Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

    На така поставените параметри отговаря единствено УАЗ 3909
    - сравнително евтина подръжка
    - не се чупи чак всеки ден
    - подлежи на газификация , без бутилката да пречи на каквото и да било
    - 4+1 за возене ( при това на задната седалка може двама души спокойно да си опънат краката)
    - каросерията спокойно товари тон и нещо , при това може да се подложи допълнителен лист на задните ресьори за увеличаване на товароносимостта

    .... за проходимостта през кални ниви няма и нужда да споменавам

    Единствения недостатък е , че трябва много търсене за да попаднеш втози ценови клас.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

      Значи да не се заглеждам по Discovery бензин, а дизела градско с нормално, а не душманско каране приблизителен разход ? Благодаря за мнението за УАЗ-ката, ама ще се въздържа. Общо взето Frontera, Discovery, Terrano, 4runner или Trooper ?

      Коментар


      • #18
        От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

        ЦРВ за селскостопанска машина? Това ми звучи меко казано странно. 4-Рънър , ако му бутнеш задните седалки предлага добър обем. Ама за тия пари ще е некой гроб.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #19
          От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

          Разхода на диското се върти около 10/100 дизел. То разхода и с душманско каране не може да надскочи 12-13 лесно, ще трябва доста големи гуми, пък то над 235 85 16 се налага доста пипане, което не е съвсем без пари. Даже без лифт не мисля да събере и толкоз гума. Първите ми МТ/Р-и бяха 225 75 16 и не съм имал проблем с тях да карам извън пътя на доста места. Може и бензин, но да е 3.5 или 3.9. Обаче са лакоми и ще трябва газ, пък тя ще ти изяде багажника... резервната гума е на задната врата, та няма друго място за бутилка. Дизелите са доста прилични машинки и аз съм доволен от моето 200тди, ако и да не е нещо хипер потентно. От останалите май Фронтерата ми допада за целите ти, останалите ми се струват по-малки и/или не подходящи. УАЗ може и да е гот за нивата, но пък за всеки ден ми се струва малко особено решение.

          Коментар


          • #20
            От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

            А за Opel Monterey, Hyundai Galloper ще има ли някоя добра дума или да ги отхвърля ?

            Коментар


            • #21
              От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

              Монтерей е Фронтера с по голямо купе Галопера е Паджеро 1, стават ама май са извън бюджета
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #22
                От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                Монтерея изглежда голям и готин, но нещо няма много от него та и информацията е леко оскъдна. Галопера си е мицубиши един вид и се е съвсем читава машинка. Ще можеш доста да товариш в него, щото е бая голяма дългата база, пък си се справя чудесно сякаш. А и части има на прилични пари.

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                  Не знам дали и за джипа важи, но комшията имаше митсУбУши буса 4х4 дето е панчареево, купи си Хиндай буса дето бил паджеро 1/1 е да ама не, двигателя не се знае къв е, раздатката е от Форд от 80те... МитсУбушито освен ръждата нямаше ядове, Хюндая за 2 г чупи 2 пъти двиагател и деде ни Владко му оправя раздатката и кво ли още не, а човека е супер прецизен и го ползва само за риба. Та не са ич едно и също напрактика.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                    Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                    Не знам дали и за джипа важи, но комшията имаше митсУбУши буса 4х4 дето е панчареево, купи си Хиндай буса дето бил паджеро 1/1 е да ама не, двигателя не се знае къв е, раздатката е от Форд от 80те... МитсУбушито освен ръждата нямаше ядове, Хюндая за 2 г чупи 2 пъти двиагател и деде ни Владко му оправя раздатката и кво ли още не, а човека е супер прецизен и го ползва само за риба. Та не са ич едно и също напрактика.
                    Демек, чул си, че някой бил видял. Хюндай Галопер 2 си е подобрено копие на Паджеро 1. Достатъчно добро, за да се приеме добре от пазара, та да се хванат Мицубиши с разпространението му в Европа. Поради което този модел в Шваке не можеш да го намериш при Хюндай, а си беше като отделна марка - Галопер.
                    Разликите са основно в купето, както и в пружинното задно окачване на Хюндая за разлика от ресорите на Паджерото.
                    Доста от частите в каталога на Хюндая са си с номерата на Мицубиши. Двигателите са корейски копия на японските 2.5 дизел и 3.0 бензин. Поне дизелът има същите проблеми, каквито има и дизелът на Паджерото. Примерно, не обича дълго каране с високи обороти. Така че не само за риба, ами и от асфалта да не слиза, при неправилна експлоатация може да се строши двигател. На асфалта даже е и по-лесно. Като го опънеш по магистралата на 120-130 км/ч в продължение на някой час ...

