Обява

Свий
Няма добавени обяви.

" Изберете " българското

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: " Изберете " българското

    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    Печката и бойлера са ми български, нови, на много добра цена с много добро качество. Притежавам съм доста чисто нови български вещи, и смея да твърдя, че печката и бойлера да единствените, които си струват и са кадърно направени. Колко са български е друг въпрос, най-малкото ламарината не е БГ, понеже метал от доста време не произвеждаме а внасяме основно от Украйна и Китай. За всичко останало купувам китайско (но не за БГ пазара). Марки няма да споменавам.

    П.П. Вчера един колега идва на гости и гледахме на живо "български" мотофрези. Колко са бг не знам. Качеството също не знам, ако си купи колегата такава ще видим след година - две как е.
    Е, то има една разлика между ламарина (която е материал) и водосъдържател (което е компонент). Съвсем нормално е в България да не се прави ламарина, но защо не - водосъдържатели.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #32
      От: " Изберете " българското

      Не знам за вас, но аз от година и половина съм тотално разочарован от българското производство.Техника, месни продукти и обувки купувам по възможност от чужбина или чуждо производство.За последните 5 години смених 3 протични бойлера теси 7 кв.Оказа се че на 3-тата година магнитната совалка се размагнетизира и престава да включва бойлера...След 3-тата година спойките на реотана загяващ водата за медната основа която го държи е с калай, който под въздействието на налягането на водата, тока и топлината корозира и започва да пропуска вода ... Магнитни совалки вносителя изпраща на 3 месеца веднъж и то не всички заявени, отделно е можело вместо калай да позлват сребърен припой за 4-те споявания на реотана за медната основа.Това е масов заводски заложен дефект ...За месните храни-няма думи в българската луканка е обявено че има СОЯ ... в немските салами изрично е записано
      100 грама от този салам е произведен от 107/117/127 грама свинско месо
      ...Изобщо трябва доста фирми да си отидат от пазара, защото те оцеляваха благодарение на затворения за внос български пазар и боклука който продаваха и тарикатщината усвоена през годините на прехода- от 2007 година конкуренцията в ЕС ги размазва и те ревът
      Тъговските вериги внасят чужди храни и стоки и така изнасят български пари навън в чужбина
      -ами изнасяйте и вие е Германия, Австрия, Франция, Италия и т.н. и завладейте тяхния пазар, нали затова сме в ЕС, за да можете да имате достъп до целия пазар на ЕС без мита, кво сте се разревали...Само че там никой няма да похарчи пари за боклуци с "пилешки кожички" или други боклук и изрезки ...Същата работа и техниката- гледах 5-6 месеца хубава ютия и най-накря закупих от търговец в Англия чрез интернет -на ютията си пише "Made in France" и съм много доволен, да не казвам, че щтията ми излезна 120 лева по-евтино отколкото в Бг.сега модели който в България в техно**** ги продават за 550-600 лева ги продават на промоция 109 паунда ...Нито комунизъм построихме, нито социализъм, нито сега капитализъм имаме...Като циганите сме-винаги и "до дупка" сме прави.Два пъти съм връщал закупени по интернет стоки -единият път до Лондон, другият до Мюнхен и двата пъти ми върнаха парите за стоката заедно с 2/3 за едната стока и на 100% за другата стока от пощенските разноски ... Тук за да направиш реклмация започва една "врътня" и най-накрая парите не се връщат, а потребителя купвач завинаги е загубен като клиент ...Българинът не се е научил че с лъжи и измами няма да прогресира, отделно всички сме "тарикати"- искаме да ни работят за без пари и да получаваме най-доброто за "без пари" ...сега съм си харесал едни немски бойлери Clage.

      Коментар


      • #33
        От: " Изберете " българското

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Е, то има една разлика между ламарина (която е материал) и водосъдържател (което е компонент). Съвсем нормално е в България да не се прави ламарина, но защо не - водосъдържатели.
        Кольо от Шумен работеше заварчик в Теси та за качеството на водосъдържателите може да ти каже много На долния етаж бойлера ми е от старите поцинкованите сложих го преди да вляза в казармата 1988 година . За всичките години съм го отварял един път да го изчистя . Другите два бойлера в къщата вече им загубих бройката колко пъти съм ги сменял . На перлата за всичките години съм сменил една помпа ; някакви маркучи и ремък това е .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: " Изберете " българското

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          ... На долния етаж бойлера ми е от старите поцинкованите сложих го преди да вляза в казармата 1988 година . За всичките години съм го отварял един път да го изчистя . Другите два бойлера в къщата вече им загубих бройката колко пъти съм ги сменял ...
          Бойлера при майка ми е слаган някъде около 1970 година ( мисля, че терморегулатора му първоначално беше с живачна ампула ). Освен почистване на варовика няколко пъти и сменени някои и друг нагревател, други проблеми не е дал - водосъдържателя му все още не е протекъл. За "съвременните" водосъдържатели не ми се говори...
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #35
            От: " Изберете " българското

            Отдавна няма такова нещо като "българско". Или френско, немско, японско. Светът отесня, суровини, материали, заготовки, детайли, готови изделия и услуги се продават и купуват през целия свят. Нищо чудно кабелите в печката да са произведени в Турция, от българска електролитна мед, която пък е от български концентрат, но преработен някъде на трето място. Транспортът е евтин, а интернетът - практически без пари. Разбира се, че много неща се правят в Китай. Това не е беда - в Китай могат всякак. Могат и добре, и зле. Могат и да ти измъкнат някой продукт - стават такива работи.

            Търговските марки също отдавна не са каквото бяха преди 30 години. Беше то, когато определена търговска марка работеше само в определена пазарна ниша (цена и качество). Сега всяка "фирма" се опитва да покрие колкото може повече от пазара - и продава и качествени, скъпи неща, и откровени боклуци. И да се обяснява, че едното не влияе на другото е майтап.

