. дали се вадят лесно, после лесно ли се сглобява .. и самия материал как се почиства ?
              Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
              A POS
              0885600200
              За момента пасажер

              Коментар


              • #22
                От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                Ето и моята печица, основна разлика е че при моята има "капак" (при големият вариант), чиято цел е да предпазва съдовете от откритият огън за да не почерняват (да не се опушват), другото е че става чудесно и за тостер.

                Коментар


                • #23
                  От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                  И аз мислих някак си да направя плоча която да редуцира опушването, както и ветро-защита, но в момента ще се съсредоточа върху ефективността, а после към аксесоарите.

                  Относно скара - може да помисля и да постна някой план. Ако имате предложения - давайте
                  Looking the things from different angle brings freedom...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                    Мислил съм си за нещо сглобяемо, подобно на котлона на колегата в което да се прави жарта. Последно носихме най-обикновена готварска тава и трупчета, но съвсем друго ще бъде ако е направено като горните приспособления. Иначе за самата скара/решетка отгоре може да е всякаква...
                    Устройството го имам направено, ползвам го за разпалване на дървени въглища, но става и за съчки. Ако не ти е спешно ще го снимам утре. С това просто изобретение съм влизал с доста хора, твърдящи, че за 10 -15 мин, не можеш да направиш жар, алена жар за барбекю, щу бира ми е спечелило


                    Поздрави !

                    * разходих се до двора. Ето :
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0107.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5474623
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0099.jpg
Прегледи:1
Размер:68.4 КБ
ID:5474624
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0100.jpg
Прегледи:1
Размер:138.6 КБ
ID:5474625
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0101.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5474626
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0103.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5474627
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0104.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5474628
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0105.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5474629
                    Въглищата/ съчките се слагат отгоре, а отдоло, под мрежета се навива на руло 3-4 листа вестник, напоен с малко олио. Целта е да се получи руло от вестника, а в средата дупка, там се пали и оставя в/у скарата или някъде дето отдолу свободно да навлиза въздух. За 10-15 мин, жарта е готова, а през това време може да си приготвим подправкита
                    Последно редактирано от I.Stoyanov; 23-04-13, 20:01.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само



                      Ако тези две ленти (или както си ги нарекъл) - най горе , вертикалнте, са по-високи и на тях ляга онзи протектор на вентилатора от ЮПС няма ли да стане подложка за скара? Много ми хареса идеята и изпълнението! Мога ли да ти поръчам един такъв котлон?
                      Б. Бонев
                      0осем88две6шест71три

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Имам нещо по-добро от този. Само със запалени пет елови шишарки за 12 минути завря литър вода в туристически чайник.
                        За да мога да си мечтая, сподели някаква цена моля ......е в зависимост от цената може и да спра да си мечтая, а просто да го имам като информация, може и на Л.С или лично
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                          Я сега и двамата дето ги имате тези неща Говоря за dkt и Sibirski как се справяте с чистеното на тези идейни котлончета. Разбирам, че при горенето на спиртниците и газеници такова нещо като чистене няма .. Но е интересно да знаем лесно ли се почистват след разните опушващи шишарки и клечки .. и друго въпросче колко време след ползван с открит огън може да се прибере и да си тръгне човек.. Щото ако го чакаме да изстива 30 минути ... лошо

                          П.п. Май е време да си сменя снимката, че сам си се плаша
                          Последно редактирано от duvi; 23-04-13, 22:14. Причина: П.п
                          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                          A POS
                          0885600200
                          За момента пасажер

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Я дайте някаква такава идея за сглобяема скаричка на дървени въглища например, която може да се ползва за печене на мръвки върху леда при зимен риболов. Размерът не трябва да бъде по-голям от лист А4.
                            Воала:



                            и още:
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                              Специално този е ми подарък от колега, в Москва го видях есента миналата година в верига от магазините Експедиция на цената от нескромни 500 рубли, което прави непоносими и безчеловечни 25 лева.

                              Дуви, като изгоряли шишарките, аз просто изтрусих остатъци от тях и нищо не мих след тях. Има тъмен нагар по стенките на котлона, смола и такива подобни работи не са се останали. Изстива котлона много бързо, предполагам че в гората докато ще си изпиеш чайчето то вече ще бъде студено.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сглобяем котлон за инзвънредни ситуации....и не само

                                Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение


                                Ако тези две ленти (или както си ги нарекъл) - най горе , вертикалнте, са по-високи и на тях ляга онзи протектор на вентилатора от ЮПС няма ли да стане подложка за скара? Много ми хареса идеята и изпълнението! Мога ли да ти поръчам един такъв котлон?
                                Лентите са идеално подравнени със стените. Решетката от радиатор пасва идеално. Никакъв проблем не е да ти изпратя една бройка.
                                Looking the things from different angle brings freedom...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X