Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

    Обмислям да извърша огромна глупост и да си взема нова джипка. Не ми се занимава с ръжди, скапани мотори, счупени неща тук и там, несменяни масла, изхабени съединители и други простотии оставени в наследство от някой простак.

    Та гледам разните опции. Явно от младежите дето се продават сега няма много машинки подходящи за разходки. Та съм се загледал в следните:

    1. Wrangler може би във варианта Rubicon. Това наистина ли става и за по сериозен оф роуд т.е. примерно път дето е минал дърварски камион?
    2. Defender - искам да е с 4 врати ама 110 варианта ми се вижда като автобус или греша? А 90-ката малко къса...ама пък Defender-a e с алуминиево купе. Ако се грижа за него до пенсия ще ме кара май.
    3. Duster - макар и смешно от новите коли май тая е най-близо до оф-роуд автомобил и в мойте възможности
    4. Разните камиончета - Hilux, Navara...за добра конфигурация цената отива над тази на №1 или №2 пък те ще са постоянно неудобни или греша?

    Land Cruiser-а е хубаво ама там се отива в ценова категория, дето не ми се гледа. А други не виждам по пазара да има. Китайския джип го пробвах, то е тъжно ако не беше смешно. Другите са паркетни изпълнения ....вградено шаси....моля? я пак? Pathfinder-а ами не ми прилича на джип а на ван. Chevrolet Niva преди години го бях виждал ама сега го няма нещо в БГ, май и не е много успешен. Mitsubishi ...всичко което чувам за марката е много лошо а цените са и по високи и от тези на Тойота.

    Та чудя си се какви биха били предимствата на №1 спрямо №2 или обратното. Ето някой чуденки

    1. Двата варианта като гледам са като лего. Важно е двигателя и купето да уцеля в началото и после каквото искам мога да им сложа. Това правилно твърдение ли е? дори с фирмени неща заради гаранцията? На дефендъра каталога с аксесоари е бая голям

    2. Как има возията? За defender-а чух лоши неща т.е. че шуми ужасно...ама може да е било от гумите. Новия модел можел да дигне 140, което си е бая за джип то и ленд крузера май е горе долу до там. Кака е американеца?

    3. и двата ли са с инчови резби на болтовете?

    4. Фирмените им сервизи как са? Балкан стар и мото-пфое? Кой е по-добре ако стават? То ясно че 4-5 години ще съм с тях ама след това?

    5. За кой по-лесно ще си намирам части? Май за дефендъра ще е лесно от кралството да си ги поръчвам сам или греша ( за други работи имам супер добри впечатления от английските търговци и с радост си пазаря от тях)? За Wrngler май повечко от САЩ и може да има разни грижи - мита, липса на сертификация за ЕС и подобни неща. Споделете малко опит?

    6. Дайте препоръки за моделите

    7. За Duster-а бензин или дизел? От дизелите има ли смисъл от 110 коня или 90-ката е добре? Кой ще е най издръжливия?

    Не знам какво ще ми щукне накрая. Може да реша №3 или нещо съвсем друго ама ми се иска нещо по-истинско дето да го ползвам с кеф много време.

    Пиша това щото гледах обяви разни за 4-5 годишни, сега имам ядове с един 12 годишен и хората не се грижат за колите си. Познати ме питат как не ми се е раздрънкала колата ...ами карам я внимателно и редовно си я водя на сервиз според графика и сменям каквото трябва с каквото трябва (е за туй много бих искал Тойота ама е скъпа). Ако кола по-нова от моята изглежда по-зле, как да я гледам и да говорим за цена въобще?


    ПП За двигателите За wrangler-a e 2.8L CRD (има и някакъв 3.5 или 3.6 бензин ама...), За дефендер-а е 2.2. дизел май единствения дето предлагат
    Последно редактирано от hotsnail; 09-04-13, 21:40. Причина: Допълнително инфо

  • #2
    От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

    Дъстера къде го метна при вранглер и дифендър!? Реално за парите на ново нещо си намираш някой от доказалите се фенове у форима да ти спретне наджипено нещо по-старо... Или направо си вземи един бойлер дива котка... ако държиш да е ново... и да става за оф.

