Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    По законите на Мърфи ако го носиш, няма да ти потрябва, ако не го носиш - със сигурност ще ти трябва. Майтапа на страна, но малко фенерче човек трябва да има. За в колата е задължително.
    И аз съм го установил от личен опит Това което ме е спасявало , че на Sonima има една "бъзикня" дето я пишат за фенерче ...е колкото да си намериш ключовете дето си ги изпуснал помага
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #17
      От: Избор на фенер за ежедневно носене.

      Aз лично имам доста фенери. За всеки ден избора ми е Olight S10 (320lm) или Olight T10 (190lm) - и двата компактни, мощни с една CR123.
      За в гората - нещо по-сериозно и обемно ;-)

      Коментар


      • #18
        От: Избор на фенер за ежедневно носене.

        Според мен за ЕДЦ фенерче, което наистина винаги да е с теб и да няма ситуации в които да няма как (или поне ще е доста неудобно) да го вземеш, е максимум с една АА батерия. А още по-добре ААА.
        Другото което аз поне не разбирам е, къде в ежедневието ще са необходими чак толкова лумени? Не е ли много по-важно за евридейката да има дълъг живот на батерията (щото често забравяме преди колко месеца точно я сменихме и баш когато потрява, тя останала на 10-15% от капацитета си...) и компактни размери?
        Тоя Феникс според мен отива към профилираните модели за хора със специфични професии/хобита и т.н. но в никакъв случай средностатистическо ЕДЦ.

        ПС. Въпреки, че ми е страшно интересно да чета коментарите на колегите военни, забелязвам постоянно залитане в разни теми в посока от цивилно към сторго армейско оборудване, аксесоари, облекло и т.н., които освен в техния случай, не е много подходящо или изобщо позволено за останалите
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • #19
          От: Избор на фенер за ежедневно носене.

          Още една тема как да оцеляваме в градски условия или реклама на ненужни за градския живот джунджурии.
          Няма лошо, всяка реклама е добра.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #20
            От: Избор на фенер за ежедневно носене.

            Аз доста често използвам фенерчета, на нощните смени на работа редовно ми трябват, в бита също. Мъчих се с едни китайски от битаците, нито светят добре, нито на батерии можех да им насмогна. Та реших да си взема нещо по - свястно и си купих Skilhunt Defire X3, то пак е китайско, но там нещата вече са друга бира, свети доста и забравям кога за последно съм сменял батерии... Определено съм доволен. Че е и доста здраво! И наистина е водоустойчиво.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #21
              От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              На теб явно ти се налага по служба, тогава и работодателят би могъл да се включи в инвестицията, а дори може и да е длъжен.
              Но за мъкнене просто за да го има в джоба/на колана - а мерси.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                Е при мен да, иначе предприятието бедно... ключове и други инструменти съм си купувал и съм си носил, че нямат да ми дадът служебни, та да не говорим за фенерче. Иначе и аз, не го мъкна на всякъде, но така се случва, че където съм аз, там е и то, защото винаги е в раницата ми, с която ходя на работа, а където съм аз, все си я нося и нея, все си мъкна разни неща, дали за тренировка, дали за разходка или просто така, но то винаги e вътре. За времето от което го имам, сега малко се позахаби отвън, лекичко, но при редовна експлоатация за повече от година, мисля че е нормално. Няколко пъти съм го изпускал в калта и после си го мия под чешмата, батериите, не са много евтини, но са универсални, то може да работи и с различни видове, пък и свети много - и като светлина и като продължителност, и с постоянно силна светлина почти до края. Определено съм много доволен и бих го препоръчал. На най - силната си степен осветявам обекти на около 350-400м, че и повече. Сега обмислям вариант за зарядно и батерии. Та така, "родих се" откак го имам, преди, всяка седмица батерии сменях и тези китайчета светят добре първите 15, 20 минути и после умряла работа. Пък и водоустойчивостта при мен е важна, освен че може да го изпусна в локва, то и често го ползвам при дъжд.
                Последно редактирано от ivodianov1992; 09-04-13, 11:53.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                  Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                  Според мен за ЕДЦ фенерче, което наистина винаги да е с теб и да няма ситуации в които да няма как (или поне ще е доста неудобно) да го вземеш, е максимум с една АА батерия. А още по-добре ААА.
                  Другото което аз поне не разбирам е, къде в ежедневието ще са необходими чак толкова лумени? Не е ли много по-важно за евридейката да има дълъг живот на батерията (щото често забравяме преди колко месеца точно я сменихме и баш когато потрява, тя останала на 10-15% от капацитета си...) и компактни размери?
                  Точно затова залагам на компакни модели , НО с CR123. С различните режими на работа е песен, като при по слабите рънтайма е супер дълъг (да кажем мунлайт мода на Олайт S10 е с 15 денонощия). Буквално сменяш батерия 2 пъти годишно при нормално ползване. Обичам литиевите батерии и това е! И ако човек направи сметка за цената на една ЦР-ка и няколко лачени дураселки АА , мисля , че отново литиевите печелят.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                    Аз искам нещо по-голямо от 1 ААА батерия, предпочитам да са 2, може и само АА. Цената да е до 50 лева. Да е здраво и водоустойчиво. Демек 10тина см дълго и тъничко. Има ли такова чудо?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      Маглайта със аксесоарите за ползване...В капачката има резервна крушка..

