Обява

Свий
Няма добавени обяви.

" Изберете " българското

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: " Изберете " българското

    Само пак да отбележа че сегашния ми бойлер е купен втора употреба (наследен)от предишното жилище,бях ученик 6-7 клас някъде 85-88 г.

    Тоест минимум 30 г.от както аз го помня,колко преди това,няма как да знам.По онези времена,дядото ремонтира водосъдържателите ,маха ламарината,заварява и пълни с каквото има,вата....на по късен етап пяна и т.н

    Казва че след такъв ремонт,кара от 1 до 3 години преди да потече пак

    Говорим за бойлери като този който ползвам в момента.

    Жена ми продава бойлери в голяма търговска верига.Да сме си сменили бойлера с по ефективен...Всеки път отговарям че косата и няма да стане по мека,ако топлим водата с АЕГ или БОШ

    По същество,в качеството на бойлера визирам,водосъдържателя,всички други карантии са без значение.

    Към варненския съм сменял сигурно 5 регулатора и 10 нагревателя,копчето отпред го няма от поне 20 години.Лампата е втора.
    Това са консумативи ,ако водосъдържателя потече, естествено отивам за нов,макар че пазя три варненски бойлера в гаража и вероятно ще сложа някой от тях.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #77
      От: " Изберете " българското

      В къщата, в която живея имаше 2 бойлера свързани последователно по 80 лт. на елпром Варна. Преди около 10 г. единия го смених с такъв с мантел, за да го вържа към топлата вода от парното, а другия бойлер си остана стария. Този, който го свалих беше пълен с 2 кофи котлен камък, интересно ми е защо още нагревателя не беше изгорял. Мислех да почистя другия бойлер, но така и до сега не го направих. Вече повече от 30 години работи и не го изключваме никога, само като спре тока, което пък се случва за ден-2 през зимата. Колко още ли ще изкара и колко трябва да изкара ако е нов марков?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #78
        От: " Изберете " българското

        Какво ви е мнението за сухите нагреватели на бойлерите?
        КПД как е в сравнение с другите?
        Единствения плюс според мен е лесната смяна на нагреватели.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #79
          От: " Изберете " българското

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Какво ви е мнението за сухите нагреватели на бойлерите?
          КПД как е в сравнение с другите?
          Единствения плюс според мен е лесната смяна на нагреватели.
          Ръждясалия ми бойлер беше с такива .Единия изгоря след 2,5 години , но за мен беше виновен варовика натрупан отвътре в бойлера . Под двата реотана имаше по купчинка нещо подобно на графит , което според майсторите било от ,,обгарянето" .Сервизните споделиха , че много трудно се вадят . Сега новите били по-дълги от старите , с по-добро разпределение на мощността - пак техни твърдения . За КПД -то не знам , не съм се замислял .

          Коментар


          • #80
            От: " Изберете " българското

            Ако си в район с твърда вода, сухият нагревател ще ти повиши живота на уреда съществено. Разбира се, ако преди това реотаните му не изгорят по друга причина....
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #81
              От: " Изберете " българското

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Ако си в район с твърда вода, сухият нагревател ще ти повиши живота на уреда съществено. Разбира се, ако преди това реотаните му не изгорят по друга причина....
              За това си взех със сухи , ама то пък емайлираното покритие се скапа тотално .Положителното е , че ми го смениха с бойлер с по-дебела изолация и сега отвън е студен , предишния си топлеше малко и корпуса .
              Сега , ще си търся неръждаеми тръби , за да си направя неръждаемия бойлер със сухи реотани , само трябва да науча вътрешния им диаметър , а изпуснах момента да ги премеря от сваления бойлер .

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X