Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Храсторез

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Храсторез

    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
    Тамън мислех да ти напиша да не взимаш модела С-Е, ама от много работа не успях,но виждам, че си направил правилният избор. Честито. С-Е стартер влиза често в сервиза, при редовна употреба, особено ако и някой друг приятел коси с нея.

    Като акцент, гледам, че обичаш хубавите работи. Когато дойде времето за смяна на оригиналната кордова глава, да се загледаш в един модел на Орегон.



    Във вариант с 2 и 4 нишки, алуминиев корпус, предназначен включително за обработка на доста обрасли терени, искаща 2.5-3мм усилена корда.

    Интересното тук е използването не на стандартната корда, а на 7мм профилирани, назъбени нишки с дължина 26см, които просто се поставят в отворите на главата. Много хора не го знаят, пък е интересна алтернатива.

    Ще го имам впредвид .Благодаря !!!

    Коментар


    • #17
      От: Храсторез

      Малко споделяне от днешното бачкане по разчистването на терена за оффроуд фестивала Престиджио бла-бла.
      Отивам на ибекта и к'во да видя - Хънтъра разчастил храстореза Ридер и го метнал с една пила, едни клещи и всяк'в друг струмент.
      Ебавал се нещо, не Хънтъра, ридера. Аз само заредих гориво. После поляната бе разчистена от шипки, трънки и глог.
      Е, моят е Хускварна де, от най-маломощните, за два декара храсталаци, като някой от тях бяха със стебла около 5-6 см, отидоха 700мл. двутактова смес. Ридера , когато тръгна, изхарчи литър и спря, около половин час преди мен.
      Да не говорим , че няма читави колани за носене по време на работа, а само една сиджимка през рамото.
      Има свидетели.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #18
        От: Храсторез

        Абе аз като ви казвам ,че машина от реномирана марка е друга бира ,голяма част от аудиторията не ми вярва ,ама майстора публикува опровержение.Да знаете докато не барнете истинска машина ще си мислите,че китаеца е само ниво под истинското,а в действителност нивата са доста над 10!(пробвано лично )

        Коментар


        • #19
          От: Храсторез

          Не си прав! Ридера си е много убав, в магазина!
          Аз, нямам кинти ( иначе не бих продавал семейните велосипеди ) но никога не бих си купил китайска техника за РАБОТА, именно за работа, не за почесване на ташмарунгите, че и "АЗ ИМАМ..." .
          Някога, когато имах лодка, маторя и беше Сузуки, всяко лято палеше от второ дърпане, без да съм го обгрижвал кой знае как.
          От 15 години ползвам електро машини АЕГ, някога им бях дистрибутор, ами още си бачкат. 15 години, айде да видя ридер на 15 години.

          ПП. Имам един принцип - не купувам и не продавам китайски боклуци, независимо от цената, ако не мога да си позволя нещо добро - не си го позволявам, но не си давам и малкото кинти за боклуци.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #20
            От: Храсторез

            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Не си прав! Ридера си е много убав, в магазина!
            ........
            , айде да видя ридер на 15 години.
            ----------------------------------------
            е почакай поне да направят 15г.в България-мострите,че тия с които се работи съм сигурен ,че няма да изкарат,
            (като гледам моя ,май на лято ще трябва да се преоборудвам с нещо марково)

            Коментар


            • #21
              От: Храсторез

              Този спор за "китайски боклуци" се води почти във всяка една тема - за инструменти, за велосипеди имаше тема, за коли, за части, за дрехи, за храни и за какво ли не.

              Някъде го писах, ама ще се повторя. Евала на хората които работят и на работата и вкъщи с профи инструменти. Жените им готвят с профисерии домашни уреди, децата в двора карат поне СКОТ от три бона, а вкъщи не са на китайскибоклуколаптопи, а на истински машини и те от по три бона. Храната е само качествена, от подбрани месарници, млекарници и зеленчуцници. Краката са само в истински, кожени обувки, поне с италианска подметка. Много но може да са ама .....

