Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Храсторез

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Храсторез

    Днес заприходих един храсторез Олео-мак Спарта 440 ,още с теста се оказа ,че досега не съм имал и моторна коса(храсторез).Не е редно да се храни кон с магарешки възможности, 42.7куб.см. и 1.6к.с. ,като може да се храни магаре с конски възможности, 40.2куб.см. и 2.18к.с.!
    Първата (райдер)за час харчи 1.2л. докато втората за същото време 850мл.
    Райдера верно е на 5г.юнашка експлоатация ,но след всичките тия издевателства все още има 9 атм.компресия,е смених лагерите на коляновия вал,но за мое учудване се оказа ,че е с 2 сегмента и твърдосплавно покритие на цилиндъра ,но не съм сигурен дали не е само при първия внос или съм уцелил производството от вторник до четвъртък по обед.

    Коментар


    • #32
      От: Храсторез

      Имам китайска резачка за дърва и китайска моторна коса (храсторез). Първо ще кажа за резачката. Прибих се да дърпам да я запаля - не ще и това е. По едно време запали и установих, че спусъкът за газта не дърпа дросела. На другия ден я отворих и побългарих. По От тогава проблем с това не е имало. Добре че ми казаха като припука да върна смукача. Аз съм я бил и задавил на всичкото отгоре.
      Капачката за казана за масло е много голяма недомислица. Предстои да я преправя с пластмаса и струг за още резба, че са я сътворили да лови на една "витка" и маслото може да ти изтече в краката.
      Много бензин харчи. Дойде един с една "щилка" и вика - "к`во е това е Иже, бе?" Иже, от ония старите руски мотори. Да, ама моята палеше от раз и режеше тополи с диаметър 80 см. Вкарвах шината от двете страни на дънерите и зад мен хвърчи трина в промишлени количества ... и пот. По едно време неговата умря и взе моята - газ, газ ... викам ще я убиеш бре, а той каза - няма, не бой се, много е добра.
      Оставих я година без да я пипна и я взимам на село да режа едни дърветии. Дърпам, дърпам - нема никой. Вкъщи отворих карбуратора, продудах го и заработи. Ей, много сложен тоя карбуратор. Ако някой го разглоби и ми даде да го сглобя, няма да мога да се справя. Верно е много сложен.
      Следващата повреда беше свещта. Бе не ще да запали и това е. Свалям свеща, дава ток, бензин идва и само прррр ... и гасне .... пррр и гасне. Добре че я изпуснах от 20 см височина та разбрах, че централният електрод се е отлепил и пада върху другия електрод. Вадиш свещта - Ок, слагаш - няма палене. Друга свещ и газ.
      За храстореза. Сглобих го, заредих го, запали на 15-тото дърпане - работи супер. Бръмчах го 5 мин., спрях го да застине 20 мин., пак го запалих, подавах малко газ - бре, ще дойде че работи добре. Излязох да кося тревата пред нас - супер, стана чудесно. Коланът си ми е удобен и не ме ръби нищо. Плюс това не ми тежи, а съм 50 кг човек. Викам си да пробвам едни по-дебели и оплетени храсти и салкъни. Сложих ножа с трите остриета и тръгнах. Брей, много вибрации нещо, изтръпнаха ми ръцете на 30-тата секунда. Викам си тук нещо не е наред. Не съм го бил сложил както трябва и съм го стегнал накриво . Оправих го за 2 минути и пак газ. Обаче един болт ми беше паднал на пластмасовите капаци. Рекох да затегна всички болтове и то пък шестограмното ключе от комплекта се объса и от двете страни. Много калпава изработка са тези 6-грами.
      Към момента имам същия проблем като на един от писалите по-горе - пали и бръмчи с 4000 оборота от 8500 възможни и личи че работи на бедна смес. Паленето е мъка. Ще сваля карбуратора да го изчистя и дано се оправи. Резачката ми е нарязала около 25 кубика дърва и съм я давал на двама приятели да си вършат работа. С резервната свещ стана същото като първата, сложена е друга не китайска и сега лулата приключи и ще сложа от друга машина. С косата е работено само от мен около 5 часа. Дори не съм й давал пълна газ, а само 1/2 до 2/3 и тя си върши работа. Но и двете харчат повече от щил и хускварна и са по-шумни.

      Коментар


      • #33
        От: Храсторез

        Те китайците вече се понаучиха да правят такива машини ,ама проблема идва от качеството на използваните материали ,и качествения контрол.Според мен не е редно да се износи шийката на коляновия вал вместо лагера ,а най вероятно са изпуснали размера на въпросната шийка. Или на почти нов двигател (на 2ч.работа) да се виждат шупли по работната повърхност на цилиндъра,както и използването на капсуловани лагери с пластмасова капсуловка за коляновия вал,има и други косури,но като основно това.

        Коментар


        • #34
          От: Храсторез

          Имам и от двата вида . Китаеца гори много , неудобен колан , но пали винаги от четвърт . Сменях цилиндър и бутало на щила , и познайте какво производство са - Китай ......... Голям майтап .

          Коментар


          • #35
            От: Храсторез

            Първоначално публикуван от mi6emorkov Преглед на мнение
            Имам и от двата вида . Китаеца гори много , неудобен колан , но пали винаги от четвърт . Сменях цилиндър и бутало на щила , и познайте какво производство са - Китай ......... Голям майтап .
            --------------------------------------------------------------------------------
            Може и в китай да са правени ама качествения контрол е друг,а не като в гаражните фирми.То и чарковете на сателитите ги правят там ,а пък изкарват по доста годинки в негостоприемна среда.

            Коментар


            • #36
              От: Храсторез

              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение

              ...ако не мога да си позволя нещо добро - не си го позволявам, но не си давам и малкото кинти за боклуци.
              Това е добре казано!
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #37
                От: Храсторез

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                Това е добре казано!

                Имах нужда от летни маратонки, много си харесах Адидас за 240лв, ама си купих от 60лв в края на краищата, да боклуци са .... ама ко да се прави.

                И баничарка много ми харесва на Мерцедес, особено новата .... ама карам пусти френски боклуци. А да, и да я правя тази баничарка, ползвам к-т инструменти от 99лв, а не на Гедоре за 600лв.

                И като не мога да си позволя нещо добро, което ще мога да натоваря на 100% по предназначение ..... в 90% от случаите си купувам боклуците.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #38
                  От: Храсторез

                  Виждам, че темата още върви Мен ме интересува дали имате опит с допълнителните приставки които се предлагат за тези машини - храсторез и приставка за клони.
                  Не съм много сигурен, че ще работи правилно ако се позва под ъгъл над 90. Идеята ми е да кастря по-ниските дръвчета без да се катеря по стълби или по самите тях.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X