    Коментар


    • #3
      От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

      Не искам да се състезавам, а да се разхождам, понякога и извън обсега на пътна помощ.

      А Duster-а има учудващо добри ревюта и приемане като цяло. Евтин но хитро е поевтинен за разлика от китаеца.

      ПП Инак видях в Продавам една готина Тойота стара ама тя е извън 30 годишния период за който Тойота продават части.

      Коментар


      • #4
        От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

        С дъстер-а няма да стане таз работа, то си е паркетник. Стара тойота, BJ40? Такова направено като попаднах на един паркинг у Франция и не можех да си тръгна! И си беше като чистак бърсак ново, та части ще намериш . И си струва всяка стотинка. Като цяло нов 4х4 дето да става и за извън пътя и да е на прилични пари си е трудна задача. Пък той бойлера си става за разходки и цената му нов ич не е за подценяване. От това дето си писал сякаш се колебаеш м/у нещо с цели мостове и нещо по-асфалтово... та трябва да избереш... А май и още да ровиш по разделите . Една Тойота 80ка ми се чини дето за парите на нов дифендър или врангел ще си я направиш слънце с доста екстри, щото инак от магазина са голи като пушки... нямат ни брони ни нищо. И щом си пазиш машините и си ги гледаш добре, няма значение дали е нова. Взимаш нещо старо и здраво от времето, когато ги правеха здрави и си го правиш и гледаш. Инак смесеното от двата свята е Гранд. Загледай ги и помисли. Има не толкова стари, които са доста приятени, а едно HEMI никак няма да е зле за разходки с правилните добавки и пак няма да струва като нов таралясник...

        Коментар


        • #5
          От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

          Нов Дифендър ще е потресаваща грешка.Това недоразумение скърца и тропа цялото,през цялото имаш чувството ,че задната врата ще падне,а на огледалото се вижда че има по-големи артикулации от окачването.Дизела е 2.4 от форд транзит и набира доста прилично,но с огромен лаг-т.е като подадеш газ тръгва след 1-2 сек.Мото-Пфое и Балкан Стар са доволно финансово невъзпитани така че да не ти е критерий това....
          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
          Mark Twain
          СтоЕнчA

          Коментар


          • #6
            От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

            Един глас за Вранглер Ънлимитид 3.6 (може би 3.7) бензин!
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

              Ако можеш да си позволиш чисто нов Рубикон няма смисъл да се заглеждаш в нищо друго. Бензиновия го забрави. Дизела го разпорва по всички показатели. Е.... малко е по-скъп дизела с едни 11 500 лв, ама едва ли ще са проблем. Не купувай от Балканстар миналогодишни застояли модели. Ако все пак решиш да е от БГ искай модел 2013 и в никакъв случай не им плащай за никаква екстра която ти предложат. Просто 2013 Jeep JK Wrangler Unlimmited 2.8 CRD. Задължително с джанти 17" ако може дори обикновени стоманени. И без това само след няколко месеца ще ги ползваш само за зимни гуми с 35" Дуратраци
              Последно редактирано от elbgt; 09-04-13, 22:45.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #8
                От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                Със рейнджър от магазина стигнах до там до където закъса и подготвен дифендър . Разликите бяха в полза на подготвения . Част от проходимоста е количеството мозък в главата на задкормилното. За софт разходки сред природата успешно може да се ползва всеки СУВ .Проблема е когато се реши че точно от тук и че на всяка цена е необходимо да се мине . Закупих си пикапа за разходки и работа .За момента отговаря на нуждита на мен и на моето семейство . Вози много багаж ,върви достатъчно бързо и имам малки допълни разходи .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #9
                  От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  Ако можеш да си позволиш чисто нов Рубикон няма смисъл да се заглеждаш в нищо друго.
                  Ами може да съм глупав ама около 1500 лева е разликата от Сахара до Рубикон...странно ама не е лошо. Не мога и да разбера точно от сайта им какво има повече рубикона. Това дето разбрах е блокажи на 3-те дифа, екстремно бавна скорост за внимателно каране, разкачване на стабилизиращата щанга, цял преден мост идентичен със задния. Това ли е? Мен ми звучи като доста много ако ги купувам като части за tunning на Sahara. Май крият че липсват някакви неща от Схарата..инак не си представям как за 1500 лева става тоя фокус.

