Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим турникети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да обсъдим турникети?

    Интересува ме мнение на медици за този турникет - http://medicalss.ru/zhgut-krovoostan...enyj-alfa.html ?



    По неясни за мен причини този турникет широко се исползва в тесни кръгове в Русия, поточно в Северен Кавказ.

  • #2
    От: Да обсъдим турникети?

    Турникет като турникет... голямата дължина позволява да се ползва за обезкръвяване на крайник и по този начин да се намали кръвозагубата и да се осигури по-чисто оперативно поле. Отделно исхемизираният крайник става почти безчувствен и позволява хирургична намеса без допълнително обезболяване, тоест е удобен за военно-полева хирургия. Извън основното му предназначение, снайперистите понякога го ползват в гората-знаеш за какво.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Да обсъдим турникети?

      Току що се разделих с един чисто нов, вече Славчо му е собственик и той може да пусне снимки. Може би (убеден съм) единствения в БГ, който е щатен за СОФ на САЩ. Здрав текстил и алуминий. Много здрав, ама бавно се работи с него. Използвам само турникети на КАТ. Бързо се работи. Ползвал съм само веднъж, върху себе си, в изключително нелепа ситуация...след толкова държави които съм обиколил и толкова вероятности да ми отнесат я крак я ръка, я глава, един ден си срязах ръката с възможно най-тъпия китайски кухненски нож, в следствие на неправилно рязане на твърд кашкавал (от хладилника). За щастие сухожилията и вените се оказаха здрави.

      Ей го на специалните:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oie_16233545oC8Knpo-620x320.jpg
Прегледи:1
Размер:34.5 КБ
ID:5473599

      Ей го на КАТ:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:medical_cat_700.jpg
Прегледи:1
Размер:40.2 КБ
ID:5473600
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: Да обсъдим турникети?

        Сибирски дай да го видим как става заключването. То това му е важното.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #5
          От: Да обсъдим турникети?

          Сибирски, би ли показал още малко снимки дори и филмче ако има, и на каква цена може да со намери в БГ?
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: Да обсъдим турникети?

            Там е работа че нищо няма конкретно за този турникет в интернета, само този кратък клип успях да намеря:

            Коментар


            • #7
              От: Да обсъдим турникети?

              Пфууу, намерих и едно невнятно описание тук - http://www.galo.ru/_uploaded/documen.../first-aid.pdf

              Доколкото знам, в България този турникет не се предлага, в Русия го има в аптеките. Има и сайт със сравнителни описания на различни турникетите - http://nepropadu.ru/blog/medicine/3739.html

              Коментар


              • #8
                От: Да обсъдим турникети?

                Сега вече като има описание е друго нещо. Сибирски, според мен това повече прилича на превръзка с натиск, но гледам, че може да спре пулса на даден крайник, значи става и за турникет. Нещо многофункционално. Но като се замисля и другите турникети го могат. Осигуряването на този, тоест заключването нещо не ми вдъхва доверие, особено на голям мускул, на крака например. Но като гледам как го поставят на врата, съдя че основната му функция е превръзка с натиск, при силно кръвотечение, където не може да се сложи "стандартен" турникет. Идеята на турникета е да спре на 100% кръвообращението на даден крайник, което на врата няма как да стане. А на сайта видях само 2 истински турникета, руския с пръчката за стягане о този на КАТ, всичко останало е доста остаряло като концепция и не-толкова удобно.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #9
                  От: Да обсъдим турникети?

                  М дамм...
                  Ненчев- ми не е единствения.... този на СОФ на САЩ де - ама моя някъде съм го забатачил. Иначе съм фен на CAT - имам общо 3- един в ЕДЦ/ аптечката на багажната система и две в IFAK а (моя е големия за Еърфорс). Имам някъде и един оранжев CAT - парамедишки. А ти ако ще се отърваваш от нещо от медицинската екипировка- свиркай. Фетишист съм на тази тема.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да обсъдим турникети?

                    Сега видях темата...
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210091.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5473680Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210090.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5473679Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4210089.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:5473678
                    42

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да обсъдим турникети?

                      Ненчев- ми не е единствения.... този на СОФ на САЩ де
                      Хахах Калине тебе не те броя, ти не участваш в класацията, понеже си нещо като централен склад . Принципно нямам от какво да се отървавам,но ще прегледам пак все ще изкочи нещо. Имам неща които са в недостиг, но това са основно медикаменти. Иначе по темата - на КАТ са едни от най-добрите, бърза работа, сигурно закопчаване, здрави.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да обсъдим турникети?

                        Имам едни американски военни панталони . От времето на виетнамската война са сугурно. Та тоя панталон в страничните джобове на крачолите има пришити по 2 здрави ленти, които се вадят през нарочни дупки на джобовете, прекарват се през пришити ушички на чатала отдоло и по този начин като се стегнат около бедрото служат като турникет при нужда. По времето когато е мислена и ползвана тая униформа нашите са носили още въшкарници в бозав цвят!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да обсъдим турникети?

                          Ние си носихме униформи с вградени ленти турникети в Афганистан.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да обсъдим турникети?

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            ... По времето когато е мислена и ползвана тая униформа нашите са носили още въшкарници в бозав цвят!
                            Аз им виках "епилаторки"

                            Още ги носехме 1989та. Страшно завиждахме на парашутистите тогава, те ходеха с маскировъчни, и бяха супермодни

                            Това за зимните де. Летните (зелените) след няколко изпирания си бяха супер. Че и удобни съм ги запомнил.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да обсъдим турникети?

                              Иначе откъде човек може да си купи у нас турникет дето да върши работа?
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X