Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диагностика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диагностика

    Здравейте колеги,
    искам да попитам за един Ford Focus C-Max 2004 и имам винаги проблеми с компютърни грешки,чистя ги,и по някое време пак,ето днес извадих буксата на една джаджа дето командва налягането във горивната помпа. Исках да сваля тая джаджа защото да сменя гарнитураа й защото между 1500-1800 оборота ми прекъсва и ми казаха че е от там,обаче само изкарах буксата и тъй като не успях да го развия,го зарязах,забравих да сложа буксата и се опитах да запаля колата,и после го сложих обаче пак не пали! И по едно време ми изписа на таблото че вън е -60 градуса (а беше +16 ) и не пали,казаха ми че е дало грешка в компютъра и утре ще дойдат да ми чистят грешката,и пак ще трябва да плащам...
    Та идеята ми е,не мога ли да си купя някаква диагностична апаратура (в ebay гледам че има кабели с някакви апаратчета с софтуер за по 30-40 долара) и да си чистя сам някакви такива дребни грешки,защото каквото и да пипнеш по колата,даже и след изваждане на акумолатора дава грешка,една букса да дръпна и дава грешка!!! Писна ми,или този вариант или я продавам,нямам нерви и пари постоянно да викам майстори да и чистят грешките и да я палят!

    Дайте идея за решение? Какво да правя?

  • #2
    От: Диагностика

    Тоя Форд двигател има ли ... и ако ДА, какво сипваш в резервоара, обем на двигателя, година??
    Ако, знаеш и едни буквички на мотора ... златен си.

    Щото, хвърлих сега един боб, ама ... не можах да позная тоя път ..
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Диагностика

      В резервоара сипва нафта, ма за другото звездите не искат да ми го кажат.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #4
        От: Диагностика

        Силно ме съмнява, че тези кабели и устройства за по 30-40$ изобщо ще четат грешките, камоли да ги трият..

        Коментар


        • #5
          От: Диагностика

          Ford Focus C-Max 2.0 TDCI 136 конски сили,до колко знам двигателят е на Пежо 407! Година съм писал 2004-та,а в резервоара ако има пари сипвам Diesel (нафта)
          Днес я запалиха,вчера сутринта триха грешки,и днес имаше още 5 грешки след моята грешка да я запаля без да съм сложил буксата! Жалко е да имам технически здрава кола и да не мога да я карам поради подобни неща! Нали?

          Коментар


          • #6
            От: Диагностика

            Има такива джаджи и вършат чудесна работа. Даже са 30-40 лева, а не $. Напиши ELM 327 и си харесай някоя. С блутут или USB, както ти харесва. Разбира се те не работят самостоятелно, а с лаптоп, таблет или дори смартфон с Андроид. Ако искаш да работи без комп, пак струват толкова, но вече в паунди. Дано обаче Форда е бензинов, защото 2004-та е на границата и ако е дизел не знам дали е OBDII съвместим.

            П.П. Писали сме едновременно. Някъде по документите му трябва да пише дали е OBDII или EOBD съвместим. Ако е, взимай ELM

            Коментар


            • #7
              От: Диагностика

              Ами това, че остават грешките, след като са изтрити, означава, че не е напълно технически здрава.. То именно заради това излиза на ново грешката, щото нещо е счупено..

              Коментар


              • #8
                От: Диагностика

                Регулатора на помпата за високо налягане.Дано си се сетил да го огледаш за стружки и да си го почистил, така и така си го свалял.Да, мотора е на пса и е един от добрите.Използва с още в мазда 3 и волво с40.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #9
                  От: Диагностика

                  Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                  Ами това, че остават грешките, след като са изтрити, означава, че не е напълно технически здрава.. То именно заради това излиза на ново грешката, щото нещо е счупено..
                  Не,не излизат грешките на ново,не сте прочели правилно! Написах че излизат грешки след всякаква намеса по колата,не би било смяна на крушка или бушон,изваждане на някоя букса,изключа акомулатора или нещо подобно! Не излизат едни и същи грешки,колата е технично изправна,в това е сигурно! Сега ми предстой да оправя тока в запалката,че нямам ток там,и съм почти сигурен че след това пак ще ми даде някоя грешка ако сменя запалката или бушона само!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Диагностика

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Регулатора на помпата за високо налягане.Дано си се сетил да го огледаш за стружки и да си го почистил, така и така си го свалял.Да, мотора е на пса и е един от добрите.Използва с още в мазда 3 и волво с40.
                    Не съм свалял регулатора,защото не можах да го развия,оставих я при човека дето ми трие грешките тук от известно време,той да я свали и сложи сервизният пакет,мен вече ме е страх да пипам! Преди имах Polo 1.4i GTI 101к.с oт 1998-ма,всичко сам съм си правил,от разглобяване на двигател до диагностика и не съм имал проблеми,дори и с грешки колата вървеше супер!!! Но тази е много капризна!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Диагностика

                      Нормално е за съвременните автомобили.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #12
                        От: Диагностика

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Нормално е за съвременните автомобили.
                        Да разбирам ли че трябва да я продам и да си купя по стара кола за да нямам проблем

                        Коментар


                        • #13
                          От: Диагностика

                          Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
                          Да разбирам ли че трябва да я продам и да си купя по стара кола за да нямам проблем
                          Нищо не разбирай, карай си колата със здраве и много не му мисли!
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #14
                            От: Диагностика

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Има такива джаджи и вършат чудесна работа. Даже са 30-40 лева, а не $. Напиши ELM 327 и си харесай някоя. С блутут или USB, както ти харесва. Разбира се те не работят самостоятелно, а с лаптоп, таблет или дори смартфон с Андроид. Ако искаш да работи без комп, пак струват толкова, но вече в паунди. Дано обаче Форда е бензинов, защото 2004-та е на границата и ако е дизел не знам дали е OBDII съвместим.

                            П.П. Писали сме едновременно. Някъде по документите му трябва да пише дали е OBDII или EOBD съвместим. Ако е, взимай ELM

                            Написал си че даже има възможност да се четат и трият грешки дори през смартфон. Имаш ли си представа как става?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Диагностика

                              Първоначално публикуван от Георги Хаджийски Преглед на мнение
                              Написал си че даже има възможност да се четат и трият грешки дори през смартфон. Имаш ли си представа как става?
                              Та, както казах Смартфон с Андроид и ELM с блутут се откриват взаимно и в добавка с програма Torque става интересно, защото освен грешките, имаш още едно виртуално табло с живи данни от васички датчици ПО ДВИГАТЕЛЯ. Другите системи ELM а не ги чете.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X