Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    След като правих свирка 30 мин. в една водопроводна шахта при -5 ,преди 3 години,на един топуз,оттогава за мен фенера е само и единствено челник.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Аз от години не се разделям с S15, който е много подобна конструкция но ползва АА формат на батерията.
      Не мога да кажа, че е перфектен поради една причина - бутона за включване много често се натиска неволно.
      Въпреки заключването.
      За мен това е фундаментален проблем на доста модели олайт.
      Преди имах ниткор с бутон в долният край, който нямаше този проблем.
      Но пък той нямаше магнит там поради тази причина и ако трябва да избирам от двете злини предпочитам магнита на олайт-а.
      Този формат на фенерче ми е перфектен защото много често го държа с уста докато си светя и трябват и двете ръце.
      С по-голями и тежки това не работи а често ми се налага да ползвам точно този подход.

      Иначе и моят има доста “работен” вид въпреки, че е титаниев.
      Това, че “живее” непосредствено до ледермана толкова години помага за издраскванията.
      Но пък това не е брошка, че да трябва да бъде лъскав! [emoji16]

      Препоръчвам ти да се ъпгрейднеш с OLIGHT S1A. При него бутонът е гумиран и ням никаква опасност от нежелателно запускане на фенера. От ,,Олайнт" са Отчели и корегирали са грешката с бутона при модели фенери, като S15 и ST25 Baton.
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • Избор на фенер за ежедневно носене.

        S1A преди време си мислех да взема медната му версия но докато се накумя той взе, че изчезна.
        Не зная доколко са променили конструкцията на бутона но ако пак е толкова изпъкнал дори и гумиран да е не се сещам как ще избегна нежелатото включване в моят случай.
        А той е че стои в калъфа на ледермана и ако се завърти с бутона към него все го притискам и включвам в един момент.

        Преди това имах някакъв друг олайт с 18650 батерия но нещо не си допаднахме и отиде при Ясен.
        При него не съм имал проблем с бутона точно - беше по-плосък и трудно се натискаше неволно.
        Не че съм го държал на на същото място, че да сравнявам директно поради по-големият размер но бутонът беше “поправен” дори при него.
        Той пък посмъртно не можеше да го пуснеш, дори да искаш с дебела ръкавица.
        Освен това и аз веднъж се наложи да го лапам и... Направо беше обидно [emoji23]

        По тези причини го сдадох - дано Ясен е доволен от него.
        Аз определено не бях.

        Челник... Не.
        Имам, удобен е като го ползваш но дотам. Нема кой да разнася цялата тази конструкция!
        Враг усраине

        Коментар


        • Избор на фенер за ежедневно носене.

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          ...... дано Ясен е доволен от него.
          Аз определено не бях.
          Май и той така , че го предаде на мен
          Аз съм много доволен
          Имах предния модел, но на един “стоп” окъснях покрай Търново и ползвах строб режима. Човека който ме качи, беше впечатлен от силата на фенера и размерите му.Доста го обсъждахме и накрая го забравих в колата .... Та този си ми върши страхотна работа, ама аз свирки не правя има си челник

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Челник... Не.
          Имам, удобен е като го ползваш но дотам. Нема кой да разнася цялата тази конструкция!
          Та като стана въпрос, нали знаеш , че има челници , които са .... как до го обясня.... абе лента с монтаж за фенерче ..... не знам дали ме разбра , ама едни такива с име на магаре-затворник ги имат много.
          Лента не е много голяма, даже си мисля че ще намериш място в калъфа на Ледермана, Та кеф ти фенер, кеф ти челник
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • Избор на фенер за ежедневно носене.

            Имам и лента от един Феникс, на нея може да се закрепи фенер, има дори херметичен кейс за 2 броя АА и е удобен.
            Аз не отричам удобството на челника като цяло но е обем, който предпочитам да не нося.
            А един фенер през голям процент от времето го нося и малък го ползвам та компромиса с лапането, дори когато е наложително е приемлив.
            Иначе има клипс, магнит... Свирка понякога.

            А ти говориш за някаква съвсем спартанска лента но няма значение.
            Навсякъде се оправям с фенер, за челник не съм помислял с години.
            Ако го намеря дори ще го пусна за продажба че беше доста скъп и работи ама не попадна на верният човек и остана неоценен [emoji56]


            ПС: Ето я лентата, нея рядко я вземам и то само при по-продължителни преходи в планина.
            За ежедневни нужди няма как да разнасям и това!
            Намерих и петцел-а, който не е помирисвал ток от поне 5 години.
            Въпреки, че рънтайма му е забележителен с 3 броя АА предпочитам олайт фенерчето.
            За него в при такива нужди имам 2 броя удължители и с 3 броя батерии получавам същият рънтайм.


