Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи по Джипката днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи по Джипката днес?

    И нека да раздвижим малко темата. Поиграх си да направя "слайдери", като резултатът е задоволителен. Заварил съм към външната страна на рамата по три П-образни профила и към тях съм закрепил с болтове самите слайдери. Тръбата е с Ф51 и затапка от двата края, нищо особено.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-04-30 09.35.00.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5662181

    След това си поиграх да направя теглич, който да ми върши работа на село. Не съм сигурен обаче, дали ще ми върши работа в извънградската мрежа, ако мога така да се изразя. Не знам, дали е достатъчно здрав. Направил съм го от 8мм ламарина и две триъгълни планки за подсилка. Тегли ремаркето пълно до горе с дърва, но не знам, ако закача някоя каравана или нещо по-тежко, дали ще издържи.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-05-15 14.54.02.jpg
Прегледи:2
Размер:126.5 КБ
ID:5662182Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-05-15 14.54.06.jpg
Прегледи:2
Размер:174.6 КБ
ID:5662183Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-05-15 14.54.34.jpg
Прегледи:2
Размер:177.2 КБ
ID:5662184

    Коментар


    • От: Ето какво направих с джипчето ми

      Ето и аз какво направих за една седмица: превърнах от това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150710_191538.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5672765Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150710_191608.jpg
Прегледи:1
Размер:141.9 КБ
ID:5672766 в това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150722_204332.jpg
Прегледи:2
Размер:157.7 КБ
ID:5672767Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150722_204352.jpg
Прегледи:2
Размер:121.9 КБ
ID:5672768

      Коментар


      • От: Да представим нашите Mitsubishi-та

        ........вчера сложих новите гумета и фланци на 38мм......днес се поизкалях малко ,но като цяло съм доволен от представянето на гумите.....



        Коментар


        • От: Да представим нашите Mitsubishi-та

          Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
          ........вчера сложих новите гумета и фланци на 38мм...
          Какви фланци сложи? От плоските с големия отвор или от тия с центриращия ръб на 67.1?
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • От: Да представим нашите Mitsubishi-та

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
            Какви фланци сложи? От плоските с големия отвор или от тия с центриращия ръб на 67.1?
            На Вромос ,38 на 67.1мм.........

            Коментар


            • От: Да представим нашите Mitsubishi-та

              Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
              На Вромос ,38 на 67.1мм.........
              Ясно. А на пикапа какъв е офсета на фабричните джанти? +46 като на П3?
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: Да представим нашите Mitsubishi-та

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Ясно. А на пикапа какъв е офсета на фабричните джанти? +46 като на П3?
                Това са оригиналните джанти на П3-ката, която имах преди........реших да слагам минусови ,но се отказах 1 защото предпочитам оригинална джанта, и 2 защото много джанти и гуми имам вече и няма къде да ги дяна.......даже още мисля ,дали да продам оригиналнита лети джанти на Л200 които са 16-ки заедно с Ханкуук-а Динапро АТМ......ма не съм решил....

                Коментар


                • От: Да представим нашите Mitsubishi-та

                  Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
                  ..... и 2 защото много джанти и гуми имам вече и няма къде да ги дяна......
                  Да, и на мене ми писна да купувам и продавам джанти и мисля да остана на такъв вариант с фланци. Единствено искам да си сменя резервната, понеже джантата е различен модел от тези на колата и ме дразни. Та си търся единична джанта от най-масовите оригинални за П3 преди фейслифта. Ма не мога да намеря - всички продават само комплекти и не искат да ги развалят.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151213_170123.jpg
Прегледи:1
Размер:120.0 КБ
ID:5694956
                    Поиграх си малко с фаровете аз
                    Тези лупи са с би-ксенон, само че изкочи проблем - трябва да намеря релето което изключва късите светлини при вклюване на дългите.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                      Да съживим темата,моето с помощта на колегатаsvjokera почнах ме да го разкрасяваме,сложихме му фланци и ролбар.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160717_182259.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5719926тук е без фланците.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160717_192700.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5719927Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160717_192700.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5719927тук в завършен вид
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160720_040039.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5719928снимката не е с добро качество,но се добива представа как светят на габарити. Предстои ремонт по ходовата част и едни 31ци.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                        Днес му сложих 31ци,повдигна се с около 3,5 см. утре ще ходя да ги пробвам в гората.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160723_154942.jpg
Прегледи:1
Размер:133.0 КБ
ID:5720113Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160723_155000.jpg
Прегледи:1
Размер:151.7 КБ
ID:5720114Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160723_155024.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5720115

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                          Така не става!
                          Давай снимки да преценим стават ли или не!
                          Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                          Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                          Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                          Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                            Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                            Така не става!
                            Давай снимки да преценим стават ли или не!

                            Ти почвай да постиш,че събота или в неделя ще те водим на барбекю разходка. Ти ще караш аз ще се возим тъкмо да ги пробваш.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                              Нека да поразмърдаме малко тази тема. Никой нищо ли не прави по джипката си? В този пост ще разкажа за направата на багажника на тавана, която се случи септември месец миналата година. Нямам идея защо не съм разказал по-рано, но явно сега е моментът.

                              Всичко започна от там, че исках багажник на тавана, с помощта на който да имам възможността да превозвам по-тежки и по-обемни предмети. За съжаление, обаче, нямам снимки от самия процес, понеже като се захвана с такъв тип дейност и изобщо не мисля за снимки.

