Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маслена помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маслена помпа

    Здравейте,
    имам проблем с маслената помпа на ХR 600.
    Не качва масло до капака на клапаните. Качва в рамката което е доста по високо и далече.
    Маслото стига до филтърната кутия и от там нататък не иска.
    Какво съм направил до момента:
    1.продухване на цялата маслена магистрала - отпушена е
    2. разглабяне на помпата и замерване на всички луфтове по мануал - всичко е в нормите
    3. при свален капак и врътване рязко на оста на помпата хвърля масло на около 30см
    4 сменени всички Опръстени около помпата.
    Горе долу това е.
    Помагаите че още малко и ще свърши калният сезон

  • #2
    От: Маслена помпа

    Пътя на маслото към разпределителния вал е- - - От маслената помпа се пълни масления филтър,минава през капачката на масления филтър(който трябва да е поставен правилно-чертичките една срещо друга),от там скорости и колянов вал и към раз.вал.Болтовете на трабата или(холендри) която захранва главата трябва да са отпушини(проходими на поток масло),тръбичката също трябва да проходима,а някаде премачкана или згъната.От там в капака на главата,семерчето на лагера на разпределителния вал трябва дя е към маслената камера или навън за да може маслото да мине през вала а не през съчмите на лагера.Вала в края си трябва да е затапен.Ако наистина помпата има налягане няма как да не каче до там щом върти маслото в рамката и всички гореспоменати процедури са спазени.
    XR600R-96

    Коментар


    • #3
      От: Маслена помпа

      И как разбра че има недостиг на масло в главата(чукане,тропане,стържене-после нещо затяга,стружки на всякаде,вала станал прав като точилка а кубилиците изчезнали),това става ако спре маслото там.
      XR600R-96

      Коментар


      • #4
        От: Маслена помпа

        Маслото ми стига само до масленият филтър , паля мотора без капачка и филтър и от дупчицата на капака бълва масло и пълни кутията на филтъра, обаче не може да тръгне нагоре към главата даже не иска да излезе от капака на картера.Това без филтър и със сложена капачка. Капачката е сложена правилно ,тя не може да се обърка ,болтовете и са несеметрични.

        Коментар


        • #5
          От: Маслена помпа

          Много ми цъкаха клапаните и ми шумеше веригата ,та се усъмних и откачих маслената магистрала от към капака на клапаните.За щастие стана след ремонт на двигателя и го усетих още на първото палене та няма от горе споменатите поразий.

          Коментар


          • #6
            От: Маслена помпа

            На целия капак от дясно кадето е маслената помпа има семеринг които лагерува с коляновия вал-набит е в капака,явно там ти изтърва налягането.
            XR600R-96

            Коментар


            • #7
              От: Маслена помпа

              Има решениееее .И изводи.
              Проблемът е бил в затлачена цедка на рамката от силикон.Ама като пиша силикон,не може да си представите колко много около половин шепа.Най омразната ми работа е да видя мотор със силикон по капаци и дори оня ден видях ДОМИНАТОР със силикон между главата и цилиндъра.Какво толкова има да купиш една гарнитура или ако не можеш да я купиш да си я изрежеш.В момента съм си направил всички гарнитури за не повече от 30мин и два листа клингерит за 10лв.Отделно тази цедка е развъртана за последно 5в преди христа.Ама както и да е ,поне ревизирах смазването отвсякъде та не ме е много яд.

              Коментар


              • #8
                От: Маслена помпа

                Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
                Най омразната ми работа е да видя мотор със силикон по капаци
                Не на всякъде е с гарнитура от метал... някъде по дефолт се използва силикон (течна гарнитура).
                Друг е въпроса дали този който нанася силикона знае какво прави и дали ползва това което трябва
                Важното е, че имаш решение на проблема.
                EXC TPI 2019

                Коментар


                • #9
                  От: Маслена помпа

                  Първоначално публикуван от zzeennkkoo Преглед на мнение
                  На целия капак от дясно кадето е маслената помпа има семеринг които лагерува с коляновия вал-набит е в капака,явно там ти изтърва налягането.
                  Kолега това е много важен семер ,заради него моя хр стана за алброма.СЪВЕТ ОТ МЕН- ПОГЛЕДНИ ЦЯЛОСТА МУ ЗА НАПУКАНО ,ИЗНОСЕНО И НАЙ-ВЕЧЕ ЗА УДАРИ ОТ ЧУК ПО ВАЛА ,ЗАЩОТО НА НИКОЙ НЕ МУ ПРАВИ ВПЕЧАТЛЕНИЕ ,ЧЕ ТАМ ЛАГЕРУВА СЕМЕР И ОТ ТАМ ГУБИ НАЛЯГАНЕ ПОМПАТА.НЕЩО ЧЕ СИ НАМЕРИЛ ПЪРВОПРИЧИНАТА!!!!!
                  KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маслена помпа

                    Смених го въпреки че беше добре.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маслена помпа

                      От тази затлачена цедка долу на рамката моя Хл спря да пуска масло в двигателя и ми разби биелата,а като свалях двигателя точа маслото от двигателя излезна 200грама.??? А от рамката няколко капки ...Духнах в отвора на рамката където е маркуча и в рамката бълбука масло отвих цедката и излезна над литър и половина ...Целия двигател в стружки навсякъде ,добре ,че е корава машина и не е направило по-големи бели .Като отворих вала биелата нямаше сепаратор да държи игличките,а от тях намерих само няколко ...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X