Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    Темата станала интересна . Аз май минавам на вариант едно по мощно фенерче за в раничката. И едно малко тип I1 Eos на Olight .. или E15 на Fenix .. или Ideal C1 на Skilhunt .. работата стана трудна. Така или иначе фенер ако ми трябва това значи, че ще съм с раницата а там ще си има фенер. Тия малките бръмбари ги мисля за нещо дето да седи на ключовете и винаги да е под ръка. Проблема, е че всеки от трите модела които съм харесал си има своите предимства и недостатъци разбира се. Батериите CR123 вече ги има почти на всякъде така, че и това не е проблем. Остава гледането на таблицата с ТТ данни и най-вече да си поиграя със всеки един от тях.

    П.п. Олайта и Феникса имат разни IPX защити от водица и тн .. но при Скилхънта не ги виждам .. Хосе я дай жокер дали го има това бонусче към Ц1 ?
    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

    Коментар


    • #32
      От: Избор на фенер за ежедневно носене.

      Напълно подкрепям Ронин. Вариантите за светодиода са 2. Съпротивление или чип. Масово са с чип, понеже вардят батерията ако е зарядна я пазяд от пълен разряд, т.е. има ли пад на напрежение под даден определен и чипа спира светодиода. Аз за това си продаох/подарих скъпите фенери, файда от тях никаква, както виждаде в момента съм с два фенера, военния струва 3 долара (+15 светодиод)а енергайзера 7-8 долара и върши чудесна работа при риболов, къмпинг, на работа, в мазето. Изключвам от темата тактическите фенери, все пак говорим за ЕДЦ.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #33
        От: Избор на фенер за ежедневно носене.

        Може ли някой да ми разясни ЕDC или "ежедневното носене",ама наистина?Да разбирам ли,че реално мислите да носите фенер постоянно във себе си?
        "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
        Mark Twain
        СтоЕнчA

        Коментар


        • #34
          От: Избор на фенер за ежедневно носене.

          Може ли някой да ми разясни ЕDC или "ежедневното носене",ама наистина?Да разбирам ли,че реално мислите да носите фенер постоянно във себе си?
          Виж темата Every Day Carry, и виж кой какво носи всеки ден със себи си навсякъде. И не се плаши
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #35
            От: Избор на фенер за ежедневно носене.

            Аз имам един енерджайзер, който свети като луд, мнооого добре. И държи на мокри, май и на вода, не съм пробвал обаче. Работи с 2 батерии кръгли от тези, дето са по-големи от АА, но по-малки от големите кръгли топузи. Енерджайзер халоген пише на него. Обаче не мога да намеря батерии, дето да изкарат повече от 10-20 минути светене на макс. После става оранж светлината и нищо не се вижда. А пробвах най-различни, с хубавите свети много силно и добре, но пак за кратко . Съответно почти не е ползван и е като нов... за разлика от този на снимката:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:normal_P7240187.JPG
Прегледи:1
Размер:34.6 КБ
ID:5469603

            Коментар


            • #36
              От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
              Виж темата Every Day Carry, и виж кой какво носи всеки ден със себи си навсякъде. И не се плаши
              Гледал съм я, до някъде,че си е плашещо.Ножове,клещи мултитулове.... иди-дойди,ама фенер???това повечето нокии го могат(не че за друго стават).
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • #37
                От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                Фенерчето е полезно нещо. Заема малко място и е леко. И по-добре да го имаш, отколкото да го нямаш.

                П.П. Те и доста жени нямат цици ама си купуват сутиени.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                  Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                  Виж темата Every Day Carry, и виж кой какво носи всеки ден със себи си навсякъде. И не се плаши
                  И после да ходя да обяснявам че нямам сестра .. хахахахах

                  По темата.. в момента нося един китаец за 5 лв. с 3 броя ААА .. но ми е голям и свети като свещ .. най много да го ползвам да замеря некоя котка или куче, ако ме стреснат в тъмното. Имах един Маглайт мини с 2 х АА и диод .. но го изпуснах на плочките и спря да свети. След отваряне и разглеждане се оказа, че на платка зад диода има една намотка която се е скъсала от платката и нема никой при диода.. Търсих търсих но платка с диод не намирам .. намирам само диод готов да се сложи на Маглайт мини с крушка .. директно във фасонката .. А и дет се вика другo е фенерчето да е 50 грама 6 см и да свети добре за EDC
                  Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                  A POS
                  0885600200
                  За момента пасажер

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                    Ами слагай готовия диод, той трябва да си има чип, че даже и радиатор.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      Е и аз така си мислих ... ама реплейс диода е с накрайник като за фасонката за крушка ... а на тия модели дето по принцип са с диод са на платка и няма фасонка
                      Та за това се чуда за тия малките бръмбари хем са по леки от маглайта хем се надявам и да са по здрави
                      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                      A POS
                      0885600200
                      За момента пасажер

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        Е един нов мини маг лайт не струва кой знае колко, едни от най-евтините са в класа си, така че вземай един, няма какво да му мислиш.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Загледах се и в тях.. ама LED варианта е към 60 лв. сиреч в ценовия диапазон на бръмбарите .. отделно маглайта е 2 пъти по тежък, 2 да не кажа 3 пъти по дълъг и свети по слабо .. ич не е лесно да ти кажа аз ... мани жените без цици дето им е сложно намерят сутиени на мен ми е по трудно си избера фенерчето
                          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                          A POS
                          0885600200
                          За момента пасажер

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                            Има има... ето един вариант ,като пример http://olight.bg/olight-i2-eos-75lm
                            Това е и моето ЕДЦ от половин година насам.
                            Страхотно фенерче.
                            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                            Seat Leon 2007 1.9 TDI

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              В момента имам 5-6 от тези китайските по 20-25 лв. с CREW Диодите и литиевойонните батерии,алуминиев корпус,досега не съм виждал друг фенер да свети по яко от тези,винаги имам в джоба на якето или куфара с инструменти един брой,и не че съм се чалнал а просто в работата постоянно се навираме в разни дупки !Понеже по горе нямали драйвер за управление на светодиода,незнам какво имат или нямат но една батерия кара над 10 часа .Неизползвана може да стои с месеци заредена !За тези говоря !

                              [ATTACH=CONFIG]567822[/ATTACH]

                              Ето част от тях ,от преди малко,не съм търговец,ползвам ги !

                              [ATTACH=CONFIG]567840[/ATTACH]
                              Имам такъв в къщи, даже имам и резервна батерия. Свети прекрасно, може да се променя фокуса, работи в дъжд, но под вода не съм га пробван, изпускан е доста пъти, скапа му се ключето но го оправиха, винаги го вземам като тръгнем нанякъде, но не го мъкна примерно като ходя на работа, не виждам смисъл.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                винаги го вземам като тръгнем нанякъде, но не го мъкна примерно като ходя на работа, не виждам смисъл.
                                Преди време,доста години носех ръчен часовник.Ако знаете колко много се зарадвах като излязоха GSM-ите.
                                Познайте защо?
                                Сега пък още повече се зарадвах като GSM-ите са със фенерчета.
                                Познайте защо?
                                Нормално е да си има човек фенерче в колата,ама пък да го мъкне по цял ден из джобовете си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X