Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи по Джипката днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ето какво направих с джипчето ми

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    Я скенирай листа от реглажа и го качи да го видим. Ако искаш можеш и да забършеш името на сервиза.
    Да ама не ми дадоха лист ,пък и аз не си исках ,казаха ми смени си" двата "хебела и ела пак ...сигурно не са го закачали изобщо на стенда ....абе сервизи
    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

    Коментар


    • #62
      От: Ето какво направих с джипчето ми

      Първоначално публикуван от off_roader Преглед на мнение
      Колега не мога да се ангажирам,че проблема ти е в щангата.Но можеш да го провериш лесно,разхлаби я от към моста и извади болта който я държи за планката,ако има някакво напрежение то ще се усети веднага и щангата ще изплесне по посока на усилието,но това при положение,че джипа е на гумите да симулираш максимално близки до реалните условия.Не твърдя,че съм прав просто с подобен проблем се сблъсках наскоро,но и удължаването не е шега трябва да се прецени точно с колко,за да не се получи обратното прекалено дългата щанга да бута моста и пак да ти носи.Ще се радвам да помогна с каквото мога.
      Благодаря ти Ради ,и аз си мислех точно това ,ако имам време да сваля тази щанга и то ще си покаже , но немисля че е от нея ...
      Последно редактирано от Красимир Гошев; 31-08-11, 22:03.
      MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
      MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

      Коментар


      • #63
        От: Ето какво направих с джипчето ми

        Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
        Благодаря ти Ради ,и аз си мислех точно това ,ако имам време да сваля тази щанга и то ще си покаже , но немисля че е от нея ...
        При 5см нагоре, панхарда няма нужда да се пипа, освен ако не смяташ да правиш сериозни скокове. Проблемът ти е отпред. След натягането на торсионите предницата ти изглежда така
        \--/ или така |--/, или така \--|. Това се оправя на стенда, но няма болт за регулиране - оправя се с подложки под захвата на оста на горния носач. И отнема по час-два на колело, освен ако човека на стенда не е много, ама много печен.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #64
          От: Ето какво направих с джипчето ми

          А по въпроса с хебелите - ако сме точни в терминологията, хебелите са наистина два, понеже тая думичка визира само рамото. Т.е. имаш веднъж паразитния хебел, закачен на свободна ос и втори път - активния, който е закачен на кормилната кутия. Дори и да имаш луфтове там, това няма да се прояви като теглене в едната посока, а по-скоро като чукане, при преминаване на неравности. Хебелите не влияят на сходимостта, понеже са си закачени на двата края на щангата.
          Най-простия експеримент, който можеш да си направиш, е да смениш местата на предните гуми. Ако продължи да тегли в същата посока - търси по-добро място за реглаж или някакъв друг проблем отпред (шарнир, кормилен накрайник, блокирал спирачен апарат). Ако посоката се обърне, проблемът е гума или джанта.
          Последно редактирано от stargazer; 01-09-11, 11:34.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #65
            От: Ето какво направих с джипчето ми

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
            А по въпроса с хебелите - ако сме точни в терминологията, хебелите са наистина два, понеже тая думичка визира само рамото. Т.е. имаш веднъж паразитния хебел, закачен на свободна ос и втори път - активния, който е закачен на кормилната кутия. Дори и да имаш луфтове там, това няма да се прояви като теглене в едната посока, а по-скоро като чукане, при преминаване на неравности. Хебелите не влияят на сходимостта, понеже са си закачени на двата края на щангата.
            Най-простия експеримент, който можеш да си направиш, е да смениш местата на предните гуми. Ако продължи да тегли в същата посока - търси по-добро място за реглаж или някакъв друг проблем отпред (шарнир, кормилен накрайник, блокирал спирачен апарат). Ако посоката се обърне, проблемът е гума или джанта.
            Значи ,това с завъртането на гумите беше първото което направих,пак си тегли в съшата посока ,немисля че ми задържа спирачен апарат ,защото джантите са си еднакво топли и това съм го проверил .Проблема мисля че си е до реглаж ,защото първия дето го регулира ,го направи за 10 мин . поне така каза че го е направил ,а в втория сервиз направо ми казаха да сменя хебелите ...преди да го вдигна си беше наред и си вървеше направо ,ако е имало разбит ,накрайник или шарнир и преди това щеше да дърпа нанякаде ... така че сега търся сервиз в който си разбират и ще го направят .
            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

            Коментар


            • #66
              От: Ето какво направих с джипчето ми

              Колега,ти каза,че си ходил при майстора в Яхиново,пробвай при брат му,който работи в Дупница в Горна Махала.Този в Яхиново е малко мързелив да ти кажа,при брат му съм ходил преди 3 години и от тогава все там ходя,много съм доволен от човека.Но трябва да намериш някой който го познава за да ти обърне наистина внимание и да изпипа всичко както трябва.Може би момчето с белия нисан може да ти съдейства,сина на майстора също има тойота лен круизар 70 понаправена за офроуд,отделно кара в българския шамионат по мотокрос.Така,че не им е чужда наща краста.В Кн няма да намериш майстор или сервис.
              Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

              Коментар


              • #67
                От: Ето какво направих с джипчето ми

                Първоначално публикуван от off_roader Преглед на мнение
                Колега,ти каза,че си ходил при майстора в Яхиново,пробвай при брат му,който работи в Дупница в Горна Махала.Този в Яхиново е малко мързелив да ти кажа,при брат му съм ходил преди 3 години и от тогава все там ходя,много съм доволен от човека.Но трябва да намериш някой който го познава за да ти обърне наистина внимание и да изпипа всичко както трябва.Може би момчето с белия нисан може да ти съдейства,сина на майстора също има тойота лен круизар 70 понаправена за офроуд,отделно кара в българския шамионат по мотокрос.Така,че не им е чужда наща краста.В Кн няма да намериш майстор или сервис.
                Да това го знам за КН ,че няма читави майстори ,мисля да го карам в София ...А защо трябва да намирам някой който го познава зада ми обърне някакво внимание ,ето затова нищо невърви в БГ . Нали с това си искарва хляба ,значи всеки клиент си е пари ,няма значение кой на кой е човек и тн .
                MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                Коментар


                • #68
                  От: Ето какво направих с джипчето ми

                  Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                  Да това го знам за КН ,че няма читави майстори ,мисля да го карам в София.
                  Като се наканиш, драсни едно лично. Имам нещо предвид.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ето какво направих с джипчето ми

                    Мисля да е към края на другата седмица ,ще се обадя непременно ,нали имам да черпя и бес това ...
                    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ето какво направих с джипчето ми

                      Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                      Мисля да е към края на другата седмица ,ще се обадя непременно ,нали имам да черпя и бес това ...
                      Баш тогава ме няма. Ще ходя малко да почивам...
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ето какво направих с джипчето ми

                        Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                        Мисля да е към края на другата седмица ,ще се обадя непременно ,нали имам да черпя и бес това ...
                        Може и мен да ме почерпиш

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ето какво направих с джипчето ми

                          Браво! Супер е станало!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ето какво направих с джипчето ми

                            Първоначално публикуван от tunder taiger Преглед на мнение
                            Може и мен да ме почерпиш
                            Като гледам аватара ,май ти требе да черпиш....
                            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ето какво направих с джипчето ми

                              Първоначално публикуван от Жорко Преглед на мнение
                              Браво! Супер е станало!
                              Благодаря колега ,на всеки го пожелавам ...
                              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ето какво направих с джипчето ми

                                Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                                Като гледам аватара ,май ти требе да черпиш....
                                Това е само шаси с купе

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X