Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на цедката за горивото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Почистване на цедката за горивото

    Преди да почистя трудно вдигаше почти 4000 оборота, сега не съм я пробвал, но дано има разлика.

    Поздрави!
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • #32
      От: Почистване на цедката за горивото

      А може и да не е била дотам чак запушена.След изчетеното според мен си я почистил на макс.
      Съвет....свали и почисти много добре филтърното тяло на горивния филтър.Бил съм свидетел,как на входа на холендровия накрайник на маркуча идващ от резервоара се набиват доста боклуци...
      Това на Патрола ми бившия доведе до невъзможност на потегляне/просто палиш и при потегляне гаснеше и край/.Сега...на Патрола нямаше никаква цедка на сондата в резервоара,а при Тераното не знам как е,но нищо не пречи да се почисти филтърното тяло пък било то и профилактично!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #33
        От: Почистване на цедката за горивото

        Чудя се как трябва да изглежда горивен филтър, щом пропуска и замърсява цедката преди ГНП и продължавам да си мисля за филтър с утайник преди горивен филтър )))

        Коментар


        • #34
          От: Почистване на цедката за горивото

          Първоначално публикуван от alsash Преглед на мнение
          Чудя се как трябва да изглежда горивен филтър, щом пропуска и замърсява цедката преди ГНП и продължавам да си мисля за филтър с утайник преди горивен филтър )))
          Kато 5лв. на 50 000км.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: Почистване на цедката за горивото

            А такава цедка дали има при Патфайндър 2,5Dci?

            Коментар


            • #36
              От: Почистване на цедката за горивото

              Това не е ли common rail? Ако да - няма нищо общо, нито като диагностика, нито като конструкция, нито като проблеми.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Почистване на цедката за горивото

                Бибов, почисти си кутията, че нюе препълнена и ненога да ти изпратя нищо

                Коментар


                • #38
                  От: Почистване на цедката за горивото

                  В болта няма цедка смъкнахме и нипела и там не усещам да има цедка.... А ако няма мога ли да си купя такъв болт с цедка или самата цедка. Отговорно място е и не ми се занимава с втора употреба
                  Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                  Калоян Кирилов
                  LZ2ZGT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Почистване на цедката за горивото

                    Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
                    В болта няма цедка смъкнахме и нипела и там не усещам да има цедка.... А ако няма мога ли да си купя такъв болт с цедка или самата цедка. Отговорно място е и не ми се занимава с втора употреба
                    За коя година Терано иде реч? TD или TDI? Bosch или Zexel?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Почистване на цедката за горивото

                      Извинявам се пиша от таблета и... 98 г тди бош помпа /с маркуч за излишна нафта/
                      И самият процес
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140822_104440.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:5606249 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140822_113527.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5606250 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140822_113537.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:5606251 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140822_113605.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5606252 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140822_113637.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5606253
                      Ако имате колежка с тънки пръсти която иска да разглобява и сглобява може да я използвате
                      Последно редактирано от ckaytss; 22-08-14, 12:45. Причина: снимки
                      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                      Калоян Кирилов
                      LZ2ZGT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Почистване на цедката за горивото

                        Значи трябва да е в болта. Уточнявам - тръгваш от филтъра, проследяваш ДЕБЕЛИЯ маркуч от него до помпата. После проследяваш металната тръбичка, в която е нанизан, до къде отива, накрая я завита през ухо с кух болт към помпата (ограденото с червено). Не знам там да има нипел.
                        Прикачени файлове
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Почистване на цедката за горивото

                          Снимах това което сме разглобявали погледни предните снимки точно тръбичка която отива отпред
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:amrakuch152806.jpg
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5606261 този маркуч проследих
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:abolta.jpg
Прегледи:1
Размер:142.6 КБ
ID:5606262 мястото където стои болта
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aobsht_152850.jpg
Прегледи:1
Размер:169.7 КБ
ID:5606263Общ изглед за добиване на представа къде съм се изгубил
                          Последно редактирано от ckaytss; 22-08-14, 14:49.
                          Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                          Калоян Кирилов
                          LZ2ZGT

                          Коментар


                          • #43
                            От: Почистване на цедката за горивото

                            Да, това е болта. При твоя вариант цедката трябва да си е в болта. Вероятно предишен "майстор" я е изчоплил или е сменил болта. Дали и аз имам нипел там - не знам със сигурност.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Почистване на цедката за горивото

                              И аз си помислих така ако може за идея от къде да си купя нов болт с цедка... Че изабравих да му взема размерите и да търся от някои трактор, иначе мисля да си сложа груб филтър преди горивния
                              Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                              Калоян Кирилов
                              LZ2ZGT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Почистване на цедката за горивото

                                Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
                                ...наче мисля да си сложа груб филтър преди горивния
                                Смисъла е никакъв. Предназначението на тая цедка е да хване някоя стружка или по-голям боклук, промъкнал се например покрай смяна на филтъра, дефектен филтър, боклук в новия филтър или стружка от завиване/отвиване на болтове по трасето след него.

                                От къде да вземеш друг - не знам. Освен от Морга, ама не знам кой ще се навие да ти продаде само тоя болт. Иначе самия болт и размерите му са стандартни и широкоразпространени като размер. Само цедката е разликата. А може и да си нямал още от завода - знам ли?....
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X