Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zamunda

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Zamunda

    Ето колко има при моето влизане преди секунди, не знам що.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5474236
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #32
      От: Zamunda

      Не ти е заредило хубаво страницата.. По втория торент си личи, как не показва рейтинга, размера, пиърите и др..

      Коментар


      • #33
        От: Zamunda

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        В старата замунда вече няма торенти, току що проверено.
        При мен си се отварят и "двата" сайта, малко трудно зареждат ама си има торенти.
        LZ1ZAH

        Коментар


        • #34
          От: Zamunda

          Абе новият си върви супер, старият цял ден така се отваря.
          Ясно е май, че проблемът е в моя телевизор.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #35
            От: Zamunda

            Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
            Защото чета внимателно публикациите ти, ще си позволя да ти кажа, че според мен ти пада реномето с ангажирането и взимането на страна в този случай.
            Поздрави!
            Просто това е истината. Ако мислиш че нещо лъжа или бъркам кажи го и ще го обсъдим. А позиция имам, да. Защо е така го обясних в един от изтритите линкове. Тя е че не става дума за спорове, кавги, преврат а за най-обикновена кражба. В другият изтрит линк дадох и темата в един компютърен форум където това беше подробно обяснено и аргументирано. Ако препиша всичко тук ще стане огромно затова го дадох с линк. Също и друг линк към статия на друг автор където беше дадено популярно обяснение.

            А за линка с правилата благодаря, ще ги прочета внимателно и ще си потърся грешката. Учудва ме, досега толкова постинги съм дал без да ги чета и не съм сбъркал, как така сбърках точно в този. Не е за позицията, досега не съм забелязал в този форум да има цензура.
            Последно редактирано от Фред; 22-04-13, 17:59.

            Коментар


            • #36
              От: Zamunda

              Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
              Просто това е истината. Ако мислиш че нещо лъжа или бъркам кажи го и ще го обсъдим. А позиция имам, да. Защо е така го обясних в един от изтритите линкове. Тя е че не става дума за спорове, кавги, преврат а за най-обикновена кражба. В другият изтрит линк дадох и темата в един компютърен форум където това беше подробно обяснено и аргументирано. Ако препиша всичко тук ще стане огромно затова го дадох с линк. Също и друг линк към статия на друг автор където беше дадено популярно обяснение.

              А за линка с правилата благодаря, ще ги прочета внимателно и ще си потърся грешката. Учудва ме, досега толкова постинги съм дал без да ги чета и не съм сбъркал, как така сбърках точно в този. Не е за позицията, досега не съм забелязал в този форум да има цензура.
              Явно не ме разбра напълно. Опитвам се да не съм груб, но за мен е все едно коя страна от двете е малко по-нечестна от другата. Не е най-чистият този бизнес. За мен е така. Ти разбира се, както си прецениш. Предлагам да спрем дотук.
              Горното не променя мнението ми, че присъствието ти тук е от голяма полза, особено със специализираната информация която ни предоставяш.
              Поздрави!

              Коментар


              • #37
                От: Zamunda

                Потвърждавам казаното от Фред - с Мамата и Малък се знаем... отдавна. Когато започна този "бизнес" не беше незаконно, сега дали е или не е - докато не каже съда - те са невинни.
                Естествено, "крадеца" на това се е надявал - на не съвсем ясният статут на тракеруването, поради което едва ли ще му търсят някаква отговорност
                Иначе - ако сме толкова принципни - да земем да изгоним оттук всички собственици на тракери
                И кой ще пише в раздел "Jeep"
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #38
                  От: Zamunda

                  Поддържането на тракер и база-данни с описания и форум към него е изобщо казано, законно. Но не е бизнес-модел. Други едни неща го правят печелившо и не всички те са законни. Дали тези, незаконните, неща ги прави екипът на тракера, някой косвено свързан с тях или трети лица, безвъзмездно, е дълга тема.

                  Законно е точно колкото повечето заложни къщи. Въпрос на процедури и документи е да си законен и това ни най-малко не ти пречи да печелиш от престъпната дейност на преките си контрагенти.

                  Прочее, няма да гоним никого оттук за провинения отвън, несвързани с Форума, даже и те да са доказани в съда.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Zamunda

                    Колко е законен един тракер и колко не си е дълга тема и според мен отклонява дискусията. В цялата история мен ме засегнаха две неща - предателството и лъжата. За мен е предателство да си присвоиш нещо което си работил заедно с приятели. Особено по начина по който е станало, до последният момент да се крие какво става, да се усмихваш и преструваш че си приятел с тези хора а зад гърба им да подготвяш кражбата. Това се нарича лицемерие.

                    А лъжата беше към всички нас обикновените потребители. Крадеца ни прати на ЛС този текст:
                    Пробив в сайта
                    Приятели, група хакери са свалили бекъп на сайта и е възможно да вдигнат няколко сайта с подобен дизайн и информация от предишните дни.
                    Не се притеснявайте за паролите, те са криптирани и няма кой да ги види в чист вид.
                    Поради тази причина е затруднено влизането в сайта близките 2 дни. Работим по отстраняване на проблемите и се извиняваме за причиненото неудобство.