                    Така че, Галопер 2 в добро състояние (задължително да не е от официално внесените в България) си е съвсем прилична джипка, стига човек да не търси магистрална бегачка.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                      За целта Диско дизел.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                        Фронтера А също покрива лимита и отговаря на изискванията от изброените варианти в анонса по-горе.Отзивите за тях също са положителни , както пишат във форума повечето колеги собственици на тези возила.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          За целта Диско дизел.
                          Джамбазов знае най-добре. Уви за тея пари няма как да е жълто или тойота... Но диското ще се справи. Все пак гледай да добавиш още малко пари към тези... за да ти е мирна главата после... Но все пак стара жиБка... ще иска тва и онова... да се смени. Но аз като опитен вече дисковод знам, че ще поеме бая африканско отношение преди да те предаде, та и най-голямата кошница да вземеш, пак ще има доста живот в нея останал... Инак да, трябва да избереш м/у фронтерата и диското сякаш...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Демек, чул си, че някой бил видял. Хюндай Галопер 2 си е подобрено копие на Паджеро 1. Достатъчно добро, за да се приеме добре от пазара, та да се хванат Мицубиши с разпространението му в Европа. Поради което този модел в Шваке не можеш да го намериш при Хюндай, а си беше като отделна марка - Галопер.
                            Разликите са основно в купето, както и в пружинното задно окачване на Хюндая за разлика от ресорите на Паджерото.
                            Доста от частите в каталога на Хюндая са си с номерата на Мицубиши. Двигателите са корейски копия на японските 2.5 дизел и 3.0 бензин. Поне дизелът има същите проблеми, каквито има и дизелът на Паджерото. Примерно, не обича дълго каране с високи обороти. Така че не само за риба, ами и от асфалта да не слиза, при неправилна експлоатация може да се строши двигател. На асфалта даже е и по-лесно. Като го опънеш по магистралата на 120-130 км/ч в продължение на някой час ...

                            Така че, Галопер 2 в добро състояние (задължително да не е от официално внесените в България) си е съвсем прилична джипка, стига човек да не търси магистрална бегачка.
                            Еми не съм бил чул, щото аз го карах да му го оправят, двигателя 2,5 дизел не е на митсубиши, раздатката е на Форд моделите от 80те. Не знам ама как стария бус Митсубиши не се счупи ни 1 път за 5-6 години, а хюндая дет се вика си отседе по сервизи? Нека и дедо Владо се включи да потвърди, че тва че са едно и също е някакъв мит, ама не и реалност.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                              Чакай сега, ти говориш за копие на Л300 сякаш, пък ние за паджеро... и съответните им копия. Пък аз знам, че нещата се разминават при бусовете и джиповете. А и Чавдар говори от личен опит, като аз говоря на базата на това, което съм чел от неговите теми и като цяло знам за неговото копие на паджеро, хюндайско... Та ти си го карал до сервиза, а той не само до сервиза, ами маса време... Ако и често да не съм съгласен с него за много неща, тук точно по-скоро съм склонен да повярвам на повечето му опит...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                                Колега SlaviZ0, освободи си пощата че не мога да ти пратя л.с.
                                Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X