Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT 600 - Систематизирано

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

    Първоначално публикуван от xoc13 Преглед на мнение
    на хтз-то е от 5-6 спрямо карането но бях чувал че на хт трябвало да се сменя маслото по често поради причината че е въздухарка но според мен щом са ги направели с въздушно си има предимства и то това прослувуто разпространение на слухове че ямахите яко горяли малсо отнасялисе за ендуротота или само за шусееиките е /
    Аман от слухове разни.

    Масло горят износените двигатели.

    По-честата смяна на маслото обикновено зависи от количеството на маслото в двигателя и от температурните режими. Наистина при остарялото масло, когато започне да губи качествата си "горенето" се увеличава.

    Имам шосейна Ямаха XJ 600 S с двигателче в задоволително състояние. При каране до 6-7 000 оборота маслото почти не го пипва. Ако почнеш да го насилваш в червената зона (над 8500) наистина гори масло...

    Иначе сигурно "яко горят масло" Ямахите XS ... от 75-та до 85-та ... на по стотици хиляди километри ...
    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

    Коментар


    • #17
      До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

      Значи ,масло горят ВСИЧКИ ДВИГАТЕЛИ !!! Ако маслообирателните сегменти обират всичкото масло тогава компресионните сегменти би трябвало да трият на сухо, а това не е така! Друг е въпроса ,дали изгореното масло е в границите на допустимото или не! Някои производители дори посочват в мануалите допустимото количество за определени километри! Ако някой сега реши да твърди че неговия мотор "не гори грам масло" ,аз пък ще го попитам ,дали мери при всяка смяна маслото с аптекарска везна, и как точно става това!!! Пръчката за нивото на маслото е доста неточен измерителен инструмент!
      Един двигател може да харчи масло над нормата не само заради това че е износен (ако приемем че износване означава промяна в някои хлабини, дължаща се на промяната на някои размери - диаметър на бутало ,цилиндър, размери на сегменти). Един двигател може да харчи масло над нормата и когато се използва неправилно масло ,когато са износени или повредени гумените уплътнения на клапаните, при механична повреда - когато например чуждо тяло попадне и нарани цилиндъра и (или) сегментите и буталото, когато чуждо тяло "залепне" на уплътнителния ръб на гуменото уплътнение на някой клапан и не може да се получи добро уплътняване. Харчене може да се получи и от препълване с масло - например отдушника на скоростната кутия на моя мотор, е свързан чрез маркуч с филтърната кутия, когато количеството (а не нивото, дето не мога да го измеря) масло в скоростната кутия е над допустимото качва пръски масло във филтърната кутия ,те се засмукват от карбуратора и изгарят и когато най-после маслото се качи в рамката (резервоара за масло) установяваш че нивото е паднало! А има вариант и причините за харчене да са не една а няколко от гореописаните, какъвто предполагам че е моя случай, тогава точната диагностика е много трудна!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #18
        До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Значи ,масло горят ВСИЧКИ ДВИГАТЕЛИ !!! Ако маслообирателните сегменти обират всичкото масло тогава компресионните сегменти би трябвало да трият на сухо, а това не е така! Друг е въпроса ,дали изгореното масло е в границите на допустимото или не! Някои производители дори посочват в мануалите допустимото количество за определени километри! Ако някой сега реши да твърди че неговия мотор "не гори грам масло" ,аз пък ще го попитам ,дали мери при всяка смяна маслото с аптекарска везна, и как точно става това!!! Пръчката за нивото на маслото е доста неточен измерителен инструмент!
        Един двигател може да харчи масло над нормата не само заради това че е износен (ако приемем че износване означава промяна в някои хлабини, дължаща се на промяната на някои размери - диаметър на бутало ,цилиндър, размери на сегменти). Един двигател може да харчи масло над нормата и когато се използва неправилно масло ,когато са износени или повредени гумените уплътнения на клапаните, при механична повреда - когато например чуждо тяло попадне и нарани цилиндъра и (или) сегментите и буталото, когато чуждо тяло "залепне" на уплътнителния ръб на гуменото уплътнение на някой клапан и не може да се получи добро уплътняване. Харчене може да се получи и от препълване с масло - например отдушника на скоростната кутия на моя мотор, е свързан чрез маркуч с филтърната кутия, когато количеството (а не нивото, дето не мога да го измеря) масло в скоростната кутия е над допустимото качва пръски масло във филтърната кутия ,те се засмукват от карбуратора и изгарят и когато най-после маслото се качи в рамката (резервоара за масло) установяваш че нивото е паднало! А има вариант и причините за харчене да са не една а няколко от гореописаните, какъвто предполагам че е моя случай, тогава точната диагностика е много трудна!
        Слави,айде да не се зальгваме.Няма Ямаха,дето да не гори масло.Нищо лично,просто е факт неуспорим.

