Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият формат на "Голямата война"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Новият формат на "Голямата война"

    Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
    Едно срахотно добро предложение!!!!!!

    2.Пет минути, след маркирането, "убитият" е длъжен да не напуска мястото на което е поразен.
    Лежи, или седи и чака този който го е улучил, да дойде и вземе скалпа му, т.е знака(ластик, талонче, или друго).

    Имам един въпрос - тука се говори за 3, 5 или 15 минути. Кой и как ще ги отчита?

    Според мен идеята с лазерата (или като вариант - няколко лазарета) е по-добра.
    По-правилно е, ако някой е убит, да не може веднага да се включи в играта (ако медикът го излекува веднага), а да се "разходи" малко до лечебницата...

    Иначе един отряд, усилен със медици става нещо като клуб на почитателите на Дънкан Маклауд

    И друго - според мен ластичетата не са много удачна идея - не знам как бе при другите, но аз като се промъквах из храсталацие, постоянно ги губех
    Според мен е по-добро решение жетон - ламинирано стикерче, което да го носим на врата. Хем на тях можем да сложим различни номера и да внесем по-голяма ясност в темата кой кого къде е "убил"

    Коментар


    • #32
      До: Новият формат на "Голямата война"

      Първоначално публикуван от Major_Gamota Преглед на мнение
      Имам един въпрос - тука се говори за 3, 5 или 15 минути. Кой и как ще ги отчита?

      Според мен идеята с лазерата (или като вариант - няколко лазарета) е по-добра.
      По-правилно е, ако някой е убит, да не може веднага да се включи в играта (ако медикът го излекува веднага), а да се "разходи" малко до лечебницата...

      Иначе един отряд, усилен със медици става нещо като клуб на почитателите на Дънкан Маклауд

      И друго - според мен ластичетата не са много удачна идея - не знам как бе при другите, но аз като се промъквах из храсталацие, постоянно ги губех
      Според мен е по-добро решение жетон - ламинирано стикерче, което да го носим на врата. Хем на тях можем да сложим различни номера и да внесем по-голяма ясност в темата кой кого къде е "убил"
      Колега, прочети началото на темата, там е казано ясно 1 медик на 5 бойци. А идеята за нещо здраво като материал, провесено на врата вместо ластик, е отлична. Може да е една цветна панделка с надянато на нея голямо цветно копче, таман за всеки отбор ще са различни. А минутите са приблизително 15 и си ги отчита убития, нали играем джентълменски, без предварителна нагласа за лъжи.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #33
        До: Новият формат на "Голямата война"

        Колеги, като цяло май познах, че ще задълбаем в ненужно тежка и оспорвана дискусия по правилата. Дори на мен взе да ми омръзва да я следя. Предлагам да излъчим комитет от максимум 5 души, които да изработят правилата и на който му харесва, да играе по тях, на който не, както си реши.
        Предлагам в този комитет задължително да включим Обера, Жоро Василев, Венци Петров и/или Събин Коларов и Тони(ГАД). Те да решат и да предложат правила и да играем по тях. Голямата Война 4 може да има друг комитет за правилата.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #34
          До: Новият формат на "Голямата война"