            Също така, търговците си правят много тънки сметки за това колко да инвестират в поддръжка на продукта. И тук идва неприятното:
            Българският пазар е толерантен към ниско качество и лошо обслужване. Търговците знаят това, знаят и точно колко сме толерантни и не инвестират нито един лев в повече, за да ни направят доволни. Това сервиз, гаранции, помощ по телефона са все неща, които струват пари. Тези пари не се дават, ако пазарът не ги изисква и ако и без тях продажбите вървят.

            Лично аз години наред изхвърлях гаранционната карта в кошчето на магазина. Това ми осигуряваше лично спокойствие и психическо равновесие, но в общ план е много лошо - ние не очакваме някой да си свърши работата и не го изискваме. А трябва. Напоследък така се случи, че настъпах едни търговци - и то можело. Което е подобрение, защото преди не можеше. А тепърва трябва да стане и без настъпване.

            Коментар


            • #36
              От: " Изберете " българското

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              А тепърва трябва да стане и без настъпване.
              Бавно, полека, за няколко века.
              А и дали ще стане не е ясно.

              Едно, че трябва да мине време (щрак с пръсти и готово няма освен в приказките), второ трябва да има желание за промяна (което не е много сигурно) и трето трябва да е избран модел за подражание и/или посока на развитие (а все още се колебаем между изтока и запада).
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: " Изберете " българското

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                трето трябва да е избран модел за подражание и/или посока на развитие (а все още се колебаем между изтока и запада).
                Аз на приказките и като малък не вярвах. А тая работа с модела е адски тъпа. И на изток, и на запад, по различен начин, отдавна са намерили начини за справяне с подобни проблеми. Ние засега сме голяма работа и повечето неща се опитваме да ги открием сами или да подражаваме на други, които имат същите проблеми и същите начини за не-решаването им.

                Коментар


                • #38
                  От: " Изберете " българското

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Кольо от Шумен работеше заварчик в Теси та за качеството на водосъдържателите може да ти каже много
                  И не само в ТЕСИ, а и в другата голяма фирма произвеждаща бойлери в Шумен-Sunsystem. Те работят главно за износ де, но няма значение.

                  Реалността е следната: Няма никакви технологични пречки да се произведе бойлер с по-дебел водосъдържател, но се правят от възможно най-тънката ламарина. Заради конкурентноспособността на готовия продукт. Няма как при цена от 240 лева за бойлер да се ползва ламарина 3мм, да се ползва марков терморегулатор, да се прави антикорозионна защита от висок клас.
                  Всичко е подчинено на пазара и продажбите.
                  Все си мисля защо не се захванат да произвеждат бойлери с много високо качвество, или поне със средно, не може да няма клиенти за тях. А и ще си създадат име на фирмата, което пък означава много, и е доста добра реклама.

                  И така е за всички продукти, не само за бойлерите.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    От: " Изберете " българското

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    А тая работа с модела е адски тъпа.
                    Писал съм и/или

                    Ето жълтите нямат проблеми да копират работещи модели и никак не са зле - ни жапонците, ни кетайците ни корейците. Те и северните по своему не са зле, просто копират тотално идиотски модел
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: " Изберете " българското

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      ...Няма как при цена от 240 лева за бойлер...
                      Ето за това става въпрос. Никой (айде почти никой) в момента няма да даде 4-5 хил лв за пералня, въпреки голямата вероятност, тя след това да работи 25 год, нито повече от 1000лв за бойлер при същите условия.
                      Пък ако са български на тези цени - абсурд.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: " Изберете " българското

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        в другата голяма фирма произвеждаща бойлери в Шумен-Sunsystem. Те работят главно за износ де, но няма значение.
                        На къде изнасят? Сигурно някоя такава страна като нашата.. Щото на бойлера в ресторанта за 4 години съм сменил 6 нагревателя.. А уж скъп, че му хвалиха марката..

                        Коментар


                        • #42
                          От: " Изберете " българското

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Ето за това става въпрос. Никой (айде почти никой) в момента няма да даде 4-5 хил лв за пералня, въпреки голямата вероятност, тя след това да работи 25 год, нито повече от 1000лв за бойлер при същите условия.
                          Пък ако са български на тези цени - абсурд.
                          Бойлера го купих 2000г. - неръждавейка , български за 250 лв. Преди три години се наложи една съвсем малка заварка , до една от тръбите явно шупла. Работи си още и всичко вътре е оригиналното. Не го изключваме ако има значение. За това старо качество говорех че вече го няма.
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #43
                            От: " Изберете " българското

                            Ти имаш предвид нещо от 2000год, но под рубрика: "Старото качество" - масовото разбиране е за неща много отпреди това. Най-малкото, няма как да е друго яче, след като се говори за по двайсет и пет години експлоатация, приключила преди десетина. Станьо и за бойлер от `70-та пише.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #44
                              От: " Изберете " българското

                              Аз как продавам машини в Германия и Япония бе?
                              Български.
                              Начи може.
                              А у нас са скъпи.
                              Ерго не продаваме тук.
                              Ся става ли ясно кое как защо?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: " Изберете " българското

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                а и в другата голяма фирма произвеждаща бойлери в Шумен-Sunsystem.
                                Имам бойлер от тази фирма - неръждаем. Оказа се като го отворих че са сложили на неръждаемия водосъдържател /доколкото знам ги поръчват в Китай/ фланец от черна ламарина. И без това си бях наумил да го преработвам така че му сложих неръждаем фланец, нов нагревател 1кВт /оригиналния беше 2.5кВт/ и серпентина, така че да се грее от климатика. За сега година и 7м няма проблеми и се надявам да нямам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X