Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи по Джипката днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи по Джипката днес?

    Смених маслото и семерингата на задния диф.

    Коментар


    • От: Re: От: Кой какво направи по Джипката днес?

      Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
      Имало е хубава неделя и на интернета видях ако се заврти един зобник за 180 градуса оставим един пласмасов прстен на вн и не го слагам на мембраната, и повдигнам за 2 мм вентил за турбо и Паджеро ше стане 115кс
      Прилагам снимки за да е поразумно.


      [ATTACH=CONFIG]791105[/ATTACH]
      помпа за дизел
      [ATTACH=CONFIG]791106[/ATTACH]
      е тази прстен см оставил на вн
      [ATTACH=CONFIG]791107[/ATTACH]


      [ATTACH=CONFIG]791108[/ATTACH]
      завртях тази зобник за 180
      [ATTACH=CONFIG]791109[/ATTACH]


      [ATTACH=CONFIG]791110[/ATTACH]


      [ATTACH=CONFIG]791111[/ATTACH]
      повдигнах тази турбо вентил за 2 мм
      [ATTACH=CONFIG]791112[/ATTACH]


      Как разбрах френски език на страница каде намерих това има двигателя сега 115 к.с. (не сем сигурен дали е така) Но осе6та се разлика при каране.


      Сщо имам план да му махнем ЕГР.

      Дополнително ми казали да бих трабвал да мониторирам темпаратура някъде на изходящия колектор.


      Линк ако нее позволен да се го истрие. http://mitsu-l200.fr.gd/100cv-en-115cv.htm
      Здравейте,аз искам да попитам как се представя жипарата за сега.Става на въпрос за разхода на гориво ,промени ли се и на вървеж как е ако все още го имаш де

      Коментар


      • От: Кой какво направи по Джипката днес?

        От няколко дни Пининът започна да се тресе при натискане на спирачката. Съмнението ми беше за диска на предно дясно. Свалих гумата. Дискът се беше спукал на 1/2 между двата му кръга (вентилирани са). Купих нови (100 кинта) и днес ги смених (с малко пЦуванье и кютек, за радост на комшиите ). Ето как се прави, лесно е. Ще добавя, че болтовете, с които се вадят старите, са М8. Не забравяйте да смените смазката на спирачните апарати и да огледате накладките.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • От: Кой какво направи по Джипката днес?

          Оскъпяването на колата продължава.След монтаж на гумите миналата седмица ,днес:
          - ролки и ремъци
          - всички филтри
          - масла - двигател ,скоростна кутия ,раздатка ,преден диф и заден диф
          - промивка радиатор и охл. с-ма
          - нов термостат
          - спирачна система - нови накладки ,нови спирачни маркучи ,нова помпа ,промивка и нова течност
          - подмяна гарнитура на клапанната глава

          Предстои ходова част и регистрация.
          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

          Коментар


          • Колеги ,за да не отварям.тема в групата на Паджеро,да питам къде и как да си намеря гайки за джанта Паджеро 2 за София ?Нови или втора ръка.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • Маргел?
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • Мноо ме дразнеха тия реглажни болтове . Голям бой изядоха и вижте кво им причиних :
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210407_104750.jpg
Прегледи:256
Размер:431.4 КБ
ID:6729693
                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                Коментар


                • Ми отвътре каналче за да има движение на греста?
                  Аа сега се сетих - може да не слагаш грес, да остане празен каналът, а като се наложи, впръскваш ВД40 и действаш!!

                  Коментар


                  • Той болта фабрично не е кръгъл (виж снимката , ако за радост не си се сблъсквал) , има си достатъчно място за грес между него и втулката , което място иначе се пълни с вода и гадости . Не знам защо са се изложили жълтите тук , на Бенц и на Тойота съм виждал и са по-грамотно направени . Ама са и по-скъпо направени и явно икономията е била целта
                    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                    Коментар


                    • Даа такъв болт не съм отвивал За такива имам още графит на прах, натърквам го добре и после няма пробеми

                      Коментар


                      • Май на предниците на П1 и на П2 са си както трябва болтовете , белята е при П3 и П4 , те са с такива болтове и от пред , и отзад . Графит на прах няма да помогне при тоя дизайн . Евентуално някоя неотмиваема грес (marine напр.) , ама тва ,ако успееш да извадиш фабричните с мноо късмет , бой и мамата. Моята баба дойде от Атина и е доста добре отдолу . Не мога да си представя , къв купон ще е , ако е карана първите 10-15-20г в Австрия , Швейцария ,или Германия...
                        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                        Коментар


                        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-2dec5ba503fee4125bb32b4f46660e4b-V.jpg
Прегледи:199
Размер:461.7 КБ
ID:6733170 Заиграл съм се с консервация на бабата
                          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                          Коментар


                          • Цялата е в кухини отдолу ,нали си няма рама ,горката
                            Прикачени файлове
                            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                            Коментар


                            • След миенето ,я пръскам с преобразувател ,из всичките досадни кухини. После целия й под с преобразувателя . И ще я покарам месец-два.
                              После пак миенене ,съхнене и няколко вакси.
                              Споделете опита си ,моля
                              Прикачени файлове
                              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                              Коментар


                              • Най-трайна обработка срещу ръжда съм правил, като запуша всички отвори по гредите с болкит и ги пълнех с рядка смес от диф-масло и грес. След 1-2 седмици каране на колата махах тапите.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X