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Колега, прочети началото на темата, там е казано ясно 1 медик на 5 бойци.
          Това го прочетох. Но никъде не пише за "плътността" (ако мога да се изразя така) на медиците. Ще поясня:
          Да кажем, че отбора е с 40 бойци, което предполага наличието по щат на 8 медика. Никъде в регламента не е казано, че не може да се направи щурмова група от 10 бойци и всичките 8 медици. Това се избива много трудно.
          Освен това самите медици ще играят ли или ще са безоръжни? Защото ако само лекуват как ще бъдат мотивирани да се откажат да пуцат ?
          Според мен, ако се спрем на варианта с медици, те трябва да са действащи бойци с разширени функции - просто в тях да има определен брой "жетони", които да ги раздават на "убитите".
          Това го казвам като вариант ако все пак се приеме, че ще има медици, но моето мнение е, че с лечебницата са по-изчистени нещата.
          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          А идеята за нещо здраво като материал, провесено на врата вместо ластик, е отлична. Може да е една цветна панделка с надянато на нея голямо цветно копче, таман за всеки отбор ще са различни.
          Аз имам ламинираща машинка - мога да заламинирам 200-300 картончета различен цвят с различни номера на тях, да направя с перфоратора дупки и да се закачат на врата.
          После ще се отчита в лечебницата: жетон № 23 е даден на Иван Петров, след като е убит, му е даден № 143 и т.н. Така ще има повече ясност. В последната война ме убиха 2 пъти, но така и не си дадох ластичето, щото то се изгубваше още преди да почне стрелбата, убих 4-ма, но така и не намерих и едно ластиче.
          Ламиниран картонен жетон с връвчица - според мен е най-удобно и дълготрайно.

          Коментар


          • #35
            До: Новият формат на "Голямата война"

            Всичко това е приложимо и при варианта с медиците. За всеки боец има по 5 картончета в цвета на отбора, например ярко зелени. По едно във самия боец, а останалите четири в медика. Като го убият,боеца чака 15 минути и си тръгва с вдигнато оръжие и жълта жилетка. И да има медик с него, той ще го съживи след 15 минути. И да има 8 медици, ще чакат 15 минути. А през това време противника може да избие целия отряд от 10 души барабар с медиците в него. И тук е момента отбора вътрешно да реши какво става, ако убият даден човек за 6 път, и има още картончета. Дали го съживяват, или стриктно да спазват правилото "За всеки по 5 живота". Още една тема за тактическа мислене( близо ли е краят на Войната, този колко добър стрелец е и т.н.).
            Но да се върна на картончетата, ако ти го поискат след като си убит или ти кажат къде да го оставиш, го оставяш. Ако ли не, след 15 минути го слагаш на най-видното възможно място и си тръгваш. Този, който те е убил, ако може го взима. Или го взима някой друг от друг отбор и го прибира в своите трофеи. Тук проблема е на този, който те е убил, трябва да намери начин да си прибере трофеяр т.е. точката. В реални бойни условия това може да стане интересно. А може и нарочно да го остави това картонче като примамка на някое дърво и някой като посегне ... Но никой от твоя отбор не може да ти прибере картончето, това трябва да е ясно.
            По този начин играта става много динамична и интересна, а като добавим и различните мисии, нещата наистина стават непредвидими.
            Като заговорихме за мисиите, ако наистина ще го правим, на съдиите ще им е необходим 1 ден и сериозен ресурс за подготовка на мисиите. Предвидете и това и мислете кои ще са съдиите. Щото желаещи няма, а без съдии няма и игра, поне не в този формат.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #36
              До: Новият формат на "Голямата война"

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Всичко това е приложимо и при варианта с медиците. За всеки боец има по 5 картончета в цвета на отбора, .........
              Дотук - добре. То по тази логика всеки може да си носи 5-те резервни жетона, които да си ги навлича след 15-те "наказателни" минути без да дочака медика. Дори и да го забраним това във правилата, как ще се контролира медикът да не раздаде по няколко резервни живота на някои от съотборниците си?
              По-изчистено е да отиде и да си получи нов жетон от съдията в лечебницата.

              Коментар


              • #37
                До: Новият формат на "Голямата война"

