Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

    Здравейте фенове на джиповете. От известно време искам да продавам колата и да си купя джип, защото може да ти и изкарва пари, а не само да накарваш. Джипа мисля да го ползвам за работа(да го товаря) като това означава да го вкарвам в нивата за селскостопанската продукция. Предимно за работа и същевременно да ми е и средство за придвижване. Бюджета ми е ограничен(в случай,че продам Ауди 100-ката си), макс 4000, като гледам имам право да избирам между Isuzu Trooper, Opel Frontera, Jeep Cherokee, Land Rover Discovery 1(евентуално ако изскочи). Витарата и Ферозата ги давали доста добри за офроуд, но мисля че няма да ми свършат работа като товарно пространсто. Ами ще се радвам да помагате в избора.

  • #2
    От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

    Това не е ли за пикап - селскостопанската продукция - някой от тия джипове дето си ги изброил, почти нямат багажно пространство!!!
    Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
    O8867З7I78

    Коментар


    • #3
      От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

      Това което си описал като работа може да го вършиш и с Форд Транзит. Обикновенно джиповете са свързани с по-големи разходи за поддръжка, гориво, гуми, данъци и т.н., а колкото са по-стари и евтини, токова повече се нуждаят от инвестиране на средства. 4000 хиляди са достатъчни за придобиване дори на не лош джип, но оттам ще трябва да си готов да дадеш още поне 1000-2000, поне според мен. Ако мерака е толкова голям аз лично бих избрал да е бензин на газ.
      Успех!

      Коментар


      • #4
        От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

        И според мен може да се намери читава джипка от изброените за тези пари, но трябва добре да избереш да не попаднеш на някой изтормозен екземпляр. По отношение на обема и колегата спомена не очаквай кой знае какво
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

          ПИКАП ти трябва не джип

          Коментар


          • #6
            От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

            Мисля, че идеята ти да имаш една кола, както за возене, така и за селско-стопанска работа не е добра. Който от посочените джипове да купиш, си иска поддръжка в сервиз, което значи време и пари. Помисли, дали не е по-добре, ако си оставиш Ауди-то за возене и си купиш УАЗ на газ за нивата.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

              Пикап за тея пари, къф?! Стават си всичките изброени и можеш да си товариш. Зависи и каква ти е продукцията де, щото не се мие така лесно като пикап... По-скъпо ще ти е да го правиш принципно. Аз заложиш на Диско 1 преди бая години и не съм съжалил нивга...

              Коментар


              • #8
                От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                Черокито товари до тон, а ако си "пич" можеш да му подложиш лист два и ще товари още. Само че:
                - не е най-големия джип който си виждал, ако не му свалиш седалките няма много място, особено ако решиш да слагаш газ, щото при Черокито само БЕНЗИН е варянта.
                - за селскостопански цели си трянва пикап. Имаш голям избор, но помисли и за десен волан. Аз иляно съм ОГРОМЕН противник на десните волани, но за гората и полето що-годе става. За тези пари можеш да намериш много добро Мицубиши или Тойота...

                Поздрави !
                п.п. Разните видове УАЗ са също добро решение

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                  Събирай пари за пикап. Разликата с джипа е огромна когато трябва да натовариш нещо което цапа или мирише.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                    Благодаря за отзивчивостта приятели. Колегата, който ме съветва, че една машина или е за работа или е за придвижване е прав. Но аз исках компромисен вариант между двете. Под продукция имам предвид касетки с череши, че си имаме масив, гаци с картофи и орехи, няма да превозвам някакви радиоактивни торове и т.н. Чичо ми има Isuzu Trooper 2.6 и Nissan Teranno 2.7 TD и съумява да си ги ползва за такава работа, даже си дърпа и платформа. За пикап няма пара. Та насочете ме по-конкретно, разхода много не ме притеснява, защото все пак такъв автомобил би ми вършил работа и би ми изкарвал пари. За Чероки на бензин не съм навит. Гледам в мобилето и мн се точа на един Land Rover Discovery 1 2.0 с метан от Бургас, изглежда много свеж за годините си, но този двг май е монтиран на Ровър 820 и частите са доста проблемни, а и с бутилките може би ще бъде заета голяма част. Чакам съвети момчета. Благодаря !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                      Диското по-добре да е дизел. Багажникът му е по-скоро вертикален. Трупъра и тераното не са с кой знай, колко по-големи багажници обаче. Нищо му няма на черокито ако е на газ ще ти харчи прилични пари, но не е никак голямо. Оглеждай се за диско 200 или 300 тди, изкачат оферти. Щом приятел си закупи тд5 за 5000...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                        Ако терена позволява, може да помислиш за ремарке. Т.е. може и нещо с не толкова голям багажник, но с теглич и за работа да му качваш ремаркето. В такъв случай може да видиш кия, витара, хонда црв... последната не е много подходяща за тежък терен, но като возия пространство и поддръжка е кажи речи сравнимо с лека кола.

                        Това само като идея
                        Успех
                        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                          Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                          кия, витара, хонда црв..
                          Това само като идея
                          Успех
                          Недей, де.. ВИТАРАТА И КИЧТА са всиюко друго, ме не и просторни. Огледай се за Нисан Навара от старите, единственич недостатък е независимото окачване . Щом искаш да искарваш пари с колата, трябва да гледая нещо дето не се чупи всеки ден и поддръжката му е ниска

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Недей, де.. ВИТАРАТА И КИЧТА са всиюко друго, ме не и просторни. Огледай се за Нисан Навара от старите, единственич недостатък е независимото окачване . Щом искаш да искарваш пари с колата, трябва да гледая нещо дето не се чупи всеки ден и поддръжката му е ниска
                            Е аз имах предвид хондата, от трите витарата е най-тясна и с най-малък багажник. Кията е по-добре, ако пък е и "вагон" си е много по-добре.
                            Като все пак човека иска и да му е що годе комфортно, че ще му е и основна кола. Както и факта, че са в по-малък клас и съответно по-евтини, което до някъде предполага, че може да намери нещо по-читаво .

                            Въпреки, че май най-добре ще е да вземе пикап и да си остави аудито, ама пусти кинти...
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                              Ами ЦРВ за 4000 лв не съм виждал да е годно за движение...прочетете му и заглавието на колегата
                              Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                              O8867З7I78

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X