              Ей жената ходи на гости и приятелката вкъщи е купила профи миксер на Кенууд. Казва, че спокойно в купата си бърка 2кг средно твърдо тесто. Е вече не иска и моята да ползва китайски боклук на Нео-Мео вкъщи, иска и тя от истинското. Ама истинското е било почти 1000лв, за миксер. А мерси.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #22
                От: Храсторез

                Така е в живота - похвалиш ли се и нещо/някой те урчасва!
                Майстора е прав - когато си купуваш нещо, с идеята да го ползваш дълго време, още повече професионално - добре е да се купуват доказани във времето и експлоатацията неща. Максимата, че евтиното винаги излиза скъпо на края, го е доказала нееднократно. В нашия конкретен случай с Райдера нещата стоят по друг начин обаче и точно в такива моменти идва мястото на китайците. На мен ми трябва машина с която да се свърши еднократно точно определена работа. В случая цената на маркова такава е неоправдана, защото след свършване на работата, тоя храсторез няма какво да го правя (и без него боклуците в къщи са ми в повече). Трудно бих го продал "втора ръка" на достатъчно добра цена, която да направи първоначалната покупка "рентабилна". Да наема хора да я свършат работата, вместо да купувам машина - също не се вързва финансово (декарите не са малко...) така, че купувам един китаец за никакви пари, свършвам си работата и не ми пука за китаеца повече, защото той си е избил парите пет пъти поне. Това е принципа, който движи икономиката в момента в световен мащаб и аз няма как да избягам от него - те едни много по-умни хора от нас са я сметнали тази работа отдавна - купуваш евтино, ползваш, изхвърляш, купуваш евтино, ползваш, изхвърляш и така до безкрай. Така, че всичко е въпрос на сметки спрямо конкретните цели и задачи. Лично аз, ако имам стотина квадрата двор, който се коси/чисти за петнайсетина минути работа с бирата и цигарата - маркова машина не бих си взел, защото малкия обем работа която ще извършвам с нея няма да ми позволи да и избия парите, макар и дългата безпроблемна експлоататация. На фона на три пъти по-евтиния китаец и няколкото часа работа годишно с които китаеца ще се справи безпроблемно, няма как да дам 400-500 лева за нещо на което пише "Щил", "Хускварна" или нещо от сорта, защото няма да мога да нито да се възползвам на 100% от качеството, нито да го оценя по достойнство... Да не забравяме и нещо много важно - аз ползвам китаеца не по предназначение - правен е да си косиш градинката в която нежелани полу-храсти - полу-дървета няма, а само райграс и някой друг неукрепнал бурен, аз аз го ползвам да кося къра с него и да режа малки жилави дръвчета в огромни количества - нещо за което се изисква професионална техника от съвсем друг тип. Важна е също и културата на работа, защото аз рязах храсти с китаеца по няколко часа на ден и съм спирал само за зареждане (няма как Райдера да гори по-малко или колкото този на Майстора, защото е 1,5 киловата, а на майстора 0,8...) и обръщане на ножа. В ръцете на Жоро Суходолски оста заклини, защото както се оказа по време на ремонта - рязал е с изметнат нож (не го е фиксирал добре, когато го е слагал). Пак казвам - машинката си е СУПЕР ЗА ПАРИТЕ с изключение на колана с който дори не можеш да обесиш китаеца, който е решил да го сложи на тази иначе не лоша машинка...

                П.П. Сега като се замисля, струва си след пенсионирането на китайчето да помислим с Хънтъра, дали не можем да го преработим в преносима портативна водна помпа...?!! С оглед на мощния двигател би следвало да изкара доста приличен дебит, а такова нещо си трябва и за лагеруване на открито - вместо да ходиш с тубите и кофите за вода за миене - просто го закърфичваш в язовира или реката и го палиш, а ако температурата на водата от наличния водоем позволява - става да се ползва и за душ. И за нуждите на МСС би свършила работа... Ето това е още един плюс на китайската техника - цената и позволява да правиш с нея, каквото ти хрумне
                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 28-04-13, 06:41.