                  С позволяването няма да е лесно ама гледам и по новички 2-ра ръка...има един за около 25 бона 2008-а ама другите подобни на него са по 30+ и малко се притеснявам че сигурно е скрита лимонка - примерно крива геометрия или някаква друга голяма фира. То някои от тия се оказват нелечими в България по нормален път.

                  Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                  Един глас за Вранглер Ънлимитид 3.6 (може би 3.7) бензин!
                  т.е. по-добре от дизел? Няма ли да е ламя? Лошо е че Балкан Стар не предлагат Рубикон с 3.6 мотор. Само нафтови печки.

                  Аз съм фен на нафтовите печки заради високия въртящ момент на ниски обороти. Ама няма много опит и никога не съм карал мощен V6

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                    Нов автомобил без да въртиш минимум 50 000 е глупост. Като не искаш бракма си купи на 3-5г за 1/3та от цената без огромно каско и т.н. и с оправени всички фабрични дефекти. Рубикона гази много юнашки в базовия си вид даже , въпроса е дали дърварките ще минат където рубикона Рубикона е с по-яки мостове

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                      Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                      Ами може да съм глупав ама около 1500 лева е разликата от Сахара до Рубикон...странно ама не е лошо. Не мога и да разбера точно от сайта им какво има повече рубикона. Това дето разбрах е блокажи на 3-те дифа, екстремно бавна скорост за внимателно каране, разкачване на стабилизиращата щанга, цял преден мост идентичен със задния. Това ли е? Мен ми звучи като доста много ако ги купувам като части за tunning на Sahara. Май крият че липсват някакви неща от Схарата..инак не си представям как за 1500 лева става тоя фокус.

                      С позволяването няма да е лесно ама гледам и по новички 2-ра ръка...има един за около 25 бона 2008-а ама другите подобни на него са по 30+ и малко се притеснявам че сигурно е скрита лимонка - примерно крива геометрия или някаква друга голяма фира. То някои от тия се оказват нелечими в България по нормален път.



                      т.е. по-добре от дизел? Няма ли да е ламя? Лошо е че Балкан Стар не предлагат Рубикон с 3.6 мотор. Само нафтови печки.

                      Аз съм фен на нафтовите печки заради високия въртящ момент на ниски обороти. Ама няма много опит и никога не съм карал мощен V6
                      Къде ги гледаш тия 1500 лв разлика между Рубикон и Сахара? Ето ти цените на БС.

                      Ако ще се заиграваш като мен избора трябва да е Сахара, защото и без това ще му изхвърлиш мостовете и стаб. щангата заради които даваш 4500 лв в повече до Рубикон. Сахарата в заводски вид е обикновен паркетник като всички останали дето се мотаят в този форум с изключение на някоя и друга Г-класа. И пак да ти повторя да забравиш за бензина. Втора употреба Рубикон е трудна работа. Аз знам само за един бял с криво шаси, ама са го скрили умело. Може и да има нещо из мобилето ама аз там не гледам често.
                      Последно редактирано от elbgt; 09-04-13, 22:54.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        Със рейнджър от магазина стигнах до там до където закъса и подготвен дифендър . Разликите бяха в полза на подготвения . Част от проходимоста е количеството мозък в главата на задкормилното. За софт разходки сред природата успешно може да се ползва всеки СУВ .Проблема е когато се реши че точно от тук и че на всяка цена е необходимо да се мине . Закупих си пикапа за разходки и работа .За момента отговаря на нуждита на мен и на моето семейство . Вози много багаж ,върви достатъчно бързо и имам малки допълни разходи .
                        Ford Ranger? т.е. подобието на Навара и Hilux? Ами....де да знам Hilux на мен ми е на сърцето ...има един много култово червен за 26000, 2006-а година на 90 хиляди км. Е виж червените как се справят