        Коментар


        • #19
          До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

          Колеги, нека не обръщаме темата в спор, според мен ще е по-правилно ако някой има точна и конкретна информация за изброените модели написана в мануал или нещо подобно да я сподели с останалите в форума !
          Това дали мотора ти ще гори масло зависи според мен изцяло от собственика ! Няма машина, която да е направена да гори масло повече от необходимото, за да може самата тя да работи правилно и надеждно, но ако това се случи според мен изцяло отговорен за това е собственика и начина му на поддръжка и употреба, а не самата машина !
          Извод: Ако машината ви гори масло търсете причината в себе си и поддръжката и, а не в модела или марката ! Ако машината ви гори повече от допустимото посочено от производителя - проблема отново сте ВИЕ, а не модела или марката !
          Аз лично никъде не съм чел до сега в мануал изречение от типа "Warning ! Your machine is a oil monster ! Check oil level every 100 miles !" !
          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
          [/FONT]________________________________________
          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
          [/CENTER]
          [/CENTER]

          Коментар


          • #20
            До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

            Първоначално публикуван от Different_Soul Преглед на мнение
            според мен ще е по-правилно ако някой има точна и конкретна информация за изброените модели написана в мануал или нещо подобно да я сподели с останалите в форума
            Ами имам мануали за XTZ 660 TENERE ; XT 600 E ; XT250(350) ; XT 660 Z(R) , обаче как да я споделя с това ограничение от 30 мегабайта? Дай идея ,че компютрите са ми мътни нещо.
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #21
              До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

              А има ли някъде в манюала указано каква е допустимата консумация на масло за моделите?

              ето четиво за причините за повишена консумация:

              http://www.performanceoiltechnology....onsumption.htm

              За моя мотор (Yamaha XJ 600 S Diversion) бях намерил таблица за зависимоста на консумацията на масло от оборотите на двигателя, но за съжаление не мога да я намеря. Опита ми е, че таблицата е достоверна - поне за режимите на "минимална консумация" ... другите режими не ги поддържам много - все пак мотора не е резачка а турист...
              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

              Коментар


              • #22
                До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                А има ли някъде в манюала указано каква е допустимата консумация на масло за моделите?

                ето четиво за причините за повишена консумация:

                http://www.performanceoiltechnology....onsumption.htm

                За моя мотор (Yamaha XJ 600 S Diversion) бях намерил таблица за зависимоста на консумацията на масло от оборотите на двигателя, но за съжаление не мога да я намеря. Опита ми е, че таблицата е достоверна - поне за режимите на "минимална консумация" ... другите режими не ги поддържам много - все пак мотора не е резачка а турист...
                Полезно четиво е това ,за този който може да го прочете! Някой неща не ми станаха много ясни, например какви са тези лагери и как точно имат отношение към харченето на масло?
                Не пише в мануалите колко е допустимата консумация на масло за съжаление! Но все пак допускат че може да има консумация защото обясняват как да се проверява нивото на маслото и при нужда да се долива!
                Тази таблица дето си я имал за Дивершъна може да ми свърши работа за съвсем грубо ориентиране защото едноцилиндровия ДВГ би трябвало да има по-голяма консумация! Ама то всъщност Дивершъна с колко цилиндъра е не мога да се сетя?
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #23
                  До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                  4 цилиндъра, редови, наведени на 75 градуса напред, въздушно охлаждане ... 600 куб.см

                  Трябва да поровя в компакдисковете с ръководства - може да я имам записана някъде.