                              Багажникът е направен почти изцяло от профили 25х25х2. Не помня колко 6-метрови пръчки бяха, но да кажем нещо от рода на 7-8 пръчки. Използвах също така шина (размера не го помня вече, но беше с дебелина 3 мм). Шината играе роля на стойка на самия багажник. Първо взех точните размери за дължината на шините. Направих 8 бройки. Мислех си да правя и 9-та бройка, която да бъде в задната част, но не видях особен смисъл, а и това щеше да ме ограничи да движа багажника напред-назад. Изрязох въпросните планки. Във всяка една от планките направих по една дупка, като същевременно от едната страна заварих по една гайка, където ще влиза болт. След това направих и държачите. Доколкото се сещам бях срязал един по-голям профил на две, защото нямах П-образен профил. След това сложих планките на джипа и взех разстоянието между тях във всяка от 4-те позиции. Гледах основите да са на горе-долу едно и също разстояние. В задния край багажника беше с ориентировъчна дължина от около 128 см, а в предния около 132 см. (по спомен). След това на място прикапах отрязаните 4 профила с точна дължина и ги прикапах на място. После ги свалих, за да се заварят както трябва. След това взех размера за дължината на самия багажник. Изрязах двата профила за дължината, а след това, като ги поставих, взех и размера за ширината. След това изрязохме и другите два профила, краищата ги срязохме на по 45 градуса. Отново поставихме 4-те пръчки за тест и всичко си пасваше. След това последва заваряване за шините и за долните носещи профили. След като направихме долната конструкция, се заехме с вземане на размери за слагане на профили на ширина. После изрязохме 3 профила, които ги поставихме по дължина, за да бъде по-здрава конструкцията. След това всичко се заварява както си му е реда. После, по образец на долната основа, се прави и горната, само че с няколко см. по-късо, за да може в началото на самия багажник да се направи скос. Изрязохме профили с дължина 10 см., за да може горната основа да е на такава височина от долната. Отново всичко се заварява както трябва. След това, в предницата на самия багажник поставихме малки профили, на които сложихме два халогена (преди бяха на предната броня, но ги разкарах и след 4-5 години отново ги сложих, само че на багажника). Също така изрязохме малки планки, които пробихме и им заоблихме ъглите. Тези планки са като уши, на които да мога да закача вантите. След това отново всичко се заварява, шмиргили. Като всичко е готово, грунд и боя. След това, преди поставяне, имах една спукана гума от колело, която ползвах, за да не се надраска тавана, когато поставяме багажника. За поставянето му ни бяха нужни 4-ма мъже. Оказа се не особено лек. Нямам представа колко килограма е излязал, но се вдига с 4-ма мъже над главите ни. Поставихме го, след това го хванах с П-образните планки, които бях направил предварително, а след това и вантите.

                              Стига вече с приказките, нека да пусна няколко снимки. Както казах, нямам снимки от самия процес, но имам снимки от крайния резултат. Лично аз съм доволен, а щом клиентът е доволен - това е важното.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5735472 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:139.0 КБ
ID:5735473 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:67.4 КБ
ID:5735474 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5735475 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:100.9 КБ
ID:5735476 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5735477 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:5735478

                              Би могло да се направи и "ъпгрейд" на багажника, като се пуснат тръби или профили от багажника и се хванат било то за броня или за рамата, за да не се налага тавана да носи целия багаж. Но това едва ли ще го направя в скоро време. Също така си мислех да сложа някакъв тип решетъчна мрежа (не знам как точно се нарича), за да може лесно да се стъпва отгоре, защото в момента трябва да се внимава къде се стъпва, ако човек се качи на багажника.

                              Всичко това се случва към края на август и началото на септември миналата година. С приятеля, с когото правихме багажника, си казахме, че след като го направим, отиваме на събора в Приморско. Взехме още един приятел с нас и тръгнахме петък вечерта и пристигнахме там към 00:00 часа. Искаше ми се да го тествам багажника, като накачуля всякаквите неща, които имаме да носим, но уви, приятелите си мислят, че щяло да изглежда грозно. Понеже не ми се спори и стана на тяхната.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:209.4 КБ
ID:5735479

                              А тук може да се види през шибедаха, как се вижда багажника.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:148.0 КБ
ID:5735480

                              Малко като в затвор изглежда, затова и не го гледам много, хаха. Имах намерение да го направя багажника така, че да се отваря в тази си част, но по-голяма играчка е и тогава не ми се занимаваше.

                              И през лятото на тази година ми се наложи да ползвам багажника (най-накрая) по предназначение. Едни приятели си отдадоха къщата под наем на италианци, които бяха 5 момчета, на около 23-25 години, които идват във Варна или по-точно Златни Пясъци, за да си изкарах хубаво и да свалят по някоя мацка. Това с мацките не им се получи, тъй като въпросните момчета бяха по-слабички и се оплакваха, че българските мъже били по-добре сложени и момичетата не ги поглеждали италианците, хаха. Посмяхме се с тях няколко дни като цяло. Та да се върна на самия тест. Аз и собственичката на къщата отидохме да ги посрещнем. Таксито от Букурещ ги беше стоварило пред един хотел на Златните. След това им качихме багажа на багажника (отново най-накрая). Сложих и някакви колани от по 5-10 лв, но и без тях можеше.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:2
Размер:117.8 КБ
ID:5735481

                              След това реших да направя снимка на всички в джипа, преди да потеглим за самата къща.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:2
Размер:100.0 КБ
ID:5735482

                              След като ги оставихме тях, едно приятелче ми се обади да му помогна с преместването на багажа от една квартира в друга. Речено - сторено. Те са местили някои неща през деня, а други останаха за вечерта. Аз бях свободен вечерта и тогава, каквото беше останало, го качихме на багажника. Някои неща влязоха и в джипа, а други в колата на момчето.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5735483

                              И в крайна сметка, година по-късно от направата на багажника, за един ден ми се наложи да го ползвам два пъти. Все пак съм доволен, което е най-важното. Поздрави!

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи по Джипката днес?

                                Днес си взех нови гуми bf mut 31/10.5/15

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X