Обява

Свий
Няма добавени обяви.

" Изберете " българското

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: " Изберете " българското

    Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
    На къде изнасят? Сигурно някоя такава страна като нашата.. Щото на бойлера в ресторанта за 4 години съм сменил 6 нагревателя.. А уж скъп, че му хвалиха марката..
    Когато работех там изнасяха(всъщност се работеше на ишлеме) за Германия, Италия, Холандия, Испания, Чехия.
    Не, че качеството е било някакво супер високо, но тамошните търговци търсят кой да им произведе "такъв и такъв" бойлер на "такава" цена. Някой софянец(де ме прощават обикновените такива) взема поръчката, дава я на съответната фирма, тя произвежда, и товари на камионите. Явно качеството е било задоволително за тази цена.
    Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
    Имам бойлер от тази фирма - неръждаем. Оказа се като го отворих че са сложили на неръждаемия водосъдържател /доколкото знам ги поръчват в Китай/ фланец от черна ламарина. И без това си бях наумил да го преработвам така че му сложих неръждаем фланец, нов нагревател 1кВт /оригиналния беше 2.5кВт/ и серпентина, така че да се грее от климатика. За сега година и 7м няма проблеми и се надявам да нямам.
    Пак когато работех там всички водосъдържатели се произвеждаха във фабриката. Лично аз съм заварил няколко хиляди(може би, не съм ги броил) неръждаеми водосъдържателя, и няколко пъти по толкова-черни.
    Не знам защо са сложили черен фланец, може би е немарливост при монтажа. Но пък не е никаква болка за умиране. Докато изгние този фланец ще минат поне 20-30 години, не е част която да е критична. Нагревател 1 кW е малък, има да чакаш доста докато се стопли водата само с него. Аз си поръчах 3kW, но пък се появи проблем с ключа-нагаря и се стопява от големия ток. А читави ключове няма в магазините, даже и на по-висока цена, всичко е един сорт, и все пластмасории. Сложих си външен як ключ, и проблема се реши.
    Та идеалния вариант за бойлер 50-120 литра е 2 кW.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #62
      От: " Изберете " българското

      На стария ми бойлер съм с 3 киловата нагревател . Там ключа който е на корпуса направо го изхвърлих включвам го директно във високомощен контакт . На новите бойлери връзките на реотаните и цялото окабеляване върви с клеми тип автомобилни така че през тях няма как да прекараш по високи мощности . На старите всичко се стяха с болтчета и гайки . Връзките са тип лустер клема което е много по надеждно .
      Последно редактирано от sek.1; 23-04-13, 05:06.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #63
        От: " Изберете " българското

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        И не само в ТЕСИ, а и в другата голяма фирма произвеждаща бойлери в Шумен-Sunsystem. Те работят главно за износ де, но няма значение.

        Реалността е следната: Няма никакви технологични пречки да се произведе бойлер с по-дебел водосъдържател, но се правят от възможно най-тънката ламарина. Заради конкурентноспособността на готовия продукт. Няма как при цена от 240 лева за бойлер да се ползва ламарина 3мм, да се ползва марков терморегулатор, да се прави антикорозионна защита от висок клас.
        Всичко е подчинено на пазара и продажбите.
        Все си мисля защо не се захванат да произвеждат бойлери с много високо качвество, или поне със средно, не може да няма клиенти за тях. А и ще си създадат име на фирмата, което пък означава много, и е доста добра реклама.

        И така е за всички продукти, не само за бойлерите.
        Аз пък да питам килограма желязо е 1.2-1.40 лв за килограм на дребно,ако ламарината на водосъдържателя стане по дебела ,това са едни 5 килограма или 10 лв. заедно с транспортните разходи ,да не говорим че по големите заявки ,водят до по големи отстъпки но това не е наша работа,та 10-15 лв. дори 30 лв. за бойлер който ще изкара 30 години са нищо,дали ще платя 220 лв или 250 лв за БГ качествен ,дори няма да се замисля,според мен става въпрос за конспирация,никой производител не иска вечни продукти !Капитализма го налага !Преди беше една кола (лада,москвич,жигули) за един живот а сега обратно 3-4 години и следващата !



