Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове Мед

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Видове Мед

    Колегите, дето бързо им кристализира меда - да си направят сравнителен анализ на мед от пити, в които се е люпило пило и чисти медови пити.
    Кремообразен мед правим и тука. Техниката е бъркане няколко седмици, докато стане на крем, може на ръка, може с машинка. На Запад, в някои страни е задължително мед да се продава в търговската мрежа, само ако е преминал през пастьоризация и после си остава течен. Дали това вече е мед, не знам.
    Колега vento, ако не е тайна, по колко си купуваш меда в Бритиша?

    P.s. Ха, за хладилника, ако нямат законово изискване, значи нещо не е сигурен... Възможно е да го вади неузрял или пък да е с повече влага, не знам. Имам здрав стандартен мед на няколко години в селска стая с температура като околната, зиме лете и му няма нищо, само да не е на слънце.
    Последно редактирано от jordanov sv; 30-11-14, 08:32.

    Коментар


    • #47
      От: Видове Мед

      Купувам го за 38 канадски долара за 4.5 кг. По спомен 15 кг беше към 110-115 долара. Магазинна пита запечатана(ДБ) взех за 20 долара.
      Меда от кофичката и тоя от питата поне според мен нямат разлика.Предполагам, че съхраняват меда охладен заради постоянната ниска температура и тъмнината.

      Ето как изглежда меда купен средата на октомври и отворен току-що (съхранявам на стайна температура)
      Прикачени файлове
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • #48
        От: Видове Мед

        Има открите мед в египедските пирамиди, годен за консумация! Казвам го относно това че явно нужда от хладилник няма. А иначе съм забелязъл че след претапяне, се захаросва много по бавно.
        Кольо Динев

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X