Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Храсторез

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Храсторез

    Здравейте приятели,след покупката на селска къщурка с 1.5 декара двор, ми предстои да помисля за косенето на тревата и храсталаците.
    По принцип си знам, че най добрия вариант е профи машина от над 1000 лв ама все пак .
    В Габрово дилъра на Штил ми е приятел и съм купил 3 резачки от него.Може да се каже че съм лоялен клиент,ама пак .....не ми се дават .
    Дайте някоя идея,че току виж сме открили топлата вода.

  • #2
    От: Храсторез

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
    Здравейте приятели,след покупката на селска къщурка с 1.5 декара двор, ми предстои да помисля за косенето на тревата и храсталаците.
    По принцип си знам, че най добрия вариант е профи машина от над 1000 лв ама все пак .
    В Габрово дилъра на Штил ми е приятел и съм купил 3 резачки от него.Може да се каже че съм лоялен клиент,ама пак .....не ми се дават .
    Дайте някоя идея,че току виж сме открили топлата вода.

    Като алтернатива - Райдър. Двигателят дефекти не дава, понякога при хамалско отношение дава фира стартер - ролката е пластмасова, а палците са метални. Разглобяем прът от две части. Кордова глава и нож в к-та. И най-вече 2години гаранция. 180.00лв е средно по магазините, при приятел едно 20лв надолу.

    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #3
      От: Храсторез

      http://viki-mashini.com/index.php/hrastorezi
      За тези пари можеш да го сменяш всяка година. Аз изкарах 2 години и за шестдесетина лева подмених стартера, пръта и редуктора. Още първата година счупих кордовата глава и взех оригинална хускварна - определено е по-добре.
      Естествено марковата техника е несрванима, както и парите за нея. Тази и да я откраднат от село, поне няма да е голяма финансовата загуба.
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #4
        От: Храсторез

        Все пак разума надделя.Хич не ми се даваха 585лева.Комплекта е със глава с корда,литър масло и самар.
        По принцип никога не съм сгрешил когато съм давал повече пари за инструмент-качествен инструмент.
        Днес станах горд собственник на Храсторез среден клас марка Штил-FS 56.
        В неделя ще го подкарваме яко.Има две години гаранция.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:F-FS56-D001_p.jpg.png
Прегледи:3
Размер:43.1 КБ
ID:5475026

        Коментар


        • #5
          От: Храсторез

          А да е хаирлия, много сено да стифираш, че и за агънца да го смениш!
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Храсторез

            Имам райдър цепи мрака вече 2 год,
            само бараки

            Коментар


            • #7
              От: Храсторез

              И аз имам райдер ,ама все си мисля , че разликата е голяма,имам резачка щил и още няколко нереномирани ,но като взех щила и видях ,че досега не съм имал резачка.
              Петьо Джартов е решил проблема ,по най-добрия начин.
              Да си я ползваш със здраве и никакви инциденти и проблеми с нея.

              Коментар


              • #8
                От: Храсторез

                Кося горе долу същия двор с 4-тактова косачка на Budget от Практикер за 400лв промоцията преди 2-3 години и съм много доволен ако изключим пластмасовите колела. Ъглите и труднодостъпни места за косачката оправям с тример на Бош за 100лв...

                Коментар


                • #9
                  От: Храсторез

                  По принцип колегата си взел вече, но ако има и други колебаещи се при избора - горещо препоръчвам китаеца на Райдър (разглобяемия модел). Двигателя е 1,5 киловата и е направен повече от прилично - работи стабилно и при по-продължително натоварване и определено мощността му си личи! Купихме такъв храсторез за да разчистваме терена на офроуд фестивала в Суходол и меко казано съм повече от приятно изненадан, след допълнително наточване на ножа, това чудо реже и малки дръвчета с диаметър на стъблото 3-4 сантиметра! Освен ножа и кордата има и приставка за рязане на клони, която се купува отделно - 60 лв. Определено си заслужава парите (180 лева). Единствения слаб момент при него е колана - сложили са му такъв като за сак от 3 лева от битака - тесен и неудобен е, но това се оправя много лесно по много начини.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Храсторез

                    Ей тука миналата година пак ги обсъждахме моторните коси:http://www.offroad-bulgaria.com/show...85#post1860985

                    Аз от моя РАЙДЕР също съм доволен, но имах някой проблеми. Към края на миналата година започна да държи високи обороти. Палиш го и тръгва директно с около 30% от максималните си обороти. Някак свърших работата и го зарязах. Преди две седмици реших да го ремонтирам. Не че не е в гаранция, ама къде що го влача от 200 км до София. Разгобих карбуратора и с помоща на обезмаслителен спрей и компресор го изчистих. Не видях никъде да има някакви замърсявания или нещо нередно но след зглобяването и малко настройки по карбуратора, машината си заработи като нова. Другото което направих е че смених едното от двете маркучета, че се беше одървило от бензина и не ме кефеше. И тъй като нямах същото по диаметър, сложих едно което е с една идея по-дебело като външен диаметър. В резултат на това при работа на двигателя, от гумения тампон на бензиновия резервоар където влизат двете маркучета, започна да излиза бензин. При работа на този тип двигател в резрвоара се създава налягане, вследствие на което горивото стига до карбуратора. Нямах време повече да се занимавам с храстореза и го зарязах. Сега по празниците ще го мисля. Той си работи и така ама не е гот да ти запа бензина дрехите.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Храсторез