            Последно редактирано от Esper; 24-02-19, 09:34.
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              Ето снимки на един чудесен, много компактен и същевременно силно осветяващ фенер за ежедневно носене, захранван от 2хАА батерии, OLIGHT S2A Baton:


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190224_143622.jpg
Прегледи:1
Размер:189.6 КБ
ID:5809584


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190224_143557.jpg
Прегледи:1
Размер:189.9 КБ
ID:5809585

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190224_143744.jpg
Прегледи:1
Размер:198.6 КБ
ID:5809586
              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190224_143547.jpg
Прегледи:1
Размер:220.8 КБ
ID:5809587
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • Избор на фенер за ежедневно носене.

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  Имам и лента от един Феникс, на нея може да се закрепи фенер, има дори херметичен кейс за 2 броя АА и е удобен.
                  Аз не отричам удобството на челника като цяло но е обем, който предпочитам да не нося.
                  А един фенер през голям процент от времето го нося и малък го ползвам та компромиса с лапането, дори когато е наложително е приемлив.
                  Иначе има клипс, магнит... Свирка понякога.

                  А ти говориш за някаква съвсем спартанска лента но няма значение.
                  Навсякъде се оправям с фенер, за челник не съм помислял с години.
                  Ако го намеря дори ще го пусна за продажба че беше доста скъп и работи ама не попадна на верният човек и остана неоценен [emoji56]


                  ПС: Ето я лентата, нея рядко я вземам и то само при по-продължителни преходи в планина.
                  За ежедневни нужди няма как да разнасям и това!
                  Намерих и петцел-а, който не е помирисвал ток от поне 5 години.
                  Въпреки, че рънтайма му е забележителен с 3 броя АА предпочитам олайт фенерчето.
                  За него в при такива нужди имам 2 броя удължители и с 3 броя батерии получавам същият рънтайм.


                  Да, само лента с гумени пръстенчета за закрепване на фенера .
                  Мисля че Зебра и Феникс съм виждал подобни .
                  Сигурно има и китайски.
                  Това твоето си е челник отвсякъде.


                  И ако наистина мислиш да разкарваш МИО-то , свиркай
                  Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 24-02-19, 13:26.
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                    Един страхоте и същевременно мощен и МНОГО ЗДРАВ МЪНИК за ежедневно носене:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190224_150739.jpg
Прегледи:1
Размер:284.0 КБ
ID:5809591


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190224_150802.jpg
Прегледи:1
Размер:255.6 КБ
ID:5809592

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190224_150822.jpg
Прегледи:1
Размер:237.2 КБ
ID:5809593
                    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                    Коментар


                    • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                      Да, само лента с гумени пръстенчета за закрепване на фенера .
                      Мисля че Зебра и Феникс съм виждал подобни .
                      Сигурно има и китайски.
                      Това твоето си е челник отвсякъде.


                      И ако наистина мислиш да разкарваш МИО-то , свиркай
                      Тази лента е Феникс, това в ляво е просто водонепромокаем кейс за 2 батерии и може да се махне от ластикът.
                      Но не и ако "надървя" фенерчето с 2 удължителя и 3 батерии.
                      Тогава резервните в калъфа балансират от другата страна.
                      И въпреки това изобщо нямам необходимост да бъде с мен ежедневно.

                      За челника - не зная още.
                      Учудвам, се че го намерих след като не съм го ползвал толкова време.
                      Няколко пъти го мятам в раницата като дълбок резерв но никога не се е налагало да го паля откакто ползвам фенер,
                      Не ми е за парите - сега я се продаде за 50лв я не. Вода не иска.
                      Но ако ти имаш нужда от него ще измислим нещо символично.
                      Особено за човек, който няма да го ползва основно за да си свети по джипа с него

                      @Андрей, знаеш ли дали S1A е съвместим с удължителите и дифузеруте за S15?
                      Всъщност докато беше налична Cu версията му се канех да питам/прочета точно това и накрая нищо от това не направих.
                      Имам предвид механично, иначе виждам, че драйверът му ще работи и с 3 броя АА.

                      Реално нямам крещяща нужда от ъпгрейд, неприятният момент с бутонът не чак толкова дразнещ.
                      Ако някога правя такъв задължително ще искам да си запазя модулната конструкция на сегашният.
                      S15 мога да го ползвам с 1 батерия (ежедневно) или с 2 или 3 извън града.
                      Естествено и с 1 14500 литиева, стига да не ми трябва голям рънтайм.
                      За мен е наистина незаменима възможност и не бих направил компромис точно с това в никакъв случай.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

                        За челника - не зная още.
                        Учудвам, се че го намерих след като не съм го ползвал толкова време.
                        Няколко пъти го мятам в раницата като дълбок резерв но никога не се е налагало да го паля откакто ползвам фенер,
                        Не ми е за парите - сега я се продаде за 50лв я не. Вода не иска.
                        Но ако ти имаш нужда от него ще измислим нещо символично.
                        Особено за човек, който няма да го ползва основно за да си свети по джипа с него
                        Ааа няма да те лишавам от това бижу на сила
                        За мен си остава един от най-добрите.
                        За моите нужди е перфектен
                        Та когато, ако решиш , насреща съм
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Тази лента е Феникс, това в ляво е просто водонепромокаем кейс за 2 батерии и може да се махне от ластикът.
                          Но не и ако "надървя" фенерчето с 2 удължителя и 3 батерии.
                          Тогава резервните в калъфа балансират от другата страна.
                          И въпреки това изобщо нямам необходимост да бъде с мен ежедневно.