                Първоначално публикуван от Major_Gamota Преглед на мнение
                По-изчистено е да отиде и да си получи нов жетон от съдията в лечебницата.
                Абсолютно. И то точно поради причините, които споменаваш - възможни злоупотреби и т.н. Да не говорим, че правилото с 15те минути, ще стане най-податливото на свободни тълкувания. Правилата е хубаво да бъдат написани така, че да не въвеждат хората в изкушение.
                А тази идея с броя животи вътре в отбора, които да се прхвърлят на даден играч съобразно ситуацията - това отбор мравки ли е или какво? Хрумването е оргинално, но определено отдалечава игровата ситуация от реалността. Това вече няма да е - един играча с 5 живота, ами един отбор с Х на брой животи.
                По света има отбори със специални звена, чиято цел е да отстраняват определени важни играчи на противника. Защото елиминирането на някой такъв важен командващ напр. си е фактор с тактически и не само последици. С подобна система, този фактор престава, да играе определено значение.
                Всъщност хората не би трябвало да имат и нужда от опрделен брой животи. Няма нужда системата да се усложнява. Просто убият ли те - отиваш в лечебницата (точката на включване) и на определеното време влизаш отново.
                И освен това е видимо (сигурно пак ще ме обвинят в агресивност), че игрова реалност с подобни правила ще се отклони в посоката на "лов на скалпове". А не в посока изпълнение на мисии. Именно в такъв смисъл това е неадекватно (сега вече обвинението в агресивност не ми мърда), защото трябва да има приоритет на целите. Примерите, които се дават (избираш да не убиеш някого защото не можеш да му прибереш "скалпа") показват мислене, според което "прибирането на скалп" ръководи поведението ти по време на играта - в смисъл, че то има приоритет над останалите цели. За една игра с мисии това е неадекватно и това мисля е очевидно. Адекватно би било, ако наистина целта на играта е да събереш колкото се може повече скалпове.
                Но ако ще се играе с мисии, аз ако играя, няма да се поколебая да отстрелям даден противник, ако това ще помогне за изпълнението на мисията, независимо дали ще мога да му прибера ши***ия "скалп" или не. И така би трябвало да бъде. И това определено е игровият вариант, който в по-голяма степен се доближава до реалността.
                Не знам, но според мен самата идея с прибирането на знак или удостоверение от този, който е отстрелян едва ли ще е много работеща като концепция.
                Но както бе споменато - много дискусии. Нека тези, които правят войната да спретнат комитет по правилата и да я направят по свой вкус.
                А после може да се замисли и една сценарио игра.

                Коментар


                • #38
                  До: Новият формат на "Голямата война"

                  Някой се е върнал от Гърция...
                  Но по темата, говорим да има отбори и с джипове , и само пехотински отбори, ако запазим лечебницата, пехотинците ги елиминираме директно от по-далечните и носещи повече точки мисии. Абе противоречия бол, но талончетат са лесни, преди да ги ламинираме, се подписват и номерират от съдиите. Нека някой ми имитира завъртулките на подписа ако може, и то под ламинат.
                  Последно редактирано от zzlatev; 31-07-07, 21:54.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #39
                    До: Новият формат на "Голямата война"

                    Преди време попитах освен двата известни отбора кой друг би се включил в Голямата Война 3. Отговор няма. Винторез няма ли да се включат самостоятелно?
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #40
                      До: Новият формат на "Голямата война"

                      Първоначално публикуван от selous Преглед на мнение
                      Абсолютно. ................
                      +1

                      Коментар


                      • #41
                        До: Новият формат на "Голямата война"

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        Преди време попитах освен двата известни отбора кой друг би се включил в Голямата Война 3. Отговор няма. Винторез няма ли да се включат самостоятелно?
                        Дали да не взема да направя един "Dirty Muddy Band", за разнообразие...???!!!
                        Желаещи от "дъртите мъди" ще се намерят!!!
                        Злати и теб ще те включа, като спреш да си съдия....
                        А сериозно,
                        не изкараме ли точни правила,
                        не уточниме ли формата, ще стане едно голямо мазало!!!!
                        Тоя хибрид м/у пеша и моторизирана война е нож с много остриета! Ако искате да правим републиканско по уудбол, по-съм навит...!
                        Крачката напред в Войната, се превръща в скок и хич не ми се ще, тоя скок, да е в бездната......!!!!!
                        Изкарайте ПРАВИЛАТА и тогава да дискутираме по "тесните места", така само чешем езиците! Има много хубави и смислени предложения от колегите, но за какво са, ако са извън контекста на играта(Войната)???!!!
                        Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 01-08-07, 19:02.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Новият формат на "Голямата война"

                          Дори и аз почвам да се замислям. Тая работа я захванахме като съчетание между офф роуд и пейнтбол с елементи на навигация, ама все повече си го избиваме на чист пейнтбол. Той сам по себе си е интересно занимание, но при мен водещото е офф роуда. Ако запазим и трите елемента както досега, може и пак да съм съдия, ако ще правим главно пейнтболска организация, в която не съм вещ, твърдо ще съм стрелец. То си се знае от кой отбор.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #43
                            До: Новият формат на "Голямата война"

                            Нещо започнаха съмненията... Това е съчетание от три елемента - пентбол, офроуд и оринтиране. Който е слаб в някой от тях, пак ще играе, но шансовете му за челно място в класацията ще са ограничени. Това се предопределя от мисиите и целите.

                            Именно за това способстват и отрицателните точки за улучените играчи - който не изпълнява задачите, ще стои с нисък резултат. Но пък ще си прави кефа...

                            Коментар


                            • #44
                              До: Новият формат на "Голямата война"

                              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                              Нещо започнаха съмненията... Това е съчетание от три елемента - пентбол, офроуд и оринтиране. Който е слаб в някой от тях, пак ще играе, но шансовете му за челно място в класацията ще са ограничени. Това се предопределя от мисиите и целите.

                              Именно за това способстват и отрицателните точки за улучените играчи - който не изпълнява задачите, ще стои с нисък резултат. Но пък ще си прави кефа...
                              Ober, постни два листа правила и да говорим.....!
                              Иначе тая Война си е в твоята глава само.
                              По военна топография имам 6, с стрелбата не съм зле, с офроуда също.
                              Ама, ако ще ме изпитваш, дай поне въпросника, да се подготвим,
                              щото вече се обърках по кой предмет съм на изпит.
                              Имам чувството, не само че не съм в час,
                              ами и че не съм от това училище!
                              Искаш някакво универсално състезание да стане,
                              ама и ти не знаеш точно какво и как
                              А и като гледам как са се залетели да се записват отбори, това мероприятие май ще стане нашия дуел, част втора...!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Новият формат на "Голямата война"

                                Имам следната идея.. Медиците според мене не са много добра идея, има прекалено много фактори от които може да зависи дали играта ще бъде честна и балансирана.

                                Според мене е най- добре е да има два основни лазарета - по един за единия и другия отбор, където убитите ще бъдат лекувани и след определено време пускани отново в игра. Там ще бъдат и записвани и колко пъти са били убити, като така ще се сформират точките, но само в лазарета обаче ще може да се зарежда с муниции и въдух, както и да се проверява скоростта на маркерите... Другото което е, за да се избегне голямото ходене, защото лазаретите може да са на голямо растояние е на терена да има повече от едно място където убития да отиде и да изчака превоз. Превоза пак ще бъде някоя машина която е била унищожена или пък може някой джип просто да е само линейка. При събиране на тая точка на определен брой убити, джипа като мине просто да ги събера и закара до лазарета, при условие, че трябва да зареждат и муниции/ въздух. На тея точки обаче ще трябва да седи поне един съдия който, ще има функцията на медик. Ако съответния маркиран няма нужда от муниции то той след определено време, след като бъде записан от съдията може да тръгне от там на където поиска. Тази точка ще се води като второстепен лазарет, който може да бъде разположен на такова растояние от основния, че да може да бъде достигната и пеша от всяка важна огнева точка за поне 20 мин. Може да се направи нещо и с димки примерно при събиране на 5-10 човека да се пали димка с някакъв цвят и така да се извести видимо, че на тая точка има убити чакащи превоз.

                                Може да се мине само с един голям лазарет, но той трябва да се разположи в средата на картата или поне някъде около средата, а не като на миналата война в единия край, така че единия от отборите да не трябва да минава двойно по- голямо растояние до него, а и съответно да минава през цялата територия на врага.
                                Общо взето е това..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X