Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 600 - Систематизирано

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

    здравеите колеги,и аз съм с хт 600 84', и аз питам дали може да се монтира стартер .сега съм разглобил двигателя за сегменти и гумички защото похарчваше масалце доста.та гумичките са 40лв,сегменти 54 в ямаха(комплекти).как да разбера кои ремонт сегменти да купя.върху буталото не видях надпис.ако някои може да помогне какво а гледам.....апък бирата е лесна .благодаря предварително

    Коментар


    • #77
      До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

      95,00-стандартен размер(с такъв излиза от завода)
      95,50-първи ремонт(ако веднъж вече е правен ремонт на двигателя)
      96,00-втори ремонт
      Вземи един шублер и премери диаметъра на цилиндъра.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #78
        До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

        моят е 95 ,това би трябвало да значи че съм пак за нормални сегменти ли?ходих днеска в ямаха и ми казаха че не знаят колко трябва да е размера(или не и се занимаваше) ,даже и цилиндъра го носих и не можаха да ми отоворят кои ремонт съм(да съм питал някои които знае) страшно отношение .благодаря на колегата за информацията наистина е полезна.утре ще отида пак

        Коментар


        • #79
          До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

          По принцип размерите са пет:
          95,00-стандартен
          95,25-първи ремонт
          95,50-втори ремонт
          95,75-трети ремонт
          96,00-четвърти ремонт
          но в Ямаха се предлагат 95,00;95,5 и 96,00
          Ако няма да шлайфаш цилиндъра си за стандартни сегменти(бутало)
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #80
            До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

            колега щом си го развалил занеси в някоя шлаиф база да ти замерят цилиндара за износване и там ще ти кажат за какво си за бутало или за сегменти !!!в ямаха може само парите да ти земат !!!!
            Опел Корса В 1,4 82 коня
            Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
            Ямаха ХТ 600Е
            Симсон SR 49 1959 г. :D

            0898234666:D

            Коментар


            • #81
              До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

              Май така и ще направя още утре. Ще го занеса някъде да ми го премерят. Въпросът беше, че в Ямаха имат само за нормал,1и2 ремонт или иначе казано 95 за нормален,95.5 за 1 ремонт и 96 за 2 ремонт...Ако колегата може да ми каже от къде да си взема, ако се наложи ,тези с половинките, благодаря предварително .. А между другото на "Кирил и Методи" мото магазина ми обявиха цена от 100 лв за сегменти и много се смях
              Последно редактирано от viki terzieva; 19-03-10, 15:27. Причина: Неизползване на главни букви

              Коментар


              • #82
                До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                Урааа, намерих сервизно ръководство за ХТ600Е на АНГЛИЙСКИ, от години търся и чак сега ми попадна. Точете, докато не се е прецакал линка: http://www.dtr125.com/xt600e.co.uk/manual/YamXT600Man.pdf

                Коментар


                • #83
                  До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                  Здравейте, имам ХТ 87 година и търся мануал, ако някой може да помогне защото вече вдигнах ръце и не мога да намеря

                  Коментар


                  • #84
                    До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                    Търся мануал за ХТ 600 Е ако някой има моля да удари едно рамо

                    Коментар


                    • #85
                      До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                      Здравейте, наскоро си купих Yamaha xt 600, но го взех с проблем,работи в ниските, но като дам газ направо си гасне. Не мога да открия проблема -не са карбураторите,не е свеща,нито пък въздушния филтър,моля помагайте
                      Последно редактирано от viki terzieva; 19-03-10, 15:29. Причина: Отрицателната частица "НЕ" се пише винаги отделно от глагола - например НЕ мога

                      Коментар


                      • #86
                        До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                        Първоначално публикуван от krastej Преглед на мнение
                        Здравейте на скоро си купих Yamaha xt 600, но го взех с проблем - работи в ниските, но като дам газ, направо си гасне. Не мога да открия проблема - не са карбураторите, не е свещта,нито пък въздушния филтър,моля помагайте
                        Все пак залагам на карбураторите...

                        Коментар


                        • #87
                          До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                          Проверете токовете!
                          По добре късно от колкото никога .
                          Нула89781нула019

                          Коментар


                          • #88
                            До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                            имал съм такъв проблем с друг мотор,оказа се хлабава маса сноп кабели бяха хванати с метална пломба и вкарани в изолация..видях го вечерта случаино прескачаха изкри по рамката защото се беше протъркала външната изолация на снопа.отрязах пломбата и запоих масите и чудо мотора тръгна .успех колега

                            Коментар


                            • #89
                              До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                              Здравейте, колеги, по принцип съм фен на лова и на джиповете, но карането на мотор е моя детска страст, и сега когато имам възможности ме интересува вашето мнение, защото моторите сами малко слаба страна. Трябва ми мотор за свободното време- основни задачи-средно тежки разходки и достъп до хранилките на дивите прасета, защото на повечето места не мога да ходя с джипа. Не ми се трошат в тая криза много пари и съм отделил около 2000лв плюс минус 500лв. и съм се спрял на Ямаха ХТ 500, един мой познат я продава и е страшно запазена, с уникален звук на мотора. Интересуват ме вашите мнения дали този мотор няма да ми е тежък и дали ще изпълнява моите изисквания, а също така и алтернативите му.
                              П.С.Ако има значение съм 185см и 100кг. и спортувам.
                              П.С.2 Братовчед ми е в Лондон, но вече втора година не ми намери нищо.
                              П.С.3 Ще се опитам да прикача линк с въпросния мотор ..../нямате право да публикувате този линк/
                              Лек ден на всички и благодаря предварително.
                              Последно редактирано от Chinela; 13-04-10, 15:43.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                                Здравейте, колеги, толкова ли няма някой запознат да ми отговори?? Търсих из форума доста но не намерих информация за този модел на ХТ 500?
                                Дали става за нуждите за които съм писал? Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X