        п.п В банята имам варненски бойлер който комшия ни подари ползван такъв през 84 година когато бях на 10 години ! В момента го ползвам с 3 киловатов нагревател без никакви ключове ,има терморегулатор от скоро ,просто за успокоение,управлявам го с 40 амперово китайско реле(безшумно) за 9 лв. и седмичен таймер за 30 лв. и така от поне 10 години !Скоро колежка си купи апартамент и си изхвърли същия бойлер,щото загрявал бавно,та мисля да го завещая на децата си ,ама ще му бутна един 3 киловатов нагревател че след 30 години може да ги няма по магазините !
        Последно редактирано от Roninn; 17-07-13, 00:11.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #64
          От: " Изберете " българското

          След две години и половина чудото на новата българска индустрия се скапа ...тотално. Дъното на фурната изгни , изгоря котлон , ключ ...и отиде на вторични. Купих пак българска / няма китайски в магазина / ...имаше само два модела латвийски , ама ми се видяха много калпави. Да видим тая до кога ще изкара
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #65
            От: " Изберете " българското

            На две години и половина Натиснете снимката за да я уголемите

Име:бойлер 2018.JPG
Прегледи:1
Размер:109.3 КБ
ID:5795583

            Коментар


            • #66
              От: " Изберете " българското

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Аз пък да питам килограма желязо е 1.2-1.40 лв за килограм на дребно,ако ламарината на водосъдържателя стане по дебела ,това са едни 5 килограма или 10 лв. заедно с транспортните разходи ,да не говорим че по големите заявки ,водят до по големи отстъпки но това не е наша работа,та 10-15 лв. дори 30 лв. за бойлер който ще изкара 30 години са нищо,дали ще платя 220 лв или 250 лв за БГ качествен ,дори няма да се замисля,според мен става въпрос за конспирация,никой производител не иска вечни продукти !Капитализма го налага !Преди беше една кола (лада,москвич,жигули) за един живот а сега обратно 3-4 години и следващата !

              ...
              Айде сега, все едно не знаеш!

              За едни 30 лв отгоре ти ще получиш бойлер, дето да те кара 30 години. Да ама производителят ще ти продаде бойлер само веднъж. Обаче ако сложи по-тънка ламарина, производителят за тези 30 години ще ти продаде 6 бойлера (ако приемем, че един нов модел бойлер кара 5 години). Съответно всички производители на бойлери решават да правят така и алъш-веришът върви. Освен ламарината, ще ти сложат изолация дето се разпада на 5-тата година, нагревател, който се разтваря за няколко години, всичко се свързва с кабелни обувки, които греят и след време се разпадат, а около тях всичко е лесно стопяема пластмаса ...

              Съответно всичко се прави по този начин - и печки, и перални и автомобили и какво ли не. Алъш-веришът върви на макс.

              А глобалното затопляне, ех - юруш народе да купуваш чисто ново през 2-3-5 години, щото видиш ли старото е неефективно и замърсява. А никой не споменава колко ресурси и вредни емисии отиват за производството на едно ново нещо .
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #67
                От: " Изберете " българското

                Много мъдро. Обаче да видим обратния случай.
                В България има 100 човека които ползват бойлер. Една фирма ги прави. Значи правят 100 бойлера и затварят завода. Щото в следващите 50 години никой няма да си купи нов.

                Яко, а
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #68
                  От: " Изберете " българското

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Много мъдро. Обаче да видим обратния случай.
                  В България има 100 човека които ползват бойлер. Една фирма ги прави. Значи правят 100 бойлера и затварят завода. Щото в следващите 50 години никой няма да си купи нов.

                  Яко, а
                  Много ти хипотетичен примерът. На практика в БГ 100 човека ползват бойлер. 3 фирми ги правят и още 303 внасят бойлери от Китай. "От чиФ уй" требе и 100-тЯхту човека да избЕрат българското?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #69
                    От: " Изберете " българското

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Щото в следващите 50 години никой няма да си купи нов.
                    В следващите 50 години ще си купя нов тоя, дето си купува ново жилище или тоя, дето строи такива + преобладаващата част от тия, дето си ремонтират банята. Ще си купуват нов и тия, които са в райони с твърда вода, при това съвсем редовно.