                        Нови обаче стават на цените на Wrangler-aм когато добавиш 4 врати и малко екстри. Имат базови варианти ама с 2 седалки...

                        Ще го видя де Форд-а. Ако имат 4х4 защо не.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Е.... малко е по-скъп дизела с едни 11 500 лв, ама едва ли ще са проблем.

                          ........човека иска Дъстер, който струва колкото разликата между бензина и дизела, ти си седнал за джантите да се кахъриш




                          п.п.
                          Според мен няма пенкилер. Дефинирай по-твърда разходка, защото това да караш в следите на виетнамките означава да имаш 40 инчови гуми, иначе просто ще те теглим от по-далеч. Всичко не пригодено за офроуд е близо до паркетник като клирънс и проходимост.
                          Преди два месеца си търсих за мен SUV и тествах Тойота Ленд Крузер както и пикапа, тествах и Субару XV, тествах и KIA , карах и новата Каптива.
                          Тъ, Тойота колкото и надървена да ти изглежда, има същият клирънс като Субаруто, Киа дава прекрасен конфорт извън пътя, а Каптивата е изключително евтина за това, което предлага.

                          Дай лимит на парите, защото питайки за Вранглер и казвайки, че Дачия ти е в бюджета, сериозно се разминаваме колега.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                            Ааааа това за Дачията не го бях видял. Ясно Нема се 'абим
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                              Къде ги гледаш тия 1500 лв разлика между Рубикон и Сахара? Ето ти цените на БС.

                              Ако ще се заиграваш като мен избора трябва да е Сахара, защото и без това ще му изхвърлиш мостовете и стаб. щангата заради които даваш 4500 лв в повече до Рубикон. Сахарата в заводски вид е обикновен паркетник като всички останали дето се мотаят в този форум с изключение на някоя и друга Г-класа. И пак да ти повторя да забравиш за бензина. Втора употреба Рубикон е трудна работа. Аз знам само за един бял с криво шаси, ама са го скрили умело. Може и да има нещо из мобилето ама аз там не гледам често.
                              Ами да кажем 70 хиляди за нова ми е лимита. Ама по важно е какво има зад тия пари нали? Не ги събирам из двора. Дъстера ми изглежда смислен за парите си. Wrangler-а също.

                              Рубикона е 70 с дизела... Тоя ценоразпис на сайта е различен от този дето ми дадоха от БС. Сред цените дето ми дадоха бензин няма т.е. забравил съм го.

                              Сега не ми е ясно тая сахара дето е на сайта им защо е толкоз скъпа...другите сахари са по евтини ама най-евтината дълга сахара е 66000 а най-евтиния дълъг рубикон е 70 500 ....ок 4500 е разликата ама...пак 3 блокажа по пазарни цени май са там някъде.


                              Дълъг или къс wrangler е по-добре? За офф роуд силен сигурно къса база ама за по-леки неща предполагам и дългата не е зле.

                              А за разликите от Тойота до киа...няма да коментирам. Да кажем че в момента няма сносна оф роуд киа дето да се внася в БГ.

                              ПП За Дачията писах доста ясно. Просто цената срещу това дето дават ми изглежда добре. Ясно ми е, че няма да я пипам с нищо, че няма да стигне далеко, ама все пак ще се справя с ограничено количество кал (2 санта?) и няма да я продам след 12 месеца за части щото е гнило купето, щото някой си е теглил лодката в морето..
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-04-13, 06:38. Причина: Линкове към търговски сайт

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X