                Коментар


                • #23
                  От: Храсторез

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  изключение на колана с който дори не можеш да обесиш китаеца, който е решил да го сложи на тази
                  Дали не бихте могли да сътворите нещо от някоя стара раница.Смятам, че не би било голяма философия !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Храсторез

                    Аз също давам глас за Райдера. Не че вкъщи повечето инструменти не са ми Бош /синя серия/, но за работата която ми трябва и върши си е направо супер. Когато го купувах, гледах доста храсторези и от по класни марки като Гардена и МТД да речем. Сравнени с по-малките модели на Райдера, мога да кажа че са абсолютно еднакви. Искам да кажа че са от едно място и един производител. Разликата беше само в колана и главата. Разликата в цената беше двойна.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Храсторез

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                      Дали не бихте могли да сътворите нещо от някоя стара раница.Смятам, че не би било голяма философия !
                      ---------------------
                      аз съворих един . много бързо стана ,само казах какво ми трябва ,а продавача каза дай 56 лв.и си готов.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Храсторез

                        Марто, ама нали и аз косих същите трънки , и глог, и шипки бре, пък на китаеца горивото свърши поне 20 минути преди на моята, а с Жоро тръгнахме едновременно. И да , ако ти трябва инцидентно, както на теб, става, ама аз кося два декара 5-6 пъти през лятото. Пък и тоя товоя кютук тежи и затова ти прежиля рамената. Е , аз си имам и профи самар де, не от раница. А ако имах и правилния диск за тази мера в Суходол.....
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Храсторез

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          Марто, ама нали и аз косих същите трънки , и глог, и шипки бре, пък на китаеца горивото свърши поне 20 минути преди на моята, а с Жоро тръгнахме едновременно. И да , ако ти трябва инцидентно, както на теб, става, ама аз кося два декара 5-6 пъти през лятото. Пък и тоя товоя кютук тежи и затова ти прежиля рамената. Е , аз си имам и профи самар де, не от раница. А ако имах и правилния диск за тази мера в Суходол.....
                          Никой неспори кое е по-доброто!
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Храсторез

                            Както и да е ,не се карайте.Аз просто съм си намерил правилото!
                            Или имаш нещо ,което работи ,или просто нямаш !
                            Казвам "Намерил",понеже за толкова години.......повярвайте ми.Луканка за два лева няма!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Храсторез

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              Както и да е ,не се карайте.Аз просто съм си намерил правилото!
                              Или имаш нещо ,което работи ,или просто нямаш !
                              Казвам "Намерил",понеже за толкова години.......повярвайте ми.Луканка за два лева няма!

                              Правилното решение ! На работа имаме два китаеца за 3 месеца няма нещо което да не се е счупило или развило,освен карбураторите и кабела за свещите . Преди седмица си купих двигател Сумек (китаче)6,7кс за фрезата(Чисто нов) ,почнах да фрезовам .На петата минута се разви една ламаринка която насочва изгорелите газове настрани ,падна и хич не се наведох да я взема .На седмата минута се разви предпазителя на ауспуха ,взех го и докато е горещ го зафичих в драките .На 15 минута взе да ми прави чакмаци датчика за нивото на маслото (както върви и гасне) ,датчика вън от борда .След това 3 часа нищо не падна от нея ,значи всичко излишно от китайския мотор се ръси по земята .А впечатление ми направи че е много икономичен с два литра бензин ме умори три пъти ,и за малко да хвърля чепа ,добре че падаха дреболии от него та си почивах в междучастията .
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Храсторез

                                Днес пробвахме машинката,работи перфектно.Много е лека и самара е много удобен.
                                Няма какво да коментирам,много съм доволен.
                                Пожелавам ви весели празници и късмет!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X