                  Трябва да се има предвид, че консумацията при моторите с въздушно охлаждане може да се повиши от прегряване (което уврежда и маслото и дори след 1 прегряване е добре да се смени). Прегряването може да стане по много начини, като при ендуро-каране е по-лесно естествено.
                  Кофти свещи, бензин, регулировки на карбуратори и запалване, зацапан въздушен филтър - всичко това улеснява прегряването.

                  Поради същата опасност от прегряване, моторите с въздушно охлаждане се оставят с по-голяма хлабина. Често се правят разтоварени, и работят по-студени при номинални натовардания. Всякакви тунинги повишават натоварванията в двигателя и риска от прегряване и т.н. При тях е необходимо или да се предвиди охлаждане на маслото, или самото масло да се сменя много по-често.
                  Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                    Ето ТУК има мануали за някои модели, изпратени ми любезно от sl.daskalov !
                    Довечера ще кача и най-големия ~450 Мб. за XTZ 660 !
                    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                    [/FONT]________________________________________
                    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                    [/CENTER]
                    [/CENTER]

                    Коментар


                    • #25
                      До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                      Най-големия мануал твърдо отказва да се качи, и немога да разбера защо, но ще видя да намеря начин да го кача целия !
                      Сега са качени само около 125 мб от него
                      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                      [/FONT]________________________________________
                      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                      [/CENTER]
                      [/CENTER]

                      Коментар


                      • #26
                        До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                        Здравейте, малко и аз да се намеся във вашата тема ( може и да ме изритате де ) Та искам да попитам за Ямаха SRX6 до колкото знам тя е с двидател на ХТ600, дали има някакви коренни различия между двата двигателя или са напълно еднакви. Какви може да са също така неприятните изненади при този двигател... мерси
                        | The only way to get smarter is by playing with smarter opponent | Consistency is the way to efficiency |

                        Коментар


                        • #27
                          До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                          До колкото си спомням правеха проблеми с главата на биелата. Почти винаги е износена и трака неприятно при работа.
                          Ако е прегрявал, разглабян често или пренатяган, лесно изпускат резбите на шпилките в цилиндъра. Впоследствие "изпуска" компресия, тече масло по цилиндъра. Същото се случва и когато се сложи бутало с по-висока компресия. Това са впечатления от втора ръка обаче
                          sl.daskalov май може да каже доста повече
                          DCRT®

                          Коментар


                          • #28
                            До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                            Е ся, надценявате ме! Обикновенно мога да отговоря на конкретни въпроси и то ако лично съм се сблъсквал с тях преди! Щото аз като имам въпрос не мирясвам докато не науча отговора, колкото и време да ми отнеме! А иначе има доста по-знаещи от мене във форума ама предпочитат да си мълчат и да си въртят търговийката!

                            П.П. Ей тука има информация има и плюсове и минуси за всички ендура на Ямаха, обаче са на немски, пък аз не го владея http://www.rallye-tenere.net/Stammbaum.htm
                            Последно редактирано от sl.daskalov; 01-09-07, 10:45.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Yamaha XT 600 - Систематизирано

                              http://debian.aiidatapro.com/Yamaha_...20-%201987.pdf <- microfiches за по-старите модели '83-'87 (43F)
                              http://debian.aiidatapro.com/Yamaha_XT600/ <- нещата които съм събрал за XT600

                              Коментар


                              • #30
                                До: всичко за Yamaha XT600

                                91 г. е. интересува ме дали е добро за скокове и тежко каране
                                АКО ПОНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН НЕ ИЗПИТАШ СТРАХ, ЗНАЧИ НЕ ЖИВЕЕШ !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X