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC063.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5469502Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC064.jpg
Прегледи:1
Размер:42.6 КБ
ID:5469503Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC066.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5469504Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC067.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5469505

                      От всички аксесоари най много съм ползвал магнита..при разни ремонти
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        Аз се здобих със Олайт Т20 , на старо и го обурудвах със зарядни РЦР123 , ужким 2 аша трябвапе да свети на макс , ама на един концерт , го ползвах за лампа към камерата , имама 4 часа видео а фенера още светеше , ама мнооооооого грее .Имам и ключодържател със слънчева батерийка и 3 диода , за 3 лева от Джъмбо , за всеки случай , ако съм забравил да заредя Олайта
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Аз искам нещо по-голямо от 1 ААА батерия, предпочитам да са 2, може и само АА. Цената да е до 50 лева. Да е здраво и водоустойчиво. Демек 10тина см дълго и тъничко. Има ли такова чудо?
                          Има има... ето един вариант ,като пример http://olight.bg/olight-i2-eos-75lm

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            A, баш такова нещо се търси.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                              Имах, но го подарих на приятел ЛБ2 лазербрайт тактикал лайт систем, т.е. целия кит - Lazer brite Multi Luux Marking Kit red and Green, свети супер, от едната страна синьо, от дтугата червено, като посоката на свеетене се сменя, на всеки цвят. Може да свети навън като обикновен фенер или на вътре като луминисцентна лампа. Може и комбинирано, и може и двата цвята да светят ендовремено, много удобно, батерииете са като тези на часовниците плоските, но не помня номера, с общо 6 батерии, свети с години. Единствения проблем е цената, над $400 струва. Но пък е супер фенер. Ама за тез пари пък мога да си купя бензинов агрегат + халоген със стойка тринога.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                                В момента имам 5-6 от тези китайските по 20-25 лв. с CREW Диодите и литиевойонните батерии,алуминиев корпус,досега не съм виждал друг фенер да свети по яко от тези,винаги имам в джоба на якето или куфара с инструменти един брой,и не че съм се чалнал а просто в работата постоянно се навираме в разни дупки !Понеже по горе нямали драйвер за управление на светодиода,незнам какво имат или нямат но една батерия кара над 10 часа .Неизползвана може да стои с месеци заредена !За тези говоря !

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PC130088_2-250x250.JPG
Прегледи:1
Размер:10.2 КБ
ID:5469590

                                Ето част от тях ,от преди малко,не съм търговец,ползвам ги !

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:beam.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5469604
                                Последно редактирано от Roninn; 09-04-13, 22:10.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X