                      Колеги , благодаря !
                      Просто на марката Райдър и на всички останали ментета много съм им набрал.
                      Преди две години си купих ъглошлайфче и,зеге Райдър,не че ми трябваше а така просто да си имам.
                      Шлайфчето на второто пускане му замина ключа за пускане.Отидох смениха ми го гаранционно след месец чакане.
                      След една седмица му отидоха четките.Отивам пак в магазина-сервиза,магазинера ме гледа сякаш съм отишал да му искам заем.
                      Как как смениха четките за два дена.Не мога да кажа ама май сега е по добре.
                      Зегето обаче.
                      Веднъж или два пъти съм го ползвал,режеше си нормално.Веднъж обаче ми потрябва за по сериозна работа
                      и машинката ме предаде.Гаранцията беше свършила преди броени дни и аз го разглобих да го видя.
                      Беше се прецакала зъбната предавка.Отидох в магазина да попитам за части.
                      Магазинерът който е и оторизиран сервиз за Габрово ми заяви че аз съм го скъсал със работа.
                      Аз естественно афектиран му казах че продава абсолютни боклуци и си излязох.
                      След тази случка съм се заклел, че никога повече няма да си купя нещо евтино.
                      Еми, имам приятел който има зеге Хитачи, което работи повече от 10 години, и продължава да работи.

                      П.П. Извинете,дано не съм убидил някого, но просто това е истината! За мен де !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Храсторез

                        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                        Колеги , благодаря !
                        Просто на марката Райдър и на всички останали ментета много съм им набрал.
                        Преди две години си купих ъглошлайфче и,зеге Райдър,не че ми трябваше а така просто да си имам.
                        Шлайфчето на второто пускане му замина ключа за пускане.Отидох смениха ми го гаранционно след месец чакане.
                        След една седмица му отидоха четките.Отивам пак в магазина-сервиза,магазинера ме гледа сякаш съм отишал да му искам заем.
                        Как как смениха четките за два дена.Не мога да кажа ама май сега е по добре.
                        Зегето обаче.
                        Веднъж или два пъти съм го ползвал,режеше си нормално.Веднъж обаче ми потрябва за по сериозна работа
                        и машинката ме предаде.Гаранцията беше свършила преди броени дни и аз го разглобих да го видя.
                        Беше се прецакала зъбната предавка.Отидох в магазина да попитам за части.
                        Магазинерът който е и оторизиран сервиз за Габрово ми заяви че аз съм го скъсал със работа.
                        Аз естественно афектиран му казах че продава абсолютни боклуци и си излязох.
                        След тази случка съм се заклел, че никога повече няма да си купя нещо евтино.
                        Еми, имам приятел който има зеге Хитачи, което работи повече от 10 години, и продължава да работи.

                        П.П. Извинете,дано не съм убидил някого, но просто това е истината! За мен де !
                        Абе и аз бях много предубеден относно марката и най-вече, че е китайче. Ама си викам без пари е и ако устиска десетина дена - колкото да си свършим работата, си е избило парите десет пъти... За сега устисква пущината, а доста декари отметнахме - основно с изключително гъсти "плантации" от трънкосливка (много жилава и бодлива гад е мамицата и...). Ама при китайците е така - ТОТО... Едно работи в пъти повече от цената си, друго се разпада още преди да си го влючил.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Храсторез

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Абе и аз бях много предубеден относно марката и най-вече, че е китайче. Ама си викам без пари е и ако устиска десетина дена - колкото да си свършим работата, си е избило парите десет пъти... За сега устисква пущината, а доста декари отметнахме - основно с изключително гъсти "плантации" от трънкосливка (много жилава и бодлива гад е мамицата и...). Ама при китайците е така - ТОТО... Едно работи в пъти повече от цената си, друго се разпада още преди да си го влючил.
                          Марто ясно, ама на мен такъв ми бил късмета.А при Щил късмета не е от значение.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Храсторез

                            Тамън мислех да ти напиша да не взимаш модела С-Е, ама от много работа не успях,но виждам, че си направил правилният избор. Честито. С-Е стартер влиза често в сервиза, при редовна употреба, особено ако и някой друг приятел коси с нея.

                            Като акцент, гледам, че обичаш хубавите работи. Когато дойде времето за смяна на оригиналната кордова глава, да се загледаш в един модел на Орегон.



                            Във вариант с 2 и 4 нишки, алуминиев корпус, предназначен включително за обработка на доста обрасли терени, искаща 2.5-3мм усилена корда.

                            Интересното тук е използването не на стандартната корда, а на 7мм профилирани, назъбени нишки с дължина 26см, които просто се поставят в отворите на главата. Много хора не го знаят, пък е интересна алтернатива.

                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #15
                              От: Храсторез

                              на орегон главата е страшна ,сложх на райдера такава щото строших китайската и за миг не съм съжалил.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X