Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на цедката за горивото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Почистване на цедката за горивото

    Малко да повдигна темата,при помпа зексел има ли цедка на болта.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • #47
      От: Почистване на цедката за горивото

      Моята на болта няма,аз отварях,но болта е кух,незнам вътре в помпата под болта дали има,но ме достраша да бъркам.Все пак ако някой (зексел) има да казва къде е

      Коментар


      • #48
        От: Почистване на цедката за горивото

        Под болта за вход гориво - в корпуса на ГНП, освен ако някой не я изхвърлил.

        Коментар


        • #49
          От: Почистване на цедката за горивото



          Във корпуса на помпата няма нищо......зексел помпа

          Коментар


          • #50
            От: Почистване на цедката за горивото

            Колеги, в крайна сметка някой откривал ли е до сега цедка на входа на горивото на помпа ZEXEL?

            Коментар


            • #51
              От: Почистване на цедката за горивото

              При Зексел няма такава цедка, само при Бош
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • #52
                От: Почистване на цедката за горивото

                И аз не намерих в моя Зексел, но не е май правило да няма. Ако има изглежда така...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Zexel mesh net.jpg
Прегледи:1
Размер:48.5 КБ
ID:5806086 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a2cb1b7.jpg
Прегледи:1
Размер:22.1 КБ
ID:5806087. Някакъв в нета, каза че я е извадил с бургия май 7 мм, този размер който щя се закещи в цедката и с леко завъртане с ръка да се "отлепи" и да излезе. В моята нямаше дори пружина и вероятно или е нямало или е извадена.
                Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                X-trail 2.2 Di 2003
                Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                Коментар


                • #53
                  От: Почистване на цедката за горивото

                  Ти сменял ли си горивен филтър

                  Изпратено от моят SM-J120FN с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #54
                    От: Почистване на цедката за горивото

                    Явно като се постопли времето ще проверя и аз дали имам цедка в помпата или не. За сега джипа върви добре. Само като е в обороти и натисна педала на газта до долу, джипа почва леко да придърпва, все едно не му стига нафта. Горивният филтър е сменен.
                    В друга тема бях писал, че има придърпване между 80 и 90 км/ч на 5-та скорост в началото, като му подадеш газ, но то изчезна след смяната на гумите с 235/75/15 (преди беше с някакви бусови 225/70/15). Тук Sparky отново се оказа прав, явно е обирало луфтове.

                    Коментар


                    • #55
                      Малко в страни от темата...
                      Терано 2.7 има ли пробка на резервоара ?
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #56
                        никое терано няма пробка на резервоара. И не се сещам изобщо от Москвич насам нещо друго да е имало такава пробка.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #57
                          Ясно, благодаря ! Питам защото споделих на един колега, че мисля да си изчистя резервоара като го сваля, а той ме посъветва, че нямало начин да няма пробка, т. е. може и да се спести свалянето. До сега не съм виждал такава и аз на никое от возилата ми, ама не съм се и заглеждал...
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #58
                            Ми, кажи му наприятеля че се случва да караме и нещо различно от Мисквич.

                            Не, не може да се спести свалянето. Може само да видиш дали изобщо има смисъл от чистене - сондата се маха лесно и си има капаче под мокета на багажника. Моя го свалях за да го боядисам - имаше теч на нафта от уплътнението на сондата и беше направил боята на юфка. Уплътнението (O-птъстен) задлжителмно се сменя, иначе после тече.

                            И ня двете ми возила съм свалял сондата - вътре нямаше НИКАКВИ боклуци и резервоарите си бяха с цинка, без никаква ръжда.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X