Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 600 - Систематизирано

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Yamaha XT 600 - Систематизирано

    Размера по спомен е същия като на СТ 750 , ДР800 , КДХ, ...... , ще премеря по-късно за да не те излъжа. Обратна предница от ТТ600Е става по-сложно ,защото е нужна изработката на една втулка и малко скъп горен лагер , оста на тройниците е с различен размер горе и долу. КТМ имат различни предници , най-лесно става тази с ос 30мм. горе и долу , сменят се лагерите ,долният е малко пари и го има ,горния се поръчва от САЩ , идва около 60-65лв , но не правиш втулка. Трябва да ми премериш оста на тройниците на въпросната предница , за да ти кажа размера на лагерите.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: Yamaha XT 600 - Систематизирано

      25X47X15 - номер 32005
      30x55x17 - номер 32006
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • От: Yamaha XT 600 - Систематизирано

        Благодая много! Има и друга особеност - коловете на ХТ-то са дълги 86.5 см от капачката до оста. Предницата която имам е 96 см. Май ще стане като чопър. Другия елемент е теглото - от ктм-а май е ужасно тежка (WP Extreme 50mm)След монтажа(евентуалния) ще има разлика от 4-5 см (поради особености на тройниците). Именно тези 4-5 см ще са разликата. Съмнявам се да стане с намаляване на прелоуда....
        Като цяло идеята е следната - мотора ми харесва, като тротинетка ми е. Правя с него каквото поискам. Основните му опоненти отпаднаха от класацията, по различни причини. Основния проблем е скапаното ужасно окачване - искам просто да го изхвърля, отвратително е. Задния шок ще пасне от ТТР - четох по разни чужди форуми, но предното.....само глупости пишат. Идеята е да се сложи окачване с регулиране на компрешън и ребаунд, че направо ми падат пломбите с това.
        Последно редактирано от c_chanev; 30-09-16, 22:33.
        Yamaha XT​M600E '98
        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

        Коментар


        • От: Yamaha XT 600 - Систематизирано

          Нормално е когато две предници имат разлика в хода , да имат и подобна разлика в дължината. Тежината няма как да я избегнеш/само обратната предница е малко по-лека/ , имаш по-тежки пружини и повече масло. Премери и клиренса , защото имайки предвид хода на новата предница , тези 4-5 см. може да се окажат малко повдигане. При задното окачване ще е нужно повече работа ако искаш да се получи както трябва. Трябва да го повдигнеш и него , да му увеличиш хода , та ще ти трябва по-сериозен амортисьор и евентуално друг шарнир. Ако те затруднява нещо , питай , ако не може да се справиш , този и другия месеци ще ходя до Бургас , мога да взема мотора и да ти го върна готов за "Дакар".
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Yamaha XT 600 - Систематизирано

            Привет колеги - да изкарам темата от прахта!

            От няколко дни съм горд собственик на XT600Z 1VJ. Това е модела произвеждан 1986 и 87г.
            Карал съм го точно веднъж. Сега искам да си го обслужа и ревизирам напълно!

            Първото което ми направи впечатление е един палец от дясната страна на двигателя (горе) с жило отиващо и влизащо някъде долу!!... Това нещо е откачено.... или скъсано!
            Какво трябва да е положението на палеца - стегнат най-ляво.. или обтегнат най-дясно (или някъде по-средата)
            За какво всъщност е това жило?

            Опитах се да сваля и карбуратора, за да го почистя.... но уви... трябва да се разкача целия двигател ли, за да се свали... или има някаква друга схема?

            Това е засега! Благодаря предварително на всички!!!

            [IMG]upload gambar[/IMG]

            Последно редактирано от RoadBoy; 04-10-16, 10:47.

            Коментар


            • От: Yamaha XT 600 - Систематизирано

              Това е декомпресора , жилото отива при манивелата , като риташ се отварят клапаните за да се намали компресията , след което автоматично се връща в положението в което е. За карбуратора е нужно да отвиеш филтърната кутия за да мине на зад , след което демонтираш карбуратора. Имайки предвид годините и състоянието на гумените фланци , пак няма да е много лесно , но двигател не е нужно да сваляш.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                На жилото на декомпресора свободния ход е 0,5мм. Реглажа се прави от бронята на жилото. Това като го оправиш.Палеца е прибран максимално към жилото. Буталото трябва да е в TDC при работен такт. Като натискаш с крак бавно манивелата, като чуеш "клик", връщаш и риташ ритмично. Макар че при наличие на стартер се неглижира тази операция. За да свалиш карбураторите на съответния модел, е необходимо да свалиш филтърната кутия директно с маншоните ,които отиват в карбуратора.Въпреки че е отгоре над карбураторите, така няма да пречи на работата. Имаш един болт отпред отгоре и двата винта на маншоните. Откачаш жилата на газта и всмукача , бензинопроводите, и вадиш карбуратора, един двоен е, наляво. Малко тегаво е и трябва да внимаваш за предните гумени фланци. Също и за инсталацията. За да източиш маслото от казанчето, освен пробката развии и болта в който е навита. Развиваш болта доста докато се появи резка по цялата окръжност. Този болт всъщност се явява като своего рода чучур за лесно източване на маслото без да цапаш по мотора и да се чудиш каква фуния да подлагаш. Прегледай и цедката на казанчето. Бих ти написал за още една проверка, ама .... За пробката на картера демонтираш предпазната тава.
                Последно редактирано от gnomerhone; 04-10-16, 12:37.
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • От: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                  Благодаря за бързите отговори, колеги!
                  Ще спазя указанията стъпка, по стъпка! Само едно леко уточнение - обтягам палеца в крайна лява позиция, тогава манивелата, и чак тогава закачам жилото...?.. Или първо го закачам....

                  Коментар


                  • От: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                    Обтягаш палеца в ляво докрай, но буталото трябва да е в ГМТ на работен такт. Закачаш жилото и от реглажа на бронята на жилото регулираш хлабина от 0,5мм. По малко в никакъв случай. Манивелата я ползваш единствено за палене, в дадения случай не те интересува.
                    Последно редактирано от gnomerhone; 04-10-16, 15:17.
                    Gnome Rhone AX2 800 1938
                    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                    Husqvarna Te 510 1989
                    Argvmentvm ad novitatem

                    Коментар


                    • Yamaha XT 600cc 87-90

                      Здравейте! Сега ще купувам Yamaha XT 600 обаче не е в никак добро състояние и ще се наложи да се направи един ремонт за да се стегне както му е реда. Препоръчаха ми този форум да си потърся части , моля някой ако има 2-ра употреба да пише. Също така ако може мнение да ми дадете струва ли си да се влагат пари в това нещо?

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X