                    Екипът на Zamunda.NET!
                    Това си е лъжа. "Хакери" си има точно определение, това са хора които свалят защити и получават нелегален достъп до ресурсите. А тук става дума за бекъп на сайт над който той и тези хора са работили заедно буквално дни преди това. Да беше казал "бившият екип" и щеше да е истина. Вместо това ни лъже, че тези с които е работил преди дни са хакери, че са получили нелегален достъп. Аз с много внимание и защити влязох в това "пиратско" копие защото му повярвах че са хакери и че могат да ми откраднат ника и паролата, че вътре може да има код който да ми инсталира троянски кон и т.н. А се оказва, че не са хакери а хора на които имам доверие.

                    И скоро след часове на лицевата страница на zamunda.NET се появява следното съобщение:

                    Самият крадец си признава че ни е излъгал, че не е пиратско копие а е извършен "преврат". Крадеца е толкова объркан, че дори е оставил на същата страница старото си писмо че новият сайт е откраднато от хакерите копие, сега пък пише че е преврат. Преврат е когато група хора свали някого от власт а тук си е чиста кражба. Взема нещо което не му принадлежи. Защото ако беше негово защо ще е на заплата там от която е недоволен? Ако е собственик да си повиши заплатата но явно не е такъв а е наемен работник.

                    Това си е лично мое мнение, всеки естествено има правото да не е съгласен с него. Но преди да реши каква ще е позицията му първо трябва да знае какво е станало за да може да прецени. Защото досега break лъжеше за станалото и много хора информиращи се само от вестниците му повярваха. Моята позиция е ясна - аз с хора които без да им мигне окото ме лъжат, които забиват нож в гърбът на приятелите си не искам да имам нищо общо.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Фред; 23-04-13, 20:26.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Zamunda

                      Мисля, че всички влизат в излишна полемика.

                      Нещата накратко са прости - един сайт, който прави яко пари от споделяне на труда на други хора изведнъж се разпищява, че са му откраднали труда. Човек от екипа бил завзел всичко, което било градено толкова време. Ами да го кажат на музикантите и режисьорите, те ще ги разберат.

                      За нас като потребители надали е важно, кой от двата сайта е "истински" защото нямата такова понятие. Хората са се скарали за пари, което е логично в един такъв бизнес, и ни заливат от двете страни с ПР.

                      Важното за потребителя е едно - къде ще има новите филми и ще се тегли по-бързо.
                      Mitsubishi SpaceGear 2.4

                      https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Zamunda

                        Крадеца вика дръжте крадеца...
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Zamunda

                          Първоначално публикуван от Иван Димитров Преглед на мнение
                          Мисля, че всички влизат в излишна полемика.

                          Нещата накратко са прости - един сайт, който прави яко пари от споделяне на труда на други хора изведнъж се разпищява, че са му откраднали труда. Човек от екипа бил завзел всичко, което било градено толкова време. Ами да го кажат на музикантите и режисьорите, те ще ги разберат.

                          За нас като потребители надали е важно, кой от двата сайта е "истински" защото нямата такова понятие. Хората са се скарали за пари, което е логично в един такъв бизнес, и ни заливат от двете страни с ПР.
                          Това мнение е също толкова крайно, колкото и на Фред. Нещо повече - доста музиканти и режисьори всъщност РАЗБИРАТ нуждата от подобна дейност.

                          Но това е положението - орташката работа като цяло не е силна страна на българите. В историята няма положителни герои. Има "собственик" който не държи юздите на собствения си бизнес. Да, аз знам че е по-лесно да оставиш мейл-сървъра и домейните на някого, но щом моят шеф може да си го отглежда, значи и всички други могат. Също е по-лесно да се работят важни и утвърдени неща нерегламентирано и "безхартийно" - т.е. на юнашко доверие. В кризисния ПР също има какво да се желае.

                          Юнакът сепаратист - същата работа. Почувствал се значим - ми поискай да бъдеш съдружник, ИТ шефовете са съвременни, отворени хора. Не ти харесва ситуацията - ми преговаряй или си тръгни. Тръгнал да прави преврат - ми подготви се. Освен домейна, трябва да се овладеят и паричните потоци.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Zamunda

                            Ето какво става, като включа замунда.се .Някой може ли да помогне ?

                            Няма достъп до тази уеб страница

                            До уеб страницата на адрес замунда.се може временно да няма достъп или да е преместена за постоянно на нов уеб адрес.
                            Грешка 103 (net::ERR_CONNECTION_ABORTED): Неизвестна грешка.

                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #44
                              От: Zamunda

                              При мен работи нормално. Интернет дава Error 103 като грешка само за браузър Chrome опитайте с друг браузър /Firefox или Opera/. За да проверите състоянието на връзката влезте чрез Run -> cmd в DOS прозорец и напишете ping -t zamunda.se Това праща пакети до Замунда и отчита времето за което стигат и има ли загуби по трасето. Help за нея се получава с ping а спирането с CTRL -C. Можете да използвате и командата tracert zamunda.se тя пък ви дава пътя по който се свързвате със Замунда. Аз лично си имам инсталирана програмата PingPlotter Freeware тя дава всичко това в графичен вид и е много лесна за употреба. Всеки път когато имат проблем с Интернет я пускам и веднага се вижда къде се къса връзката.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PingSE.png
Прегледи:1
Размер:22.2 КБ
ID:5474939 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ping-Help.png
Прегледи:1
Размер:19.5 КБ
ID:5474940

                              Коментар


                              • #45
                                От: Zamunda

                                Благодаря ! Сега свалих Опера, но нещо пак не иска.. Утре ще се мъча пак.
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X