                    ...и не на последно място - в тия заводи в момента правят продукция за други марки. И изнасят по-голямата част от произведеното. Това доколкото ми е известно - имаме си тук един работещ в една от тия фирми.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: " Изберете " българското

                      Демек вместо 100 ще направят 500
                      Се тая. Икономиката работи щото се прелива от пусто в празно.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #71
                        От: " Изберете " българското

                        Тази тема,можеше да бъде и "Изберете немското".Познавам човек,купил си немски бойлер,за 800 лв,защото "не се чупел" като българските.Да,ама след като се поврежда 7-8 пъти,го изхвърли,и сега е с български.Аз също имах неприятни преживявания с два уреда Бош-боклуци,за много пари.Единият на инат го замених с китайче,което се повреди след 2 месеца.Както и да се върти човек,все е прецакан.А и високата цена хич не е гарант за някакво качество,а по-скоро-Ловиме балъци всякакви...

                        Коментар


                        • #72
                          От: " Изберете " българското

                          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                          Тази тема,можеше да бъде и "Изберете немското".Познавам човек,купил си немски бойлер,за 800 лв,защото "не се чупел" като българските.Да,ама след като се поврежда 7-8 пъти,го изхвърли,и сега е с български.Аз също имах неприятни преживявания с два уреда Бош-боклуци,за много пари.Единият на инат го замених с китайче,което се повреди след 2 месеца.Както и да се върти човек,все е прецакан.А и високата цена хич не е гарант за някакво качество,а по-скоро-Ловиме балъци всякакви...
                          Една малка подробност. Бош-а който продават у нас, няма нищо с Боша от Германия. За Балканите го правят у Турция,и Сименс де, нали са под една шапка. Истинският Бош ще ти изкара въпросното време, да не кажа и повече.

                          Коментар


                          • #73
                            От: " Изберете " българското

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Една малка подробност. Бош-а който продават у нас, няма нищо с Боша от Германия. За Балканите го правят у Турция,и Сименс де, нали са под една шапка. Истинският Бош ще ти изкара въпросното време, да не кажа и повече.
                            Бош до колкото знам аз се прави в България и Египет, вероятно и в Германия. Среден клас нормален битов бойлер си кара 6-12год., колкото и "по-истински" да го правиш трудно ще му вдигнеш живота двойно. Бойлерите конкретно са специфична стока, която зависи повече от качествен контрол при производството отколкото от това дали е по-дебела ламарината или по-обемен нагревателя. По груби сметки за да се направи по-добър един бойлер и да можеш да му дадеш не 5, а 10 години гаранция би струвал към 5 пъти повече, което го обезсмисля.

                            Като цяло за подобни електроуреди, отоплителни, готварски печки, хладилници:
                            Един гаранционен ремонт струва колкото печалбата от около 5 уреда. Някои производители на електроуреди със слаби места си предвиждат една сервизна намеса за смяна примерно на нагревател която си отразяват в цената. Цената от слизането от канвейра до магазина се увеличава 2,5-3 пъти, рядко 2 пъти при по-скъпи уреди.
                            Когато аз се занимавах с електроуреди анализите ми показваха около 1% дефекти до 5-та година и 2% за целия гаранционен период от 7години. След 5-7 година каквото и да правиш процента на дефектирали расте експоненцилно. 1-а година дефектите са горе долу колкото 5-та заради заводски дефекти. След 5 години самите компоненти като терморегулатор и ключ при голям процент от потребителите са към края на ресурса си и водят до сервизна намеса.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #74
                              От: " Изберете " българското

                              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                              Тази тема,можеше да бъде и "Изберете немското".Познавам човек,купил си немски бойлер,за 800 лв,защото "не се чупел" като българските.Да,ама след като се поврежда 7-8 пъти,го изхвърли,и сега е с български.Аз също имах неприятни преживявания с два уреда Бош-боклуци,за много пари.Единият на инат го замених с китайче,което се повреди след 2 месеца.Както и да се върти човек,все е прецакан.А и високата цена хич не е гарант за някакво качество,а по-скоро-Ловиме балъци всякакви...
                              Не ми * барай * темата ..., моя бойлер е варненски и е произведен 2000 година. Веднъж нагревател , и тръбата за топлата вода смених , казана си е ок.
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #75
                                От: " Изберете " българското

                                48.623836, 10.228731

                                Това са координатите на единия Бош и Сименс в Германия, където изделията влизат в кафеви кашони само с някакъв номер на тях,а след това излизат в лъскави цветни кашони с картинки и произведено в Германия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X