                          За челника - не зная още.
                          Учудвам, се че го намерих след като не съм го ползвал толкова време.
                          Няколко пъти го мятам в раницата като дълбок резерв но никога не се е налагало да го паля откакто ползвам фенер,
                          Не ми е за парите - сега я се продаде за 50лв я не. Вода не иска.
                          Но ако ти имаш нужда от него ще измислим нещо символично.
                          Особено за човек, който няма да го ползва основно за да си свети по джипа с него

                          @Андрей, знаеш ли дали S1A е съвместим с удължителите и дифузеруте за S15?
                          Всъщност докато беше налична Cu версията му се канех да питам/прочета точно това и накрая нищо от това не направих.
                          Имам предвид механично, иначе виждам, че драйверът му ще работи и с 3 броя АА.

                          Реално нямам крещяща нужда от ъпгрейд, неприятният момент с бутонът не чак толкова дразнещ.
                          Ако някога правя такъв задължително ще искам да си запазя модулната конструкция на сегашният.
                          S15 мога да го ползвам с 1 батерия (ежедневно) или с 2 или 3 извън града.
                          Естествено и с 1 14500 литиева, стига да не ми трябва голям рънтайм.
                          За мен е наистина незаменима възможност и не бих направил компромис точно с това в никакъв случай.
                          Не знам със сигурност, но с голяма доза вероятност, предполагам, че удължителите за OLIGHT S15 Baton, са съвместими с резбата на корпуса на по-модерният OLIGHT S1A Baton.. Иначе, крайно време е да смениш OLIGHT S15, с OLiGHT S1A. При S1A го няма досдният проблем с бутона за вклячване ка фенера. Бутонът на OLIGHT S1A(моделът е от 2016г.), за разлика от този на старият модел S15(моделът е от 2013г.), е с гумирано, амортизиращо покритие, което ке позволява самозапускане на фенера, получаващо се при контакт на бутона в дрехи или твърди предмети.
                          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                          Коментар


                          • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            И един голям фенер, с много удобен чохъл, позволяващ да се носи в хоризонтална позиция (след поставяне на каишна, може и вертикално да се носи на колана) и с ОТЛИЧА ДАЛЕЧИНА И СИЛА НА ОСВЕТЯВАНЕ! Само, че не е EDC фенер.
                            Ето го новият тактически фенер OLIGHT Warrior X:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190224_145633.jpg
Прегледи:2
Размер:225.7 КБ
ID:5809645

                            Максимална сила ка светене 2000 лумена. Два режима на работа които се сменят/избират, позредством леко развъртане на капачката и едновременно с това натискане на бутона. Първият режим (условно да го наречем ,,заводски") е слаб -300 лумена и силен-2000 лумена, които след 1.5 минути, са намаляват автоматично, за да не прее фенера, на 600 лумена.
                            При вттият режим(,,тактически"), фенерът се задества и свети само при натискане на бутона с пръст
                            Еднократно леко натискане - силно светене 2000 лищумена.
                            При по-силно натискане - фенерът свети с 2000 лумена в тактически ,,строб" режим.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190224_145644.jpg
Прегледи:2
Размер:246.4 КБ
ID:5809646
                            Тук фенерът.е с поставен магнитен прекъсвач (фирмен на OLIGHT RWX). Макар и този подход за закрепване на прекъсвача към фенера да е нетрадиционен, то е достатъчно надежден. Много е мощен магнита.
                            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                            Коментар


                            • Избор на фенер за ежедневно носене.

                              Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                              ...Иначе, крайно време е да смениш OLIGHT S15, с OLiGHT S1A. При S1A го няма досдният проблем с бутона...
                              Мерси, ще пропусна този ъпдейт.
                              Както казах не е чак толкова дразнещ като човек го има предвид и внимава.
                              Всеки иска по-младо но що се отнася до фенер, възраст до 10 години не ме депресира [emoji56]
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                                Един мощен, сериозен и същевременно доста компктен фенер, подходящ, както за EDC, така и за тактически задачи. Отскоро и аз съм в ,,отбора" на притежателите ка Olight M2R Warrior.
                                Представям и малко снимков материал:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190329_115442.jpg
Прегледи:1
Размер:184.1 КБ
ID:5811964

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190329_115456.jpg
Прегледи:1
Размер:211.5 КБ
ID:5811965


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190329_114758.jpg
Прегледи:1
Размер:261.6 КБ
ID:5811966

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190329_114705.jpg
Прегледи:1
Размер:312.2 КБ
ID:5811967

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190329_115444.jpg
Прегледи:1
Размер:177.7 КБ
ID:5811968


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190329_115426.jpg
Прегледи:1
Размер:168.7 КБ
ID:5811969
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X