Обява

Свий
Няма добавени обяви.

" Изберете " българското

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: " Изберете " българското

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Ми аз съм стар.Пак така говореха и тук,за българското,ако щеш и по вашто дефиле.Аз си мисля за името,щото като е СКФ-какво от това,онова барем си е старото.Да го бяха сменили.
    Да де, ма СКФ никога не са фалирали, каквото са, това са. И Раховец/Терма, и Елпром Варна, и каквито още други имаше - всъщност, никога не са били "нефалирали"...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: " Изберете " българското

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Да де, ма СКФ никога не са фалирали, каквото са, това са. И Раховец/Терма, и Елпром Варна, и каквито още други имаше - всъщност, никога не са били "нефалирали"...
      А къде беше,га говорехме кой завод от ВПК как,кога и от кой е приватизиран,кой си прави зари вместо заводите да си върнат вторичните,що Аркуса е пълен боклук със се вашта долина... .Да,разните елпроми,мразове и др.,винаги са били във фалит,ма нали сега е друго.Та аз затова питам-като какви така са му отговорили на опита за рекламация.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: " Изберете " българското

        Чай ся, че нещо са разминааме. ВМЗ, или СКФ! То изобщо, за да бъркаш СКФ със ВМЗ - е защото еднто хич го нема, а другото го взе (малко от него - колкото му трябва).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: " Изберете " българското

          Говоря за миналото.И какво стана после.И хич не бъркам,щото СКФ не беше в хранително-вкусовата промишленост.Не че ме гони носталгия по онова време.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: " Изберете " българското

            Колеги старата ми печка Мечта е на поне 30 години и още е като почти нова . Смених я с Горение заради капризите на жената и я закарах на вилата . Сега жената пак ми мърмори че горението не печело така хубаво като мечтата . Пак на вилата са ми и старата перална Перла 05 и стария хладилник Мраз които си работят безупречно и съм ги сменил пак по същата причина . Не бъркайте старото качество със сегашното производство . Нито материалите са същите нито специалистите . През 1998 година правителството на Иван Костов направи всички държавни стандарти препоръчителни спазваш ги само ако на етиката си написал отговаря на БДС № ................ но и това дали отговаря никой не го контролира така че ток ще ви бие от всякъде . С лагерите историята е същата . Предпочитам да сложа български от онова време от колкото нов SKF . Нищо общо нямат със старата слава . Поне за България лагерите идват от SKF Индия и качеството им не е по добро от това на нашите .
            Последно редактирано от sek.1; 21-04-13, 08:06.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: " Изберете " българското

              И вкъщи имаше една Перла 4, която работи близо 25 години. Но то това е малко относителна история. Когато се купи тази пералня, тя струваше нещо като половин средна годишна заплата. Самото закупуване беше с едни записвания, връзки, софри... Като я донесоха вкъщи, идваха комшии като на музей да я видят. Тази пералня се гледаше като рохко яйце и в края на краищата, когато окончателно я изхвърлихме, само корпусът и не беше сменян, а някои неща и по два, и повече пъти. По онова време вещите бяха със съвсем друг статус (автоматична пералня, цветен телевизор и др. под. бяха сакрални обекти), за тяхното "здраве" грижите бяха едва ли не повече отколкото за здравето на хората.
              Та и тези обстоятелства трябва да се имат предвид, когато става въпрос за сроковете им на експлоатация.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #22
                От: " Изберете " българското

                Сега повечето техника е ако не директно китайска , то е правена с китайски части и то от най евтините. В предишната ми фирма сменихме бойлера в тоалетните с нов с всички екстри от българска крайморска фирма / да не правя реклама/ още на втората година се наложи четири пъти да викаме техника заради изгорял нагревател. И когато го попитах какво става че горят тези нагреватели, той ми се усмихна и каза че е така, щото ги купуват на килограм от Китай. Скоро след това напуснах фирмата , та не знам докъде са го докарали с този качествен бойлер.

                Коментар


                • #23
                  От: " Изберете " българското

                  Скоро сменявах помпа на Тамат500-25.год. .Разни други по 12,15,20 лв.,тази към 30.Що така,бре хора?Монтирала се и до днес на Канди и не нам какво още.Та и затова караха по толкова-крадено и вкарвано в производство с поне малко акъл,ако и крадени,и нарушавано ембарго
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: " Изберете " българското

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    И вкъщи имаше една Перла 4, която работи близо 25 години. Но то това е малко относителна история. Когато се купи тази пералня, тя струваше нещо като половин средна годишна заплата. Самото закупуване беше с едни записвания, връзки, софри... Като я донесоха вкъщи, идваха комшии като на музей да я видят. Тази пералня се гледаше като рохко яйце и в края на краищата, когато окончателно я изхвърлихме, само корпусът и не беше сменян, а някои неща и по два, и повече пъти. По онова време вещите бяха със съвсем друг статус (автоматична пералня, цветен телевизор и др. под. бяха сакрални обекти), за тяхното "здраве" грижите бяха едва ли не повече отколкото за здравето на хората.
                    Та и тези обстоятелства трябва да се имат предвид, когато става въпрос за сроковете им на експлоатация.
                    Митко разбираемо е в процеса на експлоатация да се подменят части, но за 20 месеца ( гаранцията е 24 мес. ) да изгние котлона е малко прекалено.
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #25
                      От: " Изберете " българското

                      Как се определя дали едно производство е българско?

                      Българска марка не означава българско производство. И понеже сме в Европа, кое производство е европейско, нямаше ли нещо, че 40% от стойността на изделието трябва да е месно производство или поне труда вожен в него.

                      Ако на тази печка реотана е Албански, корпуса китайски, стълклото турско. Няма ли сетрифициране на това произдодство дали съответства на европейски изисквания. ?
                      Т5
                      Crossrunner

                      Коментар


                      • #26
                        От: " Изберете " българското

                        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                        Митко разбираемо е в процеса на експлоатация да се подменят части, но за 20 месеца ( гаранцията е 24 мес. ) да изгние котлона е малко прекалено.
                        О-о, за тази пералня става въпрос принципно. Твоята печка е ясна. За нея мнението ми е (и го и написах), че боклук, или не (определено боклук) - тя изобщо не е българска. Дали наготово е внесено най-евтиното от където и да е, или е сглобена тук от най-евтините компоненти - това не променя смисъла по същество. В същото време, представлявайки най-ниското качество, тя се продава на цена като за нормално, под българска марка, а също така други съвсем не български неща от средно качество се продават на цени като за висококачествени - пак със заблудата, че са български.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #27
                          От: " Изберете " българското

                          Дори малко да е вярно,пак е много зле работата.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: " Изберете " българското

                            Печката и бойлера са ми български, нови, на много добра цена с много добро качество. Притежавам съм доста чисто нови български вещи, и смея да твърдя, че печката и бойлера да единствените, които си струват и са кадърно направени. Колко са български е друг въпрос, най-малкото ламарината не е БГ, понеже метал от доста време не произвеждаме а внасяме основно от Украйна и Китай. За всичко останало купувам китайско (но не за БГ пазара). Марки няма да споменавам.

                            П.П. Вчера един колега идва на гости и гледахме на живо "български" мотофрези. Колко са бг не знам. Качеството също не знам, ако си купи колегата такава ще видим след година - две как е.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #29
                              От: " Изберете " българското

                              Е на фрезите кое им е българско?
                              Двигател, Китай.

                              Нищо родно не съм купува от години, просто няма нищо на пазара.
                              Това, че нещо е направено по поръчка на някоя наша фирма в Китай не го прави Българско.

                              То доматите са гръцки, краставиците турски, картофи полски, чесън китаи.
                              Купувам само китайски стоки, то всичко на нашия пазар е от там.
                              Последно редактирано от kra_kra; 21-04-13, 20:00.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #30
                                От: " Изберете " българското

                                Може да е за добре.20годишна,българска,с американски мотор и до